Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Lasek ładnie rośnie, oby tak dalej ;:215 . Takie zakoszenie przez latorośl ma rzeczywiście dobre strony, bo dzieciaki często nie chcą naszych kwiatków na swoich parapetach, a przecież nie może się tyle miejsca marnować ;:204 . Storczyk ładnie ubarwiony.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Prześliczny ten storczyk ;:167 ale maluszki też ładne - trzymam za nie kciuki, niech zdrowo rosną ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

barbra13 pisze: a przecież nie może się tyle miejsca marnować ;:204 .
Święte słowa! :D

Blueberry - dziękuję. :)

Wczoraj moje cytrusy wskoczyły do nowych doniczek. :)

Pomarańcza z pestki (2014):

Obrazek

Cytryna z pestki (2014):

Obrazek

Kalamondyna, którą już trzeci raz omal nie zabiłam, ale twarda z niej sztuka (może ma 9 żyć, jak koty?). Obiecałam już, że postaram się więcej jej nie uśmiercać...

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jak widać, wiosenne prace polowe idą u Ciebie pełną parą :) . Zazdroszczę entuzjazmu, bo u mnie jeszcze głęboka zima ;:222 .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Widzę, iż cytrusy dostały nowe ładne domki, ;:138 kalamondyna bardzo mi sie podoba, pilnuj żeby więcej nie musiała sie stresować przez Twoje niedopilnowanie .U mnie tez sezon przesadzania rozpoczęty :) i tylko czekać na wiosnę aż bedzie można w pole wyjść :wink:
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Już przesadzasz? Moją cytrynkę też będę musiała. A dziś sprawiłam sobie za Twoim przykładem białą azalkę ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

barbra13 pisze:Jak widać, wiosenne prace polowe idą u Ciebie pełną parą :) . Zazdroszczę entuzjazmu, bo u mnie jeszcze głęboka zima ;:222 .
Mnie już roznosi... Krążę wokół wszystkich roślin i gdyby nie resztki rozsądku, to wszystko bym już przesadzała. ;:oj
kasia74 pisze:Widzę, iż cytrusy dostały nowe ładne domki, ;:138
Dziękuję, strasznie mi się spodobały te doniczki. Zastanawiam się, co jeszcze mogłabym do takich przesadzić. A o Kalamondynę naprawdę postaram się zadbać tak, żeby nie robić jej już krzywdy. Tyle wytrzymała, to może się wreszcie dogadamy.
duju pisze:Już przesadzasz? Moją cytrynkę też będę musiała. A dziś sprawiłam sobie za Twoim przykładem białą azalkę ;)
Właściwie to tylko je przerzuciłam do większych doniczek, nie powinno im to zaszkodzić. A Azalka niech rośnie. :)
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wiesz co, ja bym odrobinkę poprawiła te pierwsze dwa cytruski, podsadziła je wyżej w tych doniczkach, widzę, że zostawiłaś dużo miejsca między powierzchnią podłoża, a brzegiem doniczki i roślinki troszeczkę wyglądają, jakby się topiły w tych doniczkach. I jeszcze pomarańczce oskubałabym te małe listeczki z pnia i skróciła tę najdłuższą gałązkę o połowę. Wtedy nabrałyby jeszcze ładniejszego, smuklejszego kształtu. Oczywiście wszystko w Twoich rękach, nie musisz mnie wcale słuchać :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jak przeczytałam, że Ciebie roznosi, to pozazdrościłam i sama coś poprzesadzałam i posiałam, a tak mi się nie chciało :lol: . Twój entuzjazm jest zaraźliwy. I bardzo dobrze ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

wisnia897 pisze:Wiesz co, ja bym odrobinkę poprawiła te pierwsze dwa cytruski
Mi też się nie do końca podoba, że są tak nisko, ale przesadziłam je do doniczek sporo większych i bałam się, że zanim rozbudują bryłę korzeniową to je po prostu zaleję. A tak zawsze to mniej ziemi do przeschnięcia. Za rok je podniosę. A pomarańczę będę strzygła pewnie za jakiś miesiąc. Także zgadzam się ze wszystkim, ale wszystko w swoim czasie.
barbra13 pisze:Jak przeczytałam, że Ciebie roznosi, to pozazdrościłam i sama coś poprzesadzałam i posiałam, a tak mi się nie chciało :lol: . Twój entuzjazm jest zaraźliwy. I bardzo dobrze ;:215
Haha, cieszę się. :) Oby dobrze rosło! :) Ja teraz czekam, aż Azalie przekwitną (już zaczęły więdnąć kwiatki) i będę się mogła znów w ziemi pobrudzić. :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A w jakim podłożu one siedzą, w zwykłej uniwersalnej?
Nie wiem czy próbowałaś, a moje dwie cytrynki od zeszłego roku prowadzę w jakimś podłożu dla storczyków, które nie nadaje się dla storczyków :lol: - generalnie mocno mielone, storczyki nie lubią, ale cytruski mi w tym śmigają :uszy
Gdybyś miała możliwość, to mogłabyś "domieszać" do podłoża nieco średniej wielkości kamieni - albo takich ze żwiru albo jeszcze większych, o średnicy 2-4cm. To zabiera miejsce w doniczce (czyli masz mniej podłoża i mniejsze szanse na zalanie :D ), ja zawsze tak robię, gdy muszę użyć większej doniczki, a bryły korzeniowej "brakuje" :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Siedzą w ziemi do cytrusów, gotowcu, bo tyle się nakombinuję w tym roku z podłożami, że choć tu poszłam na łatwiznę. Zresztą używałam go rok temu i bardzo ładnie ruszyły po przesadzeniu do niego. Ale pomysł z kamykami dobry, kto wie, czy im nie dorzucę. :) Dziękuję za radę!
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jakaranda ruszyła:

Obrazek

Akacja srebrzysta. Pierwsze nasionko, które mi wykiełkowało, niestety nie pociągnęło za długo, po 3 dniach zakończyło żywot. Szczerze mówiąc - nie wiem czemu. Wykiełkowały następne. Jedna roślinka ma dziwny kolor. Czyżby to brak chlorofilu?

Obrazek

Adenia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Płomień Afryki też się rozkręca. :)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”