Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

"Męcz mnie dręcz mnie..." :lol: . Nie czuję się zamęczona, pierwszemu kwiatkowi należy się oczywiście więcej fotek, bo piękny ;:215 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękny kwiat Gymnocalycium quehlianum. Chciało by się napisać: a nie mówiłem?! ;:173
Pelidea napisał(a):
to nie moja zasługa, tylko Henryka, ale radość mam z tego nie mniejszą. :lol:

Nieprawdą jest jakoby... :)
Męczyłem tą roślinę u siebie kilka ładnych lat - czas, aby zażyła wywczasów w Twoich dobrych rękach. Jak widzę dbasz o kaktusa doskonale to i kwiatów będzie więcej i więcej! :wink:
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, piękny najpiękniejszy. :lol:

Henryku, dziękuję. :) Staram się jak mogę.

Gardenia rozwija powolutku kolejne pąki. Taki świeżo otwarty kwiat jest najpiękniejszy.
Obrazek

Lobelia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

O, czyli jednak lobelia Ci kwitnie, to dobrze ;:108 podziwiam wszystkie kwitnienia, ale białą azalię chyba najbardziej, te kwiatuszki są cudowne ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pięknie Ci kwitnie lobelia. Ciekawa jestem, jak długo będzie ładna. U mnie na działce wytrzymywała do mrozu, bo nawet niewielkie przymrozki nie były jej straszne. Natomiast na gorącym zachodnim balkonie takie upały bardzo jej szkodziły.
Kwiat gardenii ;:215 - kojarzy mi się ze śrubą motorówki :D .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Natalio - kwitnie, kwitnie. Co dzień ma więcej kwiatów, już "wyłazi" z koszyka. :) Jednak zbyt późny siew jej nie zaszkodził, całe szczęście. :)

Basiu, oby kwitła jak najdłużej, bo ma piękny kolor. :) A z tą śrubą to racja. :D

W sumie nie pokazałam tu ani razu moich kalii z ogrodu, już prawie przekwitają, ale liście mają tak dekoracyjne, że nadal są przepiękną ozdobą. Razem z koszykiem mają ponad metr wysokości. ;:173
Obrazek

Azalie rzeczywiście są zachwycające. Bałam się, że przy tych upałach (od tygodnia powyżej 34 stopni, a przedwczoraj 39 :shock: ) będą szybciutko przekwitać, ale trzymają się dzielnie.
Obrazek

Obrazek

Motorówka. :lol:
Obrazek

Fuksja 'Calverley'.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fuksja NN, sadzonka, którą skubnęłam od mojej Mamy. Taka najbardziej popularna, fioletowo-różowa. Pięknie się przyjęła. Wczoraj przerzuciłam ją do większej doniczki, bo z tej 7x7 cm korzenie zaczęły wychodzić jej dołem.
Obrazek

Fuksja 'Blue Veil'.
Obrazek

Cyklamen idzie na całego. :)
Obrazek

A tu pytanie do znawców kaktusów. Co jest mojemu gymnolkowi? Zauważyłam to wczoraj. :( Czy to wynik upałów i palącego słońca, czy coś poważniejszego?
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Co jest mojemu gymnolkowi? Zauważyłam to wczoraj. :( Czy to wynik upałów i palącego słońca, czy coś poważniejszego?
Jeśli te plamy występują tylko z jednej strony rośliny i to od słonecznej strony to są spowodowane poparzeniem. Trzeba gymnocalycium nieco cieniować - w ogóle rodzaj Gymnocalycium w znakomitej większości rośnie w trawach i zaroślach i rośliny te wymagają lekkiego - podkreślam lekkiego - cieniowania.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Tak Henryku, tylko od strony, z której operuje słońce. Stało się to na pewno w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy są u mnie te iście pustynne temperatury... Ulżyło mi mimo wszystko. Zmienię mu w takim razie miejsce, żeby miał troszkę mniejsze nasłonecznienie.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Fuksje się rozkręcają ;:63, to znaczy, że niedługo jesień :shock: . Zawsze mi ich szkoda, bo wtedy, kiedy są najładniejsze, trzeba pakować je do piwnicy, aby ochronić przed przymrozkami. Póki co, cieszmy się jeszcze trochę latem.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Tym razem pochwalę cyklamena - pięknie się stara ;:63 ale reszta kwitnących nie chce ustępować ;:180 chyba sporo masz białych kwiatów?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dzieje się tu dzieje, i fuksje, i gardenie, i nawet kaktusy, a wszystko takie zadbane ;:oj

Ja teraz będę bacznie obserwować Twoje gardenie, bo sobie niestety (Twoja wina ;:306 ) kupiłam jedną ostatnio ;:224 . Człowiek się tu naoglądał piękności i teraz musi się z tym zmierzyć :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

wisnia897 pisze:
Człowiek się tu naoglądał piękności i teraz musi się z tym zmierzyć :D
O, totototoo, mam to samo :0))))
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, to samo pomyślałam. One się tu zbierają wreszcie do porządnego kwitnięcia, a przecież lato się kończy... Dzień już jest tyle krótszy. Choć dla nich to może i lepiej, bo jak widzę ostatni tydzień upałów w ogóle im nie służył. 'Hawkshead' pozrzucała prawie wszystkie pąki, dwóm innym przypaliło listki (mimo, że mają ok. 2 godzin pełnego słońca do południa, a tak to stoją w półcieniu i cieniu).

Natalio, sporo. Rzekłabym większość. :wink: Zwykle jak mam do wyboru, to kupuję biało kwitnące rośliny. Są dla mnie najpiękniejsze.

Moniko, Joasiu - a ja to niby tak nie mam, jak zaglądam tu na forum do różnych wątków? ;:306 Od tego patrzenia mam tylko z tego roku całą masę sukulentów i kaktusów, fuksje i gardenię. I kalie. I w sumie nie wiem sama co jeszcze. :tan Ale to przecież sama radość. Z mojej krótkie "znajomości" z gardenią mogę tylko powiedzieć, że ona lubi chyba mieć wciąż wilgotne podłoże. Co choć lekko przeschła, to zrzucała pąki. Choć to może bardziej wina tych koszmarnych upałów.

A u mnie dziś wreszcie pada! :heja I to tak od rana. Jestem bardzo zadowolona, spałam nawet godzinę dłużej, bo nie musiałam z konewką kursować od krzaczka do krzaczka. :heja Jak to niewiele do szczęścia potrzeba. Cieszę się ile mogę, bo od środy znów zapowiadają powyżej 30 stopni...

A tu dwie tęcze (choć nie wiem, czy obie są widoczne) z wczorajszego wieczora.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”