Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Znam to "od patrzenia" :D .
Cyklamen jest jedną z tych nielicznych roślin, na które już dawno temu się obraziłam. Podobnie, jak u Haliny, był zawsze rośliną "jednorazową", a u Ciebie pięknie zapączkował na nowo ;:333 .
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Kiedyś planowałam posiać cyklameny, ale na szczęście pozostało to w sferze planów 8-)

Będę szczególnie trzymać kciuki za Delonix - przepiękna roślina! A dodatkowo Ty na pewno zrobisz z niej cudo ;:108
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pelidea pisze:
Moniko, dziękuję. Gdybyś jednak zmieniła zdanie, to dawaj znać. Ja już się nauczyłam na tym forum, że "od patrzenia" okazuje się, że nagle masz na parapecie xx roślin, których przecież wcale wcześniej nie chciałaś mieć. ;:306
A Ty myślisz, że tego nie znam? ;:306 Tutaj jednak nie zgadza mi się koncepcja. Jako człowiek kaktusowy mam tendencję do przesuszania roślin. Takie bonsai prędzej czy później albo by zaschło na śmierć, albo skończyłoby w "normalnej" doniczce jako ex-bonsai :wink: W obecnej sytuacji nie zanosi się na wchodzenie w temat inaczej, niż teoretycznie :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Tak, tak, patrzysz i patrzysz, a lista chciejstw puchnie i puchnie... ;:224 :;230 A potem zielona zawartość parapetów również :tan
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Halinko, cyklamen zakwitł mi ponownie po raz pierwszy. Do tej pory też miałam jednorazowe kwiatki. :) Jakoś tak o nim zapomniałam, podlałam od czasu do czasu, strasznie się powyciągał. Ostatecznie powędrował na zewnątrz z resztą zieleniny, ja patrzę, a tu pąki! :) Poobrywałam stare, brzydkie liście i zobaczymy. :)
Życzę, aby fikusy rosły zdrowo! :)

Basiu, jak napisałam wyżej - dla mnie to też nowość z tym cyklamenem. :)

Lucy - trzymaj, trzymaj! :) Będę ogromnie wdzięczna, bo uwielbiam moją delonkę, nawet jeśli nie zakładam doczekania się kwiatów. :wink: Jej liście są tak dekoracyjne, że wystarczy mi ich widok. Martwię się trochę jak zniesie kolejne zimowanie. Tej zimy nie miała spoczynku, cały czas była zielona. A boję się próbować kolejny raz z poddaszem, bo jak na razie wszelkie próby zostawienia tam delonek na zimę kończyły się ich śmiercią.

Moniko, nigdy nie mów nigdy. ;:306

Natalio, dokładnie. Ale jeszcze bardziej puchnie głowa, od rozmyślania i tej całej logistyki z poukładaniem wszystkiego na parapetach. ;:306

Tak sobie myślę, że moje doniczkowce mają lepsze wakacje ode mnie... :shock:
Obrazek

Fuksja 'Hawkshead' urosła i obiecuje duuuuużo kwiecia. Widziałam w Internecie tą odmianę poprowadzoną jako drzewko i chyba spróbuję z moją. Wygląda to wspaniale.
Obrazek

Obrazek

A oto i przypadkowy cyklamen. :wink:
Obrazek

Martwiłam się moją ulubioną Kamelią, bo nie puszcza nic nowych przyrostów, oglądam ją dzisiaj, a tu... niespodzianka! :D Pączek! Ciekawa jestem, czy zakwitnie o tej porze roku. To też byłaby dla mnie nowość.
Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Fuksja 'Hawkshead' cudowna ;:oj , uwielbiam takie małe kwiatuszki na fuksji, a jeszcze do tego białe ;:167 .
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

O, patrz, jak szybko się kamelii doczekaliśmy razem, bo też byłem ciekaw :lol:
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ale pokaz ;:138 zdjęcia zbiorówek uwielbiam A u Ciebie jest na co patrzeć Białe jak zwykle najcudowniejsze
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ta biała fuksja to coś pięknego ;:oj Niesamowita ;:167
Pelidea pisze:
Moniko, nigdy nie mów nigdy. ;:306

