Moja pipidówa w Apeninach.

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Zima tak mi dała w kość, że zaczynam marudzić po innych wątkach. No to zakładam swój i wymarudzę się do woli. A przy okazji pokażę kilka widoczków i mniej lub bardziej udanych prób hodowli czegoś zielonego. Owe próby odbywają się na dwóch działkach na totalnym wygwizdowie oraz wokół domu - skrzynki, doniczki i donice bo ogrodu nie mam. Z sadzeniem w grunt wokół domu dałam sobie na wstrzymanie - czego nie ubije susza, to wyorze z korzeniami zsuwający się śnieg. No ale po kolei.
Na pipidówę wyprowadziłam się z miasta, gdzie mieszkałam w samiuteńkim centrum. Smród, hałas i marzenia o zielonym. No i mam zielono, cicho i pachnąco. Żeby nie było zbyt idealnie, to w gratisie są skorpiony, węże i żmije... w garażu, na "tarasie" za domem, no słowem niemal wszędzie. Ale idzie się przyzwyczaić. Muchy końskie na działce są większym problemem. Mieszkamy na zboczu góry, dość stromym. Pipidówa znajduje się w Apeninach, na wysokości 1100 metrów, zajmuje praktycznie wierzchołek góry. Latem gorąco, zimą zimno, latem sucho, zimą mokro. I cholerny wiatr. Działki znajdują się niżej, jedna coś około 700 metrów a druga 600. Szczerze mówiąc, to nie pamiętam i muszę ich wysokość sprawdzić. Różnica jest o tyle duża, że czasem z domu wyjeżdżam w kurtce, a na działce rozbieram się do krótkiego rękawka.
Dzisiaj opowiem o tegorocznej zimie.
Zaczęła się późno, ze 2 tygodnie temu. Od tygodnia "daje z grubej rury". Nie jest jakoś okropnie zimno, w dzień -6 w nocy -8. Ale takie mrozy trwają tu krótko, zazwyczaj w dzień jest powyżej zera a w nocy w okolicach zera.
W tym roku spadło bardzo dużo śniegu, a od jutra zapowiedzieli znaczne pogorszenie pogody i wielkie opady śniegu. Dzisiaj była u nas w "centrum pipidówy" telewizja, helikopter (nie dojrzałam napisu, nie wiem skąd), samochody obrony cywilnej. Ogłosili alarm. I słusznie, wiele domów położonych na peryferiach jest po prostu odciętych. Ludziom powoli zaczynają kończyć się zapasy, bo przecież narodowe cechy Włochów to "tumiwisi" i "eee tam, po co".
U nas wczoraj wieczorem zeszła lawina. Nie taka jak na filmach, gdzie w Himalajach snowbordzista ucieka po zboczu przed białą chmurą. Nasza była taka, że odczepiło się od podłoża kilka(naście) ton śniegu i z wielkim hukiem zjechało w dół. Nie jak biały pył, a jak podmarznięte bloczki. Zjechało toto obok domu i za domem. Szkody wielkie nie są, uszkodziło za domem siatkę zabezpieczającą. Martwi tylko to, że po następnych dużych opadach kolejna taka atrakcja murowana i może tę siatkę dokończyć. No i drogę nam zasypało kompletnie. Dałam dzisiaj radę po tym przejść (ale stracha miałam, bo niestabilne wszystko) i posnułam się po pipidówie. Jest pięknie.
Na pierwszy ogień wspominkowy obrazek - widok z okna. Na wprost, daleeeko daleeeko, za górami i prawie nie widać - Adriatyk. Przy dobrej pogodzie widać nawet statki.

Obrazek

A tu widok, jaki zastałam dzisiaj rano za domem

Obrazek
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Ten sam widok, ale z okna

Obrazek

Sytuacja obok domu

Obrazek

A tu widok na tę naszą zasypaną drogę, z drugiej strony barykady, tzn jak juz się przez nią przedarłam

Obrazek
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

To zdjęcie jest chyba z 2008 roku... nieważne, chodzi tylko o pokazanie, ile miejsca jest za murem, żeby dać wyobrażenie o tym, ile śniegu się osunęło. Bo za murem jest nasypane z górką.

Obrazek

A tak nam nadpsuło siatkę na murze.

