Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

:wit
A u Ciebie zawsze pięknie ;:138
;:196
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Niezłe zbiory :wink: śliczna ta cynia, też kupiłam nasiona takich "malowanych" ;:108 gratuluję nasion irysów, niezła ilość ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Fajna to Cynia, takiej jeszcze nie widziałem!
Ma jakąś nazwę tak odmiana?

Pozdrawiam!
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Ja też przyłączam się do pytania o odmianę Cynii? Poza tym u Ciebie w wątku jak zwykle kolorowo i smacznie :D Siewka skrętnika urzeka delikatnym kobiecym kolorkiem ;:138
Awatar użytkownika
Krzysia
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 824
Od: 3 lip 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Twoja lawendowa siewka skrętnika jest cudowna, uwielbiam takie delikatne, pastelowe kolory.
Zbiory ... aż ślinka leci ;:oj
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Witaj Justynko :wit
Na sam widok malin i jeżyn Ślinka mi cieknie,a ponieważ bardzo lubię ich sok pozwolisz,że przy okazji wpadnę na szklaneczkę :?:
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Justynko idziesz jak burza, aż mi się zgubił twój wątek. :D Też dużo mniej teraz piszę , ale obowiązkowo zaglądam do ulubionych wąteczków, czyli do twojego również. Szkoda tylko że mało relacji z parapetów, ale sądzę że gdy skończysz sezon działkowy wrócisz do domku. Jak tam mają się twoje hojeczki? Znając twoją rękę, to na pewno dżungla rośnie. ;:215
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
dana581958
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 gru 2015, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Witaj Justynko.Gratuluję pięknych siewek liliowców i skrętników.Siewka skrętnika z cz 6 jest niezwykle urodziwa - zauroczyła mnie.
Oby spełniły się Twoje marzenia liliowcowe.
Pozdrawiam Ewa.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Nareszcie...wróciłam na forum ;)
Miałam dużo planów ogrodowych i tak zeszło do zimy.

Teraz będę zaglądać do mojego wątku: mniej więcej raz w miesiącu.
Za to relacja będzie "głęboka" wraz z opisem i zdjęciami.

Jesienne chryzantemy ogrodowe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem już zima...ogród czeka na kolejną wiosnę...

Obrazek

Przed dużymi mrozami - ścięłam pędy liliowców z pączkami i trzymałam je w wodzie we flakonie. Wszystkie te kwiaty są mojej hodowli. Tzn. ja zapylałam, ja wysiewałam, uprawiałam przez 2 lata, by wreszcie zobaczyć ich pierwsze kwiaty. Są to moje krzyżówki z 2014 roku. Cieszą takie widoki i liczę na ich piękne kwitnienia, już w ogrodzie w roku 2017 ( zdjęcia z końca października). Nie znam rodziców, bo mam podpisane tylko rośliny w ogrodzie, nie podpisywałam ściętych pędów, więc nie wiem z której rośliny pochodziły :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na domowych parapetach - też ciągłe zmiany.
Na przykład, doczekałam się kilkudziesięciu siewek smithianthy Sunny Day. Zdjęcie - z września. Obecnie są posadzone pojedynczo do doniczek i niektóre już mają pączki kwiatowe

Obrazek

Po dużych stratach skrętników ( wszystkie dorosłe skrętniki odmianowe padły mi latem). Zmieniam koncepcję ich uprawy. Stawiam na minimalizm. Będę wybierać tylko te odmiany, które najbardziej mi się podobają. Obecnie odnawiam je - przez naszczepione liście. Teraz, przed zimą, zostały wszystkie przesadzone do podłoża Klasmann i zrobiłam im doświetlenie ledami. Na razie się aklimatyzują po przesadzeniu

Obrazek

Fiołeczki, prowadzone na knocie( u mnie w kolekcji obecnie tylko mini i semini) - również zostały przesadzone do Klasmanna. Było dużo jesiennych kwitnień.

Rob's Twinkle Pink - niesamowita miniatura, maleństwo godne pochwały, kwitnie chętnie i długo utrzymuje kwiatuszki. Kwiaty, jak winogronowe grona

Obrazek

Vallarta Campanas Moradas - odmiana, która mi się bardzo podobała na zdjęciach. Postanowiłam z nią spróbować. I nie zawiodłam się. Cudne kwiatuszki tulipanowe na sztywnych łodygach. Jest trailem, zatem liczę na piękne kwitnienie w przyszłym roku

Obrazek

Baby Brian - zwyczajny, niezwyczajny fiołeczek. Wg mnie niedoceniana odmiana. Mini trailerek o wdzięcznych kwiatach. Potrafi kwitnąć całymi bukietami... jesienią nieco mniej kwiatów, niż wiosną. Świetna odmiana dla Początkujacych Fiołkomaniaków, zwłaszcza Tych, Którzy Chcą rozpocząć z miniaturkami - łatwo się przyjmuje i szybko rośnie i kwitnie

Obrazek

Beautous - odmiana z liśćmi typu girl. Śliczne kwiaty z brokatem i ciemniejszymi plamkami różowymi na płatkach. Kwiaty mi się bardzo podobają, za to rozeta liści już nie w moim typie. Z tą odmianą prawdopodobnie się pożegnam

