Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pelidea pisze:Frezja dziś rano pokazała pierwszy kwiat.
To naprawdę jest frezja ta biała?

Budda też mi stosunkowo szybko padła. Kiedyś Iwonka (raflezja) miała piękną, ale nie wiem, jak ją czarowała :wink:
Ale jest tyle innych fajnych krasulek, że nie ma co za długo rozpaczać :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Oczywiście, że nie. Pomyliłam się. To gardenia. Już poprawiłam. Dziękuję Lucy. :)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

I znowu widzę u Ciebie lobelię, a u mnie po raz pierwszy od wielu lat nie ma :( . Swojej nie posiałam, zakup odkładałam na później, bo wyjazd, to i siamto, a teraz już nie do kupienia. To u Ciebie pooglądam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Znowu nadrabiam zaległości :oops: ale jest co podziwiać ;:63 gratuluję półrocza adeniowych maluchów, teraz ciągniemy do roku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu Asiu :D Koniecznie pokaż co się z Twoją Gardenią dzieje Ja za Twoim przykładem poszłam i też taką cudną'' niby'' białą kupiłam Pierwsze pączki śliczne bielutkie A że białe najpiękniejsze radości nie było końca
Obrazek
Po kilku dniach kwiaty zrobiły się jakby kremowe Taka brudna biel :( :( :(

Obrazek
Zdziwienie było dopiero wtedy gdy zrobiła się żółta



Obrazek
I co ty na to :?: :?: :?:
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, ogromne dzięki za cudne widoki fikusowe, przedszkole fajne, aż chciałoby się samemu takie.... Ja przez Ciebie zwariowałam na fikusy i w międzyczasie nabyłam śliczne szczepki benjamina variegata ( Starlight) oraz "skombinowałam" zwykłego ( metodą, hmmmmm pomińmy szczegóły). W każdym razie również "przez Ciebie" oglądam jak głupia filmiki o formowaniu bonsai na youtube i jak tak dalej pójdzie to : raz wypstrykam cały transfer a dwa-naściągam dziesiątki fikusów do chałupy :lol: ;:202 :wink: Sfikusiałam, zbonsajowałam :;230
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, a ja mam ją pierwszy raz. Ale ogromnie mi się spodobała. :)

Natalio, dziękuję. :)

Basiu, nawet mnie nie strasz! :shock: U mnie na razie ma dwa kwiaty, niby wciąż białe. Ale jak mi o tym powiedziałaś, to się zaczynam kremowego koloru doszukiwać... No ale zobaczymy. Opieszała jest jakaś, kwitnąć nie chce...

Asiu, no to wpadłaś. ;:306 Ja tak kilka lat temu dostałam moją marchewę na imieniny, zaczęłam czytać o bonsai i... sama widzisz jak się porobiło. :) Natomiast Ty mi narobiłaś chętki na tego fikusa Barok i teraz go szukam. :wink:

Azalka raz jeszcze.
Obrazek

Fuksja trafiła do nowej donicy. Przy tych huraganach, które się u mnie przewijają co chwilę ją przewracało, nieważne jak bardzo starałam się ją ulokować w bezpiecznym miejscu. Stwierdziłam, że lepiej przesadzić, niż żeby mi ją połamało. Teraz wiatr już jej niestraszny. :) Przesadzona była ponad tydzień temu, znów kwitnie.
Obrazek

Obrazek

Lobelia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Przycięłaś ją trochę w kolumnę? Fajnie wyszło :D
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ale ty się tak nie martw Żółty to nie biały :wink: od biedy może być :( A zapach ma taki że go domownicy w domu nie chcą ale tylko przy tych białych kwiatkach potem przechodzi :lol:
Fuksja Ci się udała Wygląda jak królowa
Bielutką azalkę też pochwalę
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Twoja fuksja wciąż zachwyca, wiatr, burze, przesadzanie, a ona stale piękna ;:167 .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Mati, wyszło przypadkowo. Po prostu ją przycięłam, żeby się zagęściła. A wyszła taka kolumna. Też mi się podoba, ale jak się rozrośnie, to będzie jeszcze ładniejsza. :)

Basiu, tylko ja polowałam konkretnie na białą przez ostatnie kilka miesięcy, bo były same kremowe i żółte. więc ma być białe! ;:198 No na razie nie żółknie. A zapach faktycznie ma bardzo intensywny. U mnie nie ma problemu, bo stoi na zewnątrz.

Basiu, dziękuję. Bałam się trochę tego przesadzania, ale wygląda na to, że dała radę. Bardzo starałam się nie uszkodzić korzeni, tylko dosypać im ziemi naokoło. Chyba się (odpukać) udało.

A dziś znów pojechałam po coś zupełnie innego i wróciłam z kwiatkiem (nie mylić z kwitkiem ;:306 ). Taka oto urocza kalijka. Nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Zdjęcia kiepskie, bo pogoda u mnie dziś deszczowa, światła nie ma... Tą sobie chyba zostawię w domu - białe i czarne będą ogrodowe, a ta niech stoi na razie w domu, bo wszędzie na parapetach pusto. :wink:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

W życiu bym się nie spodziewała, że z fuksji można zrobić takie cacko! :shock:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Lucy, ja się na fuksjach mało znam, wszystkie mam od tego roku. Ale z tego co się napatrzyłam w Internecie, to ta 'Hawkshead' jest chyba inna niż wszystkie. :) Przede wszystkim ma malusieńkie listki, drobniutkie kwiaty i bardzo mocno się rozkrzewia. Poza tym szybko rośnie. Przecież jak przyjechała do mnie na początku kwietnia, to miała może 15 cm wysokości. :) Ale jak wpiszesz sobie "fuchsia bonsai" - to dopiero zobaczysz cuda... ;:190
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”