Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu jak tak na te twoje rośliny patrzę to w każdej przyszłe bonzai widzę Już od młodego pędu pięknie je prowadzisz i nic się u Ciebie nie zmarnuje ;:138 Prawdziwa z Ciebie mistrzyni
Sukulentowy ogródek prześliczny
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ooo... te czarne surfinie... jestem zachwycona ;:167
A ten G. erolesii... jaka jest u Ciebie pogoda? Bo jeżeli średnio i pochmurno, to on może próbuje się rozwinąć, ale ma za mało słoneczka i bardziej nie daje rady się otworzyć? ;:218
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Bardzo ładnie wyglądają kwiaty azalii, tak świeżutko, zupełnie nie przeszkadza jej pora roku i upały.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Twoje czarne surfinie już widziałam w wątku ogrodowym, ale jeszcze raz pochwalę, takie rozrośnięte są coraz piękniejsze ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, dziękuję. :) O ile z azaliami nie mam odpukać najmniejszych kłopotów, to niestety G. erolesii nie trafił w pogodę, przyszło kilka pochmurnych dni i nie zobaczyłam kwiatu. :(

Basiu, dziękuję za wszystkie komplementy. :) Ogromną radość sprawia mi to, że moje roślinki podobają się nie tylko mi. :)

Moniko, miał wtedy słoneczko, ale już następnego dnia zrobiło się pochmurno i niestety nic więcej nie pokazał. Ale są jeszcze pączki na nim, może jakimś cudem wrzesień dopisze i coś jeszcze pokaże.

Basiu, dokładnie. Ja też jestem bardzo mile zaskoczona. W sumie jedyna różnica w porównaniu do zimowego kwitnienia jest taka, że kwiaty przed zwiędnięciem brązowieją, w zimie po prostu robiły się oklapłe. Ale jeśli chodzi o długość kwitnienia, to na razie podobnie. Dalej kwitną. :)

Natalio, teraz one są zdecydowanie najpiękniejsze. W przyszłym roku zamierzam nimi obsadzić więcej skrzynek. :)

U mnie chwilowo przestój. Nic się nie dzieje. Czekam, aż pocięte sadzonki pokażą korzonki. Albo inne znaki chęci życia, w zależności, czy moczą się w wodzie, czy w ziemi siedzą. Kwitną tylko azalie i dwie fuksje ('Calverley' i NN), no i surfinie oczywiście bez chwili wytchnienia. Więc ciężko zanudzać nimi na okrągło. :wink: Ale. Szykują się do kwitnięcia dwie fuksje, które jeszcze nie miały kwiatów, a być może nawet trzy. Czekam, czekam. ;:65 Oby zdążyły przed zimnem.

A ja przypadkowo zajechałam do Łańcuta. Storczykarnia jak zawsze zachwycająca, ale tym razem zwróciła uwagę na fuksje w donicach. Ach i och. Niestety zdjęcia są marne, telefonem zrobione, bo z tego całego przypadku nie miałam ze sobą aparatu. Aż kombinuję ja tu jeszcze raz tam wyskoczyć i porobić zdjęć, bo same cuda, same cuda. Ogród wokół zamku jest po prostu zachwycający.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Bardzo... majestatycznie, że tak powiem, wygląda ta fuksja w ogromnej donicy. W Łańcucie byłam, ale pamięć już nie ta i nic nie kojarzę z tych fotek :;230 . To chyba była jakaś wycieczka szkolna :lol: .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, ja mam blisko, więc jak tylko znajdę czas, to chętnie zaglądam do parku i storczykarni (jak się uda raz na pół roku, to skces ogromny).

Zapomniałam pochwalić się nowinką na moim parapecie! :) Dzięki Asi mam cudne sadzonki fikusa 'Barok'. :tan Mimo traumatycznych przejść (5 dni w podróży, bo mój listonosz miał urlop i w piątek nie dostarczył listu) trzyma się dzielnie. :)
Obrazek

Trzeci i chyba ostatni w tym sezonie kwiat na G. quehlianum.
Obrazek

Malutka fuksja NN rozkręciła się niebywale.
Obrazek

Lobelia jest jak na razie coraz ładniejsza.
Obrazek

Liść albicji z jakarandą w tle.
Obrazek

Karmazynowa azalia powoli rozwija pąki.
Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Albicja do jakarandy bardzo pasuje ;:333 , a lobelia to wiadomo ;:167 . Na szczęście do wiosny już tylko siedem miesięcy, będę miała i ja :D .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jak kwieciście! Brawo! ;:138
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Bardzo ładne widoczki, krótko mówiąc ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Mam takiego samego fikusa ;) Tez małą sadzonkę, ale rośnie i czuje się dobrze, u mnie na wschodnim parapecie.
Pozdrawiam - Justyna
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, uwielbiam do Ciebie zaglądać, nawet jak robię to nie zostawiając śladów-wiedz, że wpadam i podglądam :) :wit
Kibicuję fikuskowi Barok, aby rósł w siłę i kręcił kędziorki !!!
I wiesz co, sama mnie natchnęłaś pomysłem zestawiania Twoich pierzastych na jednym zdjęciu i teraz się grzecznie acz stanowczo domagam ;:65 ciągu dalszego ;:138
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Oby sadzonki fikusa ładnie się sprawowały, trzymam za nie kciuki ;:108 ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”