Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ależ pięknie ;:63 najbardziej podziwiam małą fuksję nn, naprawdę się stara ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A mnie się kurcze wydawało, że przynajmniej azalii i gardenii nie lubię-i przez Ciebie, Joasiu już jest to czas przeszły-już je lubię. Biała azalia indyjska jest boska ! Już pisałam, że kocham białe i czarne kwiaty. Zawsze też uwielbiałam zielone. Właśnie bukiet zielony do ślubu bym chciała :) Masz coś zielono-kwitnącego może ?
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, każdy kwiatek w ten pochmurny czas sprawia podwójną radość. :)

Basiu, obyś się nie myliła. Ja trzymam za nią mocno kciuki. :) Azalie mi się rozregulowały, więc nie traktujmy ich jako wyznacznik. :wink:

Moniko, Justyno - dziękuję. :)

Emmo, witam serdecznie w moim wątku, zapraszam jak najczęściej. :) I dziękuję bardzo za wszystkie miłe słowa. :)

Natalio, to prawda. Tyle pąków na takiej drobince. Dopiero co ją ukorzeniłam... ;:oj

Joasiu - jakoś nie mogę powiedzieć, że mi przykro. :lol: Azalie już od kilku lat są w czołówce moich ulubionych roślin, uwielbiam ich kwiaty. Gardenia gości u mnie od paru miesięcy, ale też bardzo mi przypadła do gustu. Oby tylko przezimowała ładnie. :) Zielonych kwiatów jeszcze nie mam. ;:204 Ale widziałam ładne mieczyki na przykład. Albo hippeastrum.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Płomień Afryki po prawie dwóch tygodniach w domu stracił połowę liści. Zobaczymy jak zniesie drugie zimowanie...
Obrazek

Fuksja 'Hawkshead' rozkręciła się na całego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Azalka.
Obrazek

Gardenia.
Obrazek

Drugie kwitnienie 'Gouden Nonneke'.
Obrazek

Fuksja 'Bloemen Jetje'.
Obrazek

Wydarzył się mały wypadek. Skończyło się to przymusowym przesadzeniem jednego Adenium. Ale dzięki temu wiem, że korzonki rosną całkiem ładnie. :wink: Mam nadzieję, że maluch pozbiera się po tej kraksie.
Obrazek

Wyciągnęłam roślinkę odrobinę do góry, ale wolałam nie ingerować zbytnio w korzenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu piękny grubasek Wygląda pięknie i zdrowo nic mu nie będzie Trzymam za niego kciuki I mnie w końcu udało się Adenium zdobyć Czekam na dostawę :wink:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ładne i ciekawe. Dokładnie takie... :)
kaskash
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2016, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu,
a ja po raz kolejny pochwalę fuksję, a szczególnie 'Hawkshead', jest urocza ;:167 , tyle kwiatuszków, a jeszcze drugie tyle pączków.
Azalia też pięknie zapączkowana i ładnie kwitnie, tak bardzo podobają mi się, ale one mnie nie lubią ;:223 .
Gardenia kwitnie Ci jednym kwiatkiem? Moja sąsiadka na balkonie ma gardenię, obserwuję ją od wiosny i widzę, ze kwitnie jednym kwiatem, tzn. jeden przekwita i dopiero wtedy pokazuje się drugi. Dawno temu też miałam, ale szybko mi zeszła, podobnie jak azalie, jest to miłość jednostronna.
A co stoi z tyłu za Płomieniem Afryki? Kalanchoe? Takie gęściutkie i ładnie wybarwione.
Czy to Adenia z wiosennego siewu? Ładnie Ci urosły.
Pozdrawiam
Halina
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Fuksje robią się coraz ładniejsze, jesień już blisko :), lubią wilgoć w powietrzu i trochę chłodu. Przepięknie Ci kwitnie 'Hawkshead', pozostałe też urocze.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Azalie, gardenie, fuksje - podobają mi się ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Na którą stronę by nie zajrzał to same pięknie i różnymi kolorami kwitnące roślinki i nie wiadomo,która ładniejsza czy-czarna surfinia,czy hawkshead czy bloemen jetje a do tego fantastyczne ujęcia-kwiaty bloemen jetje na parapecie uchwycone od dołu wyglądają tak jakby chciały powiedzieć; tylko zrób nam ładne ujęcie ;:433
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Mam nadzieję że i maluszek, i płomień afryki się pozbierają - zbliża się trudny czas dla roślin, coraz ciemnej, potem sezon grzewczy... Trzymam kciuki żeby było dobrze ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Z zielonych kwiatów polecam fiołki afrykańskie. Cudne są ;:173 Zielone to moje ulubione, kilka miałam ;:167
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, to pokaż koniecznie roślinki w swoim wątku. Ja się doczekać nie mogę, co dopiero Ty. :)

Henryku, dziękuję. :)

Halinko, gardenia kwitnie... różnie. Czasem ma jeden kwiatek, czasem kilka, ale najwięcej to cztery w jednym czasie.
Za płomieniem stoi grubosz, najprawdopodobniej 'Blue Waves' z Biedroneczki. :) Adenium jest z mojego wysiewu, styczeń/luty tego roku.

Basiu, Moniko, Arkadiuszu, Natalio - dziękuję. :)

Lucy... Wiesz coś narobiła? Napisałaś o fiołkach, musiałam od razu sprawdzić, zobaczyłam 'Spring Rose' i teraz co? No co? Ja go tak bardzo chcę! O ludzie, jaki on śliczny...

W ogródku zimno, deszczowo. Ciężko wyjść choć na chwilę. Choć roślinkom jest dobrze, wreszcie odpoczywają po tych upałach.

Za to w ogródku sukulentowym na parapecie suchutko i cieplutko. :)
Obrazek

Crassula 'Hottentot' teraz ruszyła, rośnie lepiej niż na zewnątrz.
Obrazek

'Campfire' zachowuje się jak słonecznik. Dwa dni temu zwisał sobie poza doniczkę, odwróciłam ją o 180 stopni, a dziś patrzę - on zwisa do środka, w stronę okna...
Obrazek

Echeveria rundelli ma maluszki.
Obrazek

Zresztą haworcja NN także dzielnie się produkuje, ma trzy maluchy. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”