Nigdy takich rzeczy nie wypieram się całkowicie. Za duże ryzyko... :twisted:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ta fuksja jest prześliczna - kolorowe są piękne, ale biały kolor jeszcze bardziej podkreśla formę kwiatu ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
KasiaT
50p
50p
Posty: 94
Od: 21 wrz 2009, o 20:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Tak, jak poprzedniczkom i mi wpadła w oko biała fuksja. Śliczne delikatne kwiatuszki. Jak obsypie się kwieciem będzie zjawiskowa. Kibicuję i pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Taka "komunijna" ta fuksja - śliczna ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, dziękuję. :)

Mati, oby tylko utrzymała pączek. Mam nadzieję, że rozkwitnie. :)

Basiu, Moniko, Natalio, dziękuję. :) Zdecydowanie białe jest naj naj. :)

Kasiu, witam u mnie i dziękuję. :)

Lucy - na takie określenie bym nie wpadła. ;:306

To tak na wstępie owa fuksja, która się tak spodbała (nie tylko mi jak widać :wink: ). Wycięłam dolne gałązki, teraz prezentuje się tak. Coraz więcej kwiatków się na niej bieli. :) Oczywiście gałązki poszły od wody, ponoć łatwo się ukorzeniają. ;:204
Obrazek

Czy ja dobrze myślę, że to jest to co myślę? To na dole, to malutkie? ;:218
Obrazek

Mam wrażenie, że kaktusom urosły ciernie i że one całe troszeczkę podrosły. Czy to możliwe w tak krótkim czasie?
Obrazek

Eukaliptusy i cytrusy. Na cytrynce widać jakieś braki na kilku liściach - ale to z zimy. W sumie nie wiem co jej dolegało, bo opiekowałam się nią tak samo jak rok temu, ale nowe liście są już ładne.
Obrazek

Sadzonki kalanchoe chyba się przyjęły. :)
Obrazek

Albicja ruszyła ze wzrostem w te upały. :)
Obrazek

Co do upałów, to w ramach przestrogi załączam zdjęcie jednej kamelii... :cry: Przestawiłam ją razem z innymi kilka dni temu na nieco jaśniejsze stanowisko i tą bidulę słońce tak załatwiło. Już wróciła do cienia, pozostałe też mają inne miejsce.
Obrazek

Adenium rośnie za to znakomicie na tym upale. Odpukać. :lol: Na razie tylko jedno ma boczny odrost, pozostałe idą w górę.
Obrazek

Choć ogólnie roślinki są już całkiem spore, mam też ze trzy takie, które rosną o wiele wolniej. W dodatku fascynuje mnie, jak bardzo różnią się od siebie. Nawet te, które teoretycznie są tej samej odmiany. Wiem, że szansa na takie kwiaty jak "na obrazku" jest marna, ale na razie zachowuję nazwy, które dostałam razem z nasionkami. Jak kiedyś zakwitną i będą zupełnie inne, to wrzucę do jednego worka pt. "Adenium". Na razie mam mnóstwo egzotycznych nazw, których nie da się wymówić. ;:306

Dla przykładu tu dwie takie parki.
'Anatta'
Obrazek

Obrazek

'Doungmechok'
Obrazek

Obrazek

A tu mój kłopot, o którym pisałam w wątku o gruboszach, ale nikt na razie mi nic nie podpowiedział. :(
Mączniak dopadł mi dwie krasulki, usunęłam już chore części roślin. Niestety w przypadku Buddy wiązało się to z wycięciem ponad 2/3 dołu. Teraz nie wiem, czy ten zostawiony kawałeczek się ukorzeni, czy nie ma szans. 'Campfire' też wygląda marnie.
Na razie wystawiłam suchcielkowy ogródek na zewnątrz, wietrzy się i opala na słońcu (nie za długo, dopiero hartuję). Nie pryskałam niczym, obserwuję na razie i nie widzę więcej zmian. Ale może oprysk jest jednak konieczny? Prosiłabym o jakieś rady.
Nie wiem skąd się to dziadostwo wzięło. Miesiąc stały i było dobrze. Parapet południowo-wschodni, podlała je od zakupy 2 razy taką ociupinką wody. Więc skąd? :cry:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”