Obrazek

Jeden z tych najbardziej ulubionych... Rob's Slap Happy - trzymam go ze względu na piękne rozety liści i kwiaty. wg mnie to jedna z najpiękniejszych odmian semini

Obrazek

Rob's Jitterburg - to jeden z tych fiołków o "woskowych" kwiatach. Płatki takich odmian są sztywne, jakby pomalowane woskiem i bardzo długo utrzymują świeżość kwitnienia (jeden kwiat może kwitnąć do czterech miesięcy, przynajmniej u mnie tak długo kwitły). Również polecam tę odmianę Początkującym z fiołkami mini i semini

Obrazek

RS Rebecca -
z identyfikacją tej odmiany miałam mały problem. Dostałam jej liścia w gratisie. Szukałam jej w necie i nie mogłam znaleźć. A wystarczyło zmienić czcionkę na...cyrulicę. To mini trail - również o woskowych" kwiatach. Nazwałam ją "porcelanowym" fiołkiem. Ponieważ jej kwiaty wyglądają, jak filiżanki z porcelany. Dopracowany w każdym szczególe pudrowy kwiat zachwyca delikatnością koloru i mocną budową samego trwałego kwiatka. Ciekawa odmiana - rzadka w kolekcjach

Obrazek

Kolejna odmiana to SK - Taniec Żurawia - również gratis przy zakupach liści. Dopiero, jak zakwitł u mnie, to się nim zachwyciłam. Delikatne kolory, delikatny kwiat muśnięty błękitem, kolorem niebieskim, fioletowym i białym. Kolory płynnie miedzy sobą łączą się na płatkach - tworząc przyciągającą wzrok, całość. Jak zwykle fajny gratis mi się trafił

Obrazek

Cuppie Doll - znowu girl ( w tym roku na nich się skupiłam, bo uwielbiam ten typ liści). Bardzo ciekawe kwiaty, co prawda pojedyncze, ale...kolor wart pokusy. Z delikatnym białym obrzeżem. Rozeta liści skupionych jeden przy drugim tworzy uroczą całość pasująca do siebie. Świetna odmiana

Obrazek

Uwielbiam fiołki o zmiennych kwitnieniach (ale trudno takowe znaleźć, więc dużo czytam i szukam, aż znajdę) - odmiana do takowych, należy semini Mac's Southern Springtime. Na zdjęciu już kończy kwitnienie, dlatego nieco wyblakła. W pełni kwitnienia jest biało - bordowa. Nieregularne plamy jednego i drugiego koloru na każdym kwiatku nieco inaczej się rozkładają, dzięki czemu zawsze kwitnie inaczej, niż poprzednio. Również polecam tę odmianę

Obrazek

Landrynka pudrowa...delikatna zwiewna. Tę odmianę cechuje lekkie pofalowanie płatków. Każdy płatek wygląda, jakby przeszedł przez maszynę do makaronu. Takie mam skojarzenia i powstały takie falowania - Old Fashioned Rose

Obrazek

Cudny, malowany "paskami" First Robin. Ma duże kwiaty, które w ciągu kilku dni od rozpoczęcia kwitnienia, potrajają swoją wielkość. Ten fiołek ma giętkie łodyżki, które uginają się pod ciężarem wielkich kwiatów

Obrazek

I ostatni fiołek, którego Wam dziś chcę przedstawić, to Alchemy Antique Bells Ten debiut bardzo mnie ucieszył. Ponieważ jest to pierwsza odmiana u mnie, która rozwinęła kwiaty pod ledami. Roślinka jest maleńka, kwiaty również, woskowe i sztywne. Łodyżki też są sztywne - bardzo mi się podoba ta kruszyna

Obrazek

To jest tylko część moich kwitnień fiołkowych - jesiennych. Ale jesteśmy już z fiołkami, na bieżąco.

Jeszcze trzy kwitnienia Wam pokażę: sinningia florianopolis ( pierwsze zdjęcie) i smithicodonia Heartland's Joy(drugie zdjęcie), chirita Tamiana (prowadzona na knocie, kwitnienie spod ledów - trzecie zdjęcie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnym razem pokażę Wam część mojej kolekcji hoi. Na pokuszenie... widok na część okna hojowego

Obrazek

miłego czytania i oglądania ;:3
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Podziwiam Twoje rezultaty w krzyżowaniu roślin i życzę, aby udało Ci się wyhodować taką roślinę naj, naj, naj. Sliczne fiołeczki, jak zwykle u Ciebie, ale najbardziej podoba mi się okno hojowe ;:167 .
KasiaT
50p
50p
Posty: 94
Od: 21 wrz 2009, o 20:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Witaj Justynko, okno hoyowe w blasku słońca... bezcenne :D Kosze z lacunosami robią wrażenie. Jednocześnie kibicuję twojej uprawie skrętników i trzymam za nie kciuki. Mam nadzieję, że efekty zmian będą zadowalające. Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

Jak fajnie, że jesteś! ;:196
A z Toba fiołki ;:173
Mam nadzieję, że spełnisz tą obietnicę o regularnym pisaniu. Na hoje już czekam niecierpliwie 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zielono mi w głowie i... na parapetach - cz.VII

Post »

He he he... No ja też, Justynko, na hoje głównie czekam, choć też rzadko ostatnio bywam. Niemniej słowo pisane nie ucieknie, i z przyjemnością pooglądam Twoje roślinki ;:333
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”