Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Ja sądze Wolusiu,że jak wszędzie tak i tam,każdy znajdzie coś dla siebie.
Ty jedziesz na koncert i wracasz do domu... a inni uczestnicy co generalnie tam robią?

Skwituję to krótko,tak jak ja to odbieram - korzystają z chwilowej ,może nawet nadmiernej swobody
Nie słyszalam o śmierciach na festiwalu w Opolu czy Sopocie..OFF Festivalu czy Tauron Nowa Muzyka
o orgiach po zażyciu narkotyków czy innych dopalaczy,
o tarzaniu się w błocie ...

Nie wymyślamy sami sobie tego Wolusiu... po prostu śledzimy jak każde wydarzenie (mało)kulturalne w naszym kraju i tyle... :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Za młodu uwielbiałam takie festiwale. Zabawa była na całego, a ja się jakoś nie wykoleiłam. Teraz już mi się nie chce bywać w takich miejscach, ale mam wielu znajomych, który nadal jeżdżą - razem z nastoletnimi dziećmi.

A zabawa w błocie jest super - polecam. Prawdę mówiąc kiedyś spróbowałam i nie przestałam - obecnie w formie zmodyfikowanej - korzystam z kąpieli borowinowych w okolicznych bagnach. Doskonale działa na skórę i stawy, trzeba jednak pamiętać, żeby się potem wykąpać, zanim pójdzie się do ludzi :;230

Oczywiście to wszystko nie znaczy, że festiwale typu Woodstock nie są dla wszystkich nieszkodliwe - ale cóż - kto będzie chciał się wykoleić, temu nic i nikt w tym nie przeszkodzi...Obawiam się, że większość młodzieży, która popadła w uzależnienia, czy konflikty z prawem nie czerpała wzorców z np. Woodstock, a z rodzinnego domu i (lub) lokalnej grupy rówieśniczej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Dla niektórych osób,nawet czekolada jest szkodliwa.Tylko,że nie jest to wina czekolady.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7568
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

No to się zaczęło ćpanie! Ponad 20 osób w szpitalu ;:202 ;:202

W Kostrzynie nad Odrą do szpitala trafiło 22 osób, z czego większość: po zażyciu środków psychoaktywnych. "Trzeba było zabezpieczyć podstawowe funkcje życiowe tych pacjentów i doprowadzić ich do stanu świadomości" - mówi lekarz ze szpitala w Kostrzynie według "TVP".

Poszkodowani i odurzeni uczestnicy Woodstocku trafiają do szpitala w Kostrzynie już od kilku dni. Organizatorzy imprezy, dobrze wiedząc, że zasadza się na alkoholu i narkotykach, uruchomili dzisiaj specjalny szpital polowy. Kto teraz będzie "robił co chciał" i zaćpa się, zostanie podreperowany na miejscu - i szybciej wróci do "zab

Sam Owsiak bardzo skarżył się na dopalacze.

"Nie będzie żadnej litości dla osób, które nimi handlują. Wczoraj chłopak prawie schodził na moich oczach. Zapytany o to, dlaczego wziął to gówno powiedział, że chciał spróbować. To był dorosły facet! Ręce opadają" - powiedział na konferencji prasowej.

Ale zaraz, panie Owsiak, zaraz! Róbta co chceta, czy tak? A więc chceta: to zdychajta, czy tak? Trochę logiki, panie Owsiak! A jeśli masz pan krztynę przyzwoitości, to zwijaj ten cały kram i przeproś za kompletną demoralizację, którą umożliwa "Woodstock" każdego roku...

http://www.fronda.pl/a/no-to-sie-zaczel ... 54753.html
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Może zabiorą głos osoby, które były na Woodstocku? Ja do takich należę. Mieszkam też niedaleko. Jestem ciekawa, jaką mają opinię. Zachęcam do wypowiedzi. Moje zdanie kilka wpisów wyżej.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Tomek-Warszawa pisze:No to się zaczęło ćpanie! Ponad 20 osób w szpitalu ;:202 ;:202

W Kostrzynie nad Odrą do szpitala trafiło 22 osób, z czego większość: po zażyciu środków psychoaktywnych. "Trzeba było zabezpieczyć podstawowe funkcje życiowe tych pacjentów i doprowadzić ich do stanu świadomości" - mówi lekarz ze szpitala w Kostrzynie według "TVP".

