Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Cudowny ten Twój lasek! ;:173 I czuć w nim magię :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Moniko - też o tym czytałam, ale chyba poczekam na zimę, aż się dzień sam skróci. ;)

Basiu - to jest zwykły granatowiec.

Mati - witam i dziękuję. :) Sadzonki z fikusów robię mniej więcej od marca do września, czyli wtedy jak zdarza mi się przycinać moje krzaczki. Tnę, wsadzam do wody na 2-3 tygodnie i czekam, aż pojawią się takie białe punkty na korze w miejscu, gdzie sadzonka jest zanurzona w wodzie. Jak są już takie spore, to wsadzam do lekkiego, przepuszczalnego podłoża. W przypadku beniaminków i F. retusa powodzenie właściwe pewne. Nie udaje mi się na razie z F. microcarpa, nie przyjęła mi się do tej pory ani jedna sadzonka.

Lucy - dziękuję. Ale coś w tym jest. Uwielbiam "patrzeć jak rośnie", zwłaszcza, jak słonko na niego świeci. Coś magicznego w tym jest.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Sympatyczny widok sadzonek kamelii i fikusów bonsai ;:138
Pozdrawiam i miłego wypoczynku życzę :wit
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witaj. Również od teściowej po świętach przywiozłam 2 sadzonki fikusa beniaminka. Wsadziłam je do wody, mam nadzieję, że puszczą korzonki.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A ja myślę że Mistrzyni Bonzai to tytuł w sam raz dla Ciebie ;:138
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dziękuję ;:108 Pobawię się później, może coś z tego wyjdzie ;:108
A mogłabyś powiedzieć, ile stopni mają twoje azalie teraz, jak kwitną? Moja różowa stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu (20 stopni...) ale dobrze wygląda. Jak widziałaś dostałem jeszcze białą i patrzę na temperaturę w pokoju na biurku-24 stopnie :lol:
Tyle że różowa ma wilgotniejsze powietrze na pewno. Poeksperymentować? Załatwię jej podstawkę z wodą. W sumie jak zacznie gubić liście to wyniosę.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Arkadiuszu, dziękuję. :)

Justyno, życzę powodzenia. Fikusy są super. :)

Basiu, miło mi, że tak uważasz. :)

Mati, moje Azalie kwitły styczeń/luty, stały przy samym oknie, miały ok. 16-18 stopni. Jedna ewentualnie więcej, bo stoi od wschodu, to słonko mogło jej nagrzać. Reszta stoi od północy, więc raczej ma stałą temperaturę. Te, które kupiłam później, kwitły na przełomie marca/kwietnia, miały pewnie ze dwa stopnie więcej. Ale niekoniecznie, bo w sumie w domu grzejemy mało. Powietrze też nie jest u nas bardzo suche, ale jaka wilgotność jest dokładnie, to Ci nie powiem.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

;:oj Masz przepiękne uformowane rośliny. Lubię oglądać "stare drzewka" w miniaturowych doniczkach i zawsze zadaję sobie pytanie, jak taka mała, a w zasadzie minimalna ilość "ziemi", potrafi zaspokoić potrzeby rosnących w nim "dorosłych, wiekowych roślin - drzew". Jestem pełen podziwu dla Twojej pomysłowości w formowaniu roślin ;:180 .
Dzisiaj przejrzałem część wątku wrócę, żeby przejrzeć zgodnie z powiedzeniem o przysłowiowej : "od dechy do dechy".
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Mieczysławie, witam u siebie i zapraszam jak najczęściej! :) Dziękuję również za tak miłe słowa.

Co do małej pojemności doniczek - trzeba dbać, a przede wszystkim uważać bardziej niż przy zwykłych pojemnikach. Z jednej strony konieczne jest wspieranie roślin nawozami, z drugiej łatwiej zasolić tak niewielką ilość podłoża. Jedyna opcja - dojść do tego oczywiście metodą prób i błędów. Na szczęście udało mi się uniknąć kardynalnych pomyłek (no, może poza Azaliami na początku, ale to nie była wina doniczek, bo siedziały w zwykłych) i jak na razie roślinki dają sobie ze mną radę. :)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dostałam w "spadku" dwie roślinki. Mama stwierdziła, że odda mi je, zanim je uśmierci, żeby nie było na nią. :lol:

Azalia. Nie lubię za bardzo azalii na pniu, ale ta jest biała. No i w końcu mam ją niby uratować. :wink: A prawda jest taka, że moja Mama nie utrzymała jeszcze ani jednej azalki po przekwitnięciu. Nie mogłam jej więc tak zostawić. ;:173

Obrazek

I Kamelia. Kwiat pojedynczy, różowy.

Obrazek

No i oczywiście prawo serii działa. Pojechałam dziś po chleb, a wróciłam z kolejną Kamelią. Dobrze, że chociaż o tym chlebie nie zapomniałam... ;:173

Kamelia 'Bonomiana'.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dzięki za informację, jak Twoje trzymasz. Biała się już tydzień pięknie trzyma, także na dniach różową też zniosę :D
Białą ,,podratuj", a potem może sama się od dołu zagęści. Zawsze możesz zrobić piętrowy lasek bonsai ;:215
No i oczywiście prawo serii działa.
Hahaha, no u mnie też :;230 Kamelie piękne są, ale u mnie by padły na razie. Pokaż jak zakwitną ;:108
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Biała azalia na pieńku super. Dla mnie to wymarzony kwiat do pielęgnacji - doskonale wygląda i kwitnie przy minimum opieki. Ta piękna! ;:333
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A czemu nie lubisz na pniu? Chodzi tylko o względy estetyczne i Ci sie nie podobają, czy one mają jakieś inne "wady techniczne"?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”