Obrazek

To jest czyjś samochód... chodzi się po śniegu jakoś tak dziwnie, patrząc mu z góry na dach :)

Obrazek
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

A teraz już tylko obrazki z dzisiejszego spaceru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z powodu krókiego czasu od poprzedzającego postu, system połączył posty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z powodu krókiego czasu od poprzedzającego postu, system połączył posty.

Obrazek

Obrazek

A na koniec wiosenna panorama... to już niedługo :)

Obrazek
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Widok z okna...przytłaczający...ale zarazem...taki inny....
ale moje róże miałyby chyba za ciepło pod taką kołdrą
Słuchaj do maja to stopnieje? :roll:
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Ja myślę, że taka zima to tu jeszcze najwyżej 10 dni - dwa tygodnie potrwa. Jak słońce przygrzeje, a potrafi, to wszystko na potęgę płynie. Za murem śnieg leży zazwyczaj około 3 tygodnie jeszcze, bo tam więcej cienia. Ale do maja na bank będzie czysto :) Kurcze... ja tam z tyłu chcę w kwietniu siać bazylię w przenośnym namiociku :))

Edit:
Właśnie pokazali w TV prognozę na jutro. U nas ma być 50-80 cm śniegu. Będzie wesoło jak przyjdzie do odśnieżania :lol:
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Wykopali nas :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A za domem tylko przybywa
Obrazek

Od rana sypie bez przerwy, ale nie ma takiej zadymy jak zapowiadali.

-- Pt 10 lut 2012 22:46 --

Żeby sie cieplej zrobiło, to wklejam letni widoczek

Obrazek

A takie storczyki rosną tu w gruncie

Obrazek
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Największe wrażenie zrobił na mnie ten znak drogowy w śniegu. Przecież one są chyba na wysokości 2m!
Waleria
Awatar użytkownika
natalka
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lip 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Tula mieszkasz w pięknym miejscu. Co prawda taka ilość śniegu jest "przygniatająca" :wink: ale wiosna i lato - CUDO

Pozdrawiam :wit
Szczęście to nie to, co posiadasz, lecz to, czym potrafisz się cieszyć.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Dzisiaj jest przepięknie ! Zupełnie nie sprawdziły się prognozy meteo. Jeszcze wczoraj późnym wieczorem oglądałam i w naszym regionie podawali czerwony alarm i opady powyżej metra, wiatr z północnego wschodu czyli zimny. A tu od rana słoneczko, wieje scirocco z południa czyli ciepełko :) Dookoła słychać kapanie bo wszystko zaczyna płynąć, jest cudnie i jak tylko mała się obudzi to wyciągam ją na spacer !
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Czekamy więc na nowe zdjęcia. :wink:
U Ciebie to dopiero jest zima! :lol:
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1655
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Tula..
trzymam kciuki za Ciebie rano mówili że znów sypie..
Ale i pozytywy były takie że ponoć wyruszyli do ludzi zasypanych z koparkami i z żywnością.. :)
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Moja pipidówa w Apeninach.

Post »

Rusałko u nas na razie nie sypie, w nocy przestało :) Nasypało coś około 15 cm (tyle było na balkonie, a wczoraj zamiotłam do czysta). I mamy słoneczko :) Zupełnie inaczej, niż zapowiadali :)
Na razie sytuacja jest taka: mała jeszcze śpi :) , słońce świeci, śnieg nie sypie a topi się - jeszcze tego nie widać ale słychać kapanie i pluskanie. Drogę mamy przejezdną, chociaż od asfaltu to jeszcze trochę śniegu nas dzieli. Ale 4/4 przejedzie więc jest ok. Z naszej części pipidówy, jak tylko ogłosili ten alarm, wyprowadzili się wszyscy do rodzin mieszkających w bardziej dostępnych miejscach. Zostaliśmy w 4 rodziny na posterunku :) Jedni mają drewna na tydzień, a potem albo się da przejechać i przywiozą, albo idą mieszkać do teściów... Bo po co zwieźć drewno w sierpniu jak zima w lutym :D Włooosi...

Nasza droga łącząca z cywilizacją:

Obrazek

A tak się budzi pipidówa (widok z okna)
Obrazek

Obrazek
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”