Poszkodowani i odurzeni uczestnicy Woodstocku trafiają do szpitala w Kostrzynie już od kilku dni. Organizatorzy imprezy, dobrze wiedząc, że zasadza się na alkoholu i narkotykach, uruchomili dzisiaj specjalny szpital polowy. Kto teraz będzie "robił co chciał" i zaćpa się, zostanie podreperowany na miejscu - i szybciej wróci do "zab

Sam Owsiak bardzo skarżył się na dopalacze.

"Nie będzie żadnej litości dla osób, które nimi handlują. Wczoraj chłopak prawie schodził na moich oczach. Zapytany o to, dlaczego wziął to gówno powiedział, że chciał spróbować. To był dorosły facet! Ręce opadają" - powiedział na konferencji prasowej.

Ale zaraz, panie Owsiak, zaraz! Róbta co chceta, czy tak? A więc chceta: to zdychajta, czy tak? Trochę logiki, panie Owsiak! A jeśli masz pan krztynę przyzwoitości, to zwijaj ten cały kram i przeproś za kompletną demoralizację, którą umożliwa "Woodstock" każdego roku...

http://www.fronda.pl/a/no-to-sie-zaczel ... 54753.html

Wiesz co to jest selekcja naturalna ? Szkoda mi ludzi których los doświadczył a biorących dopalacze lub innego rodzaju dziadostwo nie żal mi wcale. Niektórym z dobrobytu i nadmiaru kasy przewala sie w dupie. Proste.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Tomek-Warszawa pisze:No to się zaczęło ćpanie! Ponad 20 osób w szpitalu ;:202 ;:202
A w moim mieście i okolicy ponad 90 osób w szpitalu, po dopalaczach. Żadna metropolia, żadnego festiwalu, do Kostrzyna daleko.
Kto chce, to sobie znajdzie, kupi i zażyje. Woodstock do tego naprawdę nie jest potrzebny.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

U mnie jest bardzo podobnie.
Obawiam się, że gdyby przeliczyć wszystkie pojedyncze ofiary dopalaczy itp. specyfików, to to, co dzieje się na wszelkich festiwalach by pewnie zbledło.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Przystanek Woodstock imprezą wysokiego ryzyka. Jaka była reakcja Owsiaka?

http://niezalezna.pl/83223-przystanek-w ... ja-owsiaka

"Tegoroczny Przystanek Woodstock będzie bez wątpienia wyjątkowy. Po raz pierwszy nadano mu status imprezy o podwyższonym ryzyku. Taką decyzję podjął kilka tygodni temu wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Chociaż impreza oficjalnie zaczyna się jutro, pierwsi festiwalowicze koczują na polu namiotowym już od kilku dni.

Setki tysięcy brudnych, pijanych, często odurzonych ludzi, dziesiątki zatrzymanych przez policję dilerów, darmowe prezerwatywy rozdawane przez seks-edukatorów i lewicowa propaganda, a wszystko za pieniądze Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ? taki obrazek towarzyszy rozpoczynającemu się już jutro XXII Przystankowi Woodstock. W tym roku decyzją wojewody lubuskiego festiwal otrzymał status imprezy podwyższonego ryzyka.

