Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, tylko? Skąd Ty bierzesz taki optymizm? Ja też chcę! :wink:

Henryku, Moniko - dziękuję. :)

Justyno, u mnie będzie miał wystawę południowo-wschodnią. Myślę, że też powinien czuć się dobrze. Choć niestety po tych przebojach troszkę marnieje. Ale jak to z fikusem - trzeba dać szansę.

Joasiu, miło mi bardzo. Zaglądaj, zaglądaj. :) Ja bym z chęcią jakiś Twój wątek obejrzała. ;:204 Fikusik robi co może, ale jednak podróż mu trochę dokuczyła. Jedna z czterech sadzonek już niestety na pewno uschła, dwie są takie pod znakiem zapytania, a jedna ma się bardzo dobrze (odpukać). Wsadziłam je do szklarenki, pozostaje czekać. Ja jestem dobrej myśli. :)

Natalio, Kasiu - dziękuję. :)

Wrzuciłam zdjęcie w wątku identyfikacyjnym, ale jakoś odzewu brak. Czy ktoś z Was rozpoznaje może te roślinki? Obstawiam jakieś Epiphyllum. To są rośliny, z których dostałam maluchy do ukorzenienia (już są pierwsze korzonki 8-) ).
Obrazek

Na prośbę Asi zestawienie trzech pierzastych ulubieńców moich. :) Od lewej Płomień Afryki, Albicja i Jakaranda.
Obrazek

Dziś nastąpiła wielka reorganizacja, przerzuciłam fikusy na drugą stronę tarasu, żeby skorzystały jeszcze cokolwiek z sezonu wakacyjnego. Choć szczerze mówiąc zapowiadają u mnie przez najbliższy tydzień 15 stopni i kilka dni deszczu, więc zastanawiam się, czy sukulentów nie wyprawić już na stałe do domu. Koniec lata, ot co... ;:174
Obrazek

Kaktusy i Adenium w promieniach wrześniowego słońca. Dziś pierwszy i pewnie ostatni raz. One na pewno chowają się dziś do domu i to chyba na dobre.
Obrazek

Fuksja 'Bloemen Jetje'. Takie wielkie pąki ma już od kilku dni. Co rano zaglądam z nadzieją, że to już, a ona nadal mnie dręczy. :roll:
Obrazek

Przytrafiła mi się taka paprotka. Tego u mnie jeszcze nie było. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Czy ktoś z Was rozpoznaje może te roślinki? Obstawiam jakieś Epiphyllum
To na pewno jakieś epikaktusy (epiphyllum hybr.). Jakie konkretnie nie określę Ci ja i nie określi nikt - tym bardziej bez kwiatów. A i z nimi jest to praktycznie niemożliwe bo jest mnóstwo odmian różniących się od siebie tylko nieznacznie.

Widoczek na rośliny super! ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, wiem, wiem - już poczytałam sobie trochę na ten temat, kiedy próbowałam sama zidentyfikować roślinki. :) Ale chodziło mi tylko o potwierdzenie, że to epi, żebym wiedziała jak się opiekować roślinkami. Dziękuję. :)
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, dziękuję pięknie za pierzaste cudowności w zestawieniu. No i bądź tu mądry i wybierz swój ulubiony: sie-nida. Wszystkie są moje ulubione ! ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witam.
Pobuszowałem trochę po Twoim wątku Joasiu i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Piękny ogród z mnóstwem pięknie kwitnących roślin,a do tego mnóstwo różnych roślin w domu.
Do tego pokazały się u Ciebie także kaktusy i widzę że zaczynają Cię coraz bardziej interesować.
Na koniec duże brawa dla Ciebie za Adenium które Sama wysiałaś.Niech zdrowo rosną.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pelidea pisze:Obrazek
- wspaniałe Adenium widać, że bardzo służą im naturalne słoneczne promienie służą im naturalne - zapowiadają się na ;:215 rośliny, ;:138 dla Osoby opiekującej i dogadzającej roślinom.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A ja pozachwycam się fikusami ;:167 . Chociaż właściwie to wszystkim się zachwycam.
Jeżeli chodzi o optymizm Joasiu, to przychodzi z wiekiem, to taka swoista samoobrona.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Sympatyczny widok z sukulentami na tarasie ;:138
Jeszcze bardziej zachwycam się widokiem Twoich adenium-to najpewniej te wyhodowane przez Ciebie z nasion ;:oj ;:oj ;:oj
Jednym słowem masz dobrą rękę do roślin,jak mówią Anglicy:You have green fingers ;:215
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, moje też wszystkie ulubione. :lol:

Marianie - witam w moim wątku! :) Zapraszam jak najczęściej. I ogromnie dziękuję za wszystkie komplementy. :)

Mieczysławie, masz zdecydowanie racje. Adenium jako jedyne były zadowolone z tych koszmarnych upałów, które u mnie trwały prawie dwa miesiące. Kiedy temperatura sięgała 40 stopni, one zdawały się rosnąć w oczach. :wink:

Basiu, dziękuję. :) Wydaje mi się, że mój wiek też mógłby już generować więcej optymizmu. ;:306

Arkadiuszu, to są moje Adenium z wysiewu styczeń/luty tego roku. :) Zielone palce brzmią bardzo ładnie, ale tak naprawdę, to powinno być "brudne" jeśli o rośliny chodzi. ;:306

Ostatni tydzień był okropny - zimny i deszczowy. Ale dziś wyszło słońce (na trzy chwilki, ale zdążyłam to złapać) i na przekór tej nieprzyjemnej pogodzie u mnie będą prawie same kwiaty. :)

Cyklamen nieustannie w kwiatach. I pąków nadal produkuje całkiem sporo.
Obrazek

A tu przypadkowa sadzonka - przy obrywaniu przekwitłych kwiatów ułamałam kawałeczek roślinki. I tak na zasadzie "a co mi tam" wsadziłam to do doniczki. Zdarzyło się to ponad tydzień temu, więc chyba będzie rosło. :)
Obrazek

Surfinie również nie robią sobie przerwy. Deszcze nawet nie dokuczyły im jakoś bardzo.
Obrazek

Biała azalia indyjska jest tak samo pracowita. Kwitnie już dwa miesiące!
Obrazek

Myślałam, że azalia na pniu zakwitnie dopiero w zimie, ale okazało się, że właśnie zaczyna. :)
Obrazek

Karmazynowa azalia powoli zbliża się do pełnego kwitnienia.
Obrazek

Fuksja 'Hawkshead' - to już trzecie kwitnienie. :)
Obrazek

Fuksja 'Bloemen Jetje' - wreszcie!
Obrazek

Obrazek

Urocza NN. To dopiero pracowity maluszek.
Obrazek

Fuksja 'Calverley'.
Obrazek

Fuksja 'Rohees New Millennium'. Nie wiem, czy uda jej się zakwitnąć w tym sezonie, pączki są wielkości ziarnka pieprzu. A taką miałam nadzieję zobaczyć jej kwiaty... Ale może jeszcze przyjdzie złota jesień, może zdąży.
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pomimo słabej pogody wciąż ładnie i kwieciście u Ciebie. Tylko pozazdrościć. ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne są Twoje fuksje, myślę, że 'Rohees New Millennium' zdąży zakwitnąć, bo taka pogoda bardzo im odpowiada.
Mam nadzieję, że kwiaty na azalii na pniu nie oznaczają wczesnej zimy :wink: .
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne te fuksje ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Również uważam, że fuksja da radę zakwitnąć. Bardzo ładne Twoje roślinki ;:138
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”