Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wiesz co, ja bym odrobinkę poprawiła te pierwsze dwa cytruski, podsadziła je wyżej w tych doniczkach, widzę, że zostawiłaś dużo miejsca między powierzchnią podłoża, a brzegiem doniczki i roślinki troszeczkę wyglądają, jakby się topiły w tych doniczkach. I jeszcze pomarańczce oskubałabym te małe listeczki z pnia i skróciła tę najdłuższą gałązkę o połowę. Wtedy nabrałyby jeszcze ładniejszego, smuklejszego kształtu. Oczywiście wszystko w Twoich rękach, nie musisz mnie wcale słuchać :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jak przeczytałam, że Ciebie roznosi, to pozazdrościłam i sama coś poprzesadzałam i posiałam, a tak mi się nie chciało :lol: . Twój entuzjazm jest zaraźliwy. I bardzo dobrze ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

wisnia897 pisze:Wiesz co, ja bym odrobinkę poprawiła te pierwsze dwa cytruski
Mi też się nie do końca podoba, że są tak nisko, ale przesadziłam je do doniczek sporo większych i bałam się, że zanim rozbudują bryłę korzeniową to je po prostu zaleję. A tak zawsze to mniej ziemi do przeschnięcia. Za rok je podniosę. A pomarańczę będę strzygła pewnie za jakiś miesiąc. Także zgadzam się ze wszystkim, ale wszystko w swoim czasie.
barbra13 pisze:Jak przeczytałam, że Ciebie roznosi, to pozazdrościłam i sama coś poprzesadzałam i posiałam, a tak mi się nie chciało :lol: . Twój entuzjazm jest zaraźliwy. I bardzo dobrze ;:215
Haha, cieszę się. :) Oby dobrze rosło! :) Ja teraz czekam, aż Azalie przekwitną (już zaczęły więdnąć kwiatki) i będę się mogła znów w ziemi pobrudzić. :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A w jakim podłożu one siedzą, w zwykłej uniwersalnej?
Nie wiem czy próbowałaś, a moje dwie cytrynki od zeszłego roku prowadzę w jakimś podłożu dla storczyków, które nie nadaje się dla storczyków :lol: - generalnie mocno mielone, storczyki nie lubią, ale cytruski mi w tym śmigają :uszy
Gdybyś miała możliwość, to mogłabyś "domieszać" do podłoża nieco średniej wielkości kamieni - albo takich ze żwiru albo jeszcze większych, o średnicy 2-4cm. To zabiera miejsce w doniczce (czyli masz mniej podłoża i mniejsze szanse na zalanie :D ), ja zawsze tak robię, gdy muszę użyć większej doniczki, a bryły korzeniowej "brakuje" :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Siedzą w ziemi do cytrusów, gotowcu, bo tyle się nakombinuję w tym roku z podłożami, że choć tu poszłam na łatwiznę. Zresztą używałam go rok temu i bardzo ładnie ruszyły po przesadzeniu do niego. Ale pomysł z kamykami dobry, kto wie, czy im nie dorzucę. :) Dziękuję za radę!
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jakaranda ruszyła:

Obrazek

Akacja srebrzysta. Pierwsze nasionko, które mi wykiełkowało, niestety nie pociągnęło za długo, po 3 dniach zakończyło żywot. Szczerze mówiąc - nie wiem czemu. Wykiełkowały następne. Jedna roślinka ma dziwny kolor. Czyżby to brak chlorofilu?

Obrazek

Adenia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Płomień Afryki też się rozkręca. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jak ładnie i wiosennie u Ciebie :) ;:3
Akacje mają bardzo wyciągnięte nóżki, co mogłoby sugerować mało światła i/lub za wysoką temperaturę.
Super kolekcja adenium, piękne grube siewki ;:63
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witajcie kobietki !Basia Kasia Justyna Monika tyle w was optymizmu że chyba i ja się do roboty zabiorę Już czas kaktusy budzić i trochę się w ziemi po morusać :D
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Sliczne fikusiki :) ciekawa jestem jak adenium wyrosnie zapowiadaja sie ;:172
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Śliczne maluchy ;:63 ciekawa jestem co będzie z tym o innym kolorze - jeśli to faktycznie brak chlorofilu to nie pociągnie długo, ale nie znam się na tym ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pięknie Ci rosną adeniowe grubaski, oby tak dalej ;:215 .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Motylica100 pisze:Jak ładnie i wiosennie u Ciebie :) ;:3
Akacje mają bardzo wyciągnięte nóżki, co mogłoby sugerować mało światła i/lub za wysoką temperaturę.
Super kolekcja adenium, piękne grube siewki ;:63
Dziękuję. :) Co do akacji to sama się dziwię, czemu takie powyciągane, bo stoją na oknie, są oświetlane tak, jak Adenium i w dodatku mają mniej więcej 18 stopni. Chyba taki ich urok.
cokolwiek pisze:Witajcie kobietki !Basia Kasia Justyna Monika tyle w was optymizmu że chyba i ja się do roboty zabiorę Już czas kaktusy budzić i trochę się w ziemi po morusać :D
I wtedy od razu humor lepszy. :)

tasikk, Blueberry, barbra13 - dziękuję. :)

A dziś kilka fotek z ogrodu - WIOSNA! Wiem, że ma być jeszcze ochłodzenie, ale dziś było 16 stopni, słoneczko grzało, no po prostu cudnie. Ja śmigam z sekatorem, mam już chyba tonę badyli do wywiezienia. :tan :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jest wiosna u Ciebie, co widać na załączonych obrazkach i w Twoim zachowaniu. U mnie do śmigania z sekatorem jeszcze daleko (albo już :;230 ), ale przebiśniegi też już są. Na ostatniej fotce jakaś gąsienica, czy mnie wzrok myli? Chyba sikorki w zimie przekarmiłaś :wink: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”