Twarz Woodstocku i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak nie kryje oburzenia decyzją wojewody. ? Taka nagła zmiana warunków bezpieczeństwa na trzy tygodnie przed imprezą to ogromne koszty. Liczymy to cały czas, myśleliśmy, że to będzie dodatkowy milion złotych, ale już jest więcej. Sześć i pół kilometra ogrodzenia, 700 ochroniarzy ? żalił się w rozmowie z portalem Edytuj Usuń gazeta.pl NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona. Podczas konferencji prasowej podsumowującej przygotowania do festiwalu przyznał, że organizatorzy ?też boją się terrorystów?.

Wiadomo jednak, że ogrodzenie i bramki, przez które mają przechodzić uczestnicy, to tylko prowizorka. Nikt nie będzie bowiem sprawdzał ani w żaden sposób kontrolował uczestników imprezy.

? Tegoroczny Przystanek Woodstock będzie zabezpieczało ponad 1,5 tys. policjantów [w ub.r. było ich ok. 1200]. Wśród nich funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, antyterroryści, pirotechnicy i negocjatorzy. Bezpieczeństwa uczestników strzec będą także policjanci służb kryminalnych ? informuje st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim."
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7568
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Wyłącz myślenie, włącz instynkty. Jest deszcz, jest błoto, są prochy, "róbta co chceta", jest czadersko , jest coool. ;:209
http://niezalezna.pl/83362-juz-na-pocza ... awet-gwalt
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7568
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

"...
Ktoś mówił o spokojnym Przystanku Woodstock? 169 przestępstw: dwa gwałty, narkotyki, rozbój, kradzieże - http://www.niezalezna.pl


Lubuscy policjanci podali informację o bezpieczeństwie podczas imprezy organizowanej przez Jerzego Owsiaka. Okazało się, że w trakcie Przystanku Woodstock doszło aż do 169 przestępstw, a jeszcze więcej wykroczeń. Najwięcej związanych z narkotykami, ale nie brakowało również poważnych czynów kryminalnych.

"Od 11 lipca od godziny 8.00 realizowane są policyjne działania związane z zabezpieczeniem podoperacji ?Woodstock?. W tym czasie do 16 lipca do godziny 16.00 (...) łącznie zarejestrowane zostało 169 przestępstw" - czytamy w komunikacie.

- 118 dotyczy zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania środków odurzających-/330 gramów/
- 33 kradzieży, głównie dokumentów i pieniędzy z namiotów;
- 3 nietrzeźwy kierujący;
- 4 znieważenie policjanta;
- 2 zawiadomienie dotyczące zgwałcenia;
- 2 kradzież pojazdu;
- 1 rozbój;
- 2 używanie środków pirotechnicznych / race świetlne/;
- 1 uszkodzenie mienia;
- 1 wypadek samochodowy;
- 1 paserstwo;
- 1 kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Do tego doszło do 189 wykroczeń, a wśród nich m.in. spożywanie alkoholu, nieobyczajne wybryki, kradzieże...."


http://niezalezna.pl/83407-ktos-mowil-o ... boj-kradzi
Miłego dnia!
Admin.
azalia40
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 cze 2010, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poczdam

Re: Woodstock i nasze dzieci. Bezpiecznie ? Fakty.

Post »

Statystyki dnia ze strony policja.pl
STATYSTYKI DNIA
16.07.2016
zatrzymani na gorącym uczynku787
zatrzymani poszukiwani172
zatrzymani nietrzeźwi kierujący351
wypadki drogowe86
zabici w wypadkach4
ranni w wypadkach103

Ten Woodstock na tle całego kraju to widać taka oaza spokoju, nieprawda?
Tym bardziej że w statystykach policja.pl nie odnotowuje siię wykroczeń typu spożywanie alkoholu, czy posiadanie jednej działki maryśki. A te dane to tylko z jednego, a nie z pięciu dni.

No i polecam Mapę Zagrożeń Bezpiczeństwa ze strony policja.pl. Kostrzyn nad Odrą jest notowany daleko, bardzo daleko za Warszawą, w której to Administratorze przebywasz. Nie strach Ci?
Jakie to piękne. Było i zniknęło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”