Rośliny u Nero

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
neron
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 sie 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Rośliny u Nero

Post »

Witam,
chciałam pokazać mój skromny jeszcze domowy ogród. Wciąż się uczę i mam nadzieję, że z czasem coraz więcej roślin będzie przeżywać u mnie w domu (notorycznie marnieją mi paprocie i cyklameny).
Mam nadzieję, że te dwa zakupione niedawno dadzą radę, trochę już się podszkoliłam z ich pielęgnacji.
Obrazek
fiołek afrykański
Obrazek
muehlenbeckia, sansevieria, chlorophytum
Obrazek
a to wyhodowane już samodzielnie przez rozmnóżki chlorophytum
Obrazek
dracena i davallia
Obrazek
storczyki (cały czas próbuję je "wyczuć")
Obrazek
zamioculas
Obrazek
kawa
Obrazek
kaktusy pilosocereus, mammillaria, gymnocalycium mihanovichii
Obrazek

Marzą mi się jeszcze jakieś cytrusy albo oliwka, ale muszę póki co dobrze nauczyć się obchodzić z tymi co mam. Jeśli przeżyje mi kawa to będę mogła myśleć o cytrynie :)
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Rośliny u Nero

Post »

Piękne cyklameny - ja niestety też je uśmiercam :( ale może też spróbuję jeszcze raz :) zielistki widzę bardzo dobrze się czują u ciebie:)
neron
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 sie 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

Zdecydowanie żelazne rośliny dają radę, ale to chyba u każdego ;)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Rośliny u Nero

Post »

Powody, że coś nie wychodzi z roślinami mogą być tylko dwa: albo popełniasz jakieś błędy w uprawie, albo warunki, jakie masz im nie odpowiadają.
Jeżeli to ten pierwszy to nie martw się - spokojnie tu wszystko przerobisz :wink:
Jeżeli drugi, to rozejrzysz się za roślinami, które się do Twoich warunków dopasują i też będzie pięknie.

Najważniejsze, że pierwsze kroki - zalogowanie się i założenie wątku - już zrobiłaś, teraz będzie już tylko lepiej ;:333
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
neron
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 sie 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

Paprotki już sobie podarowałam, mam wrażenie, że miały u mnie za suche powietrze (chociaż higrometr pokazuje zazwyczaj wilgotność w przedziale 40-70%, zimą niestety w tej dolnej granicy). Mam teraz tylko tą przy dracenie, bo znajoma niemal na siłę wcisnęła mi szczepkę. Ale i tak wydaje mi się, że 99% niepowodzeń u mnie wynikało z niewiedzy (np. przy cyklamenach). Mam nadzieję, że z kawą mi się uda, bardzo podoba mi się ta roślina. Na start dostała ziemię do cytrusów z domieszką próchniczej, perlit i drenaż na dno i jasne ale nie bardzo słoneczne miejsce. Wiem, że trzeba uważać na podlewaniem, także zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rośliny u Nero

Post »

Witaj Nero :) Masz bardzo podobny zestaw roślin do mnie . Tylko ja nie mam cyklamenów i zielistek, ale za to stosunkowo nie najgorzej radzą sobie paprotki . A Twoje kwiatuszki bardzo mi się podobają. Są zadbane, zdrowe, zielone i błyszczące.. . Trzymam za nie kciuki , aby dobrze rosły i sprawiały Ci wiele radości swoim pięknem ;)
ompalagunana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 sie 2016, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

Cyklameny i paprocie mają to do siebie, że rzadko komu wychodzi uprawa. Co do cyklamenów to trza mieć wprawę , a paprocie hm.. tu teorie są różne. :D Od jakichś energii przesyłanych z ludzi na kwiat do takich, że paproć sama wybiera gdzie chce rosnąć. Nie martw się, ja widocznie mam tez jakąś złą energię, u mnie paprocie max tydzień i czarne. ;:139
Kawę musisz rozsadzić. Ona rośnie tylko w pojedynkę. Niestety.
neron
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 sie 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

Hmmm, poważnie z tą kawą? Czytałam, że ludzie rozsadzają ale nie wiedziałam, że to jest konieczność.
neron
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 sie 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

No, to tyle jeśli chodzi o kupowanie cytrusów dopiero w kolejnym sezonie. Wypatrzyłam w markecie cytrynę skierniewicką i....cóż : p
Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

Bardzo ładna, oby szybko uraczyła Cię owocem, trzymam kciuki :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Rośliny u Nero

Post »

A gdzie to będziesz zimować? Planujesz jakąś oranżerię? 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
neron
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 15 sie 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

No właśnie nie mam piwnicy ani garażu dlatego zimowanie to będzie lekka prowizorka. Mam dwie opcje: albo w pokoju przy wschodnim oknie (tylko zimą to jest najcieplejsze pomieszczenie, ok. 20 stopni będzie na pewno, ale jednocześnie najciemniejsze) albo w kuchni (zimą są tam zakręcone kaloryfery więc jest tam najchłodniej tylko dość widno, bo do południa).
No i chyba muszę przestać jeździć do Leroy'a bo co wejdę to dają rośliny, na które polowałam, ale nie było długo więc niby sobie odpuściłam...
I tak oto ponownie mam zroślichę. Poprzednia mi zmarniała, mam nadzieję, że z tą będzie lepiej. I już naprawdę nic nie kupuję w tym roku...
Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny u Nero

Post »

Ja bym wybrała opcję drugą na trzymanie cytrynki, chyba lepiej jak ma jaśniej. A ciepło i ciemno to chyba średnie połączenie.
Do zroślichy mam sentyment, kiedyś miałam, ukatrupiłam, a teraz już miejsca nie mam, żeby ponownie z nią spróbować. Trzymam, kciuki, niech się Twoja rozrośnie ile tylko może :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”