Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Wszystkich w części trzeciej mojego wątku z nadzieją,że każde z Was znajdzie w niej coś dla siebie interesującego.
Zapraszam serdecznie do odwiedzin i wymiany poglądów na tematy hodowli,pielęgnacji,rozmnażania roślin i tym podobne.
Wszystkim Tym,którzy odwiedzali drugą część mojego wątku,wyrażali swoje opinie na temat moich osiągnięć i niepowodzeń w hodowli roślin oraz sposobu ich prezentacji oraz służyli mi dobrymi radami i życzliwością pragnę w tej części raz jeszcze za to wszystko serdecznie podziękować ;:180
Poprzednią część mojego wątku możecie znaleźć tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 27&start=0

Szczególnie mi miło powitać Wszystkich po dwutygodniowym pobycie we Włoszech na tygodniowej objazdówce pod nazwą:
Roma&Napoli-Odlotowe Stolice Italii i tygodniowym wypoczynku z którego wróciliśmy z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.
Włochy to państwo leżące w Europie Południowej, posiadające na swoim terytorium dwie enklawy: San Marino na północy i Watykan na terenie stolicy kraju, Rzymu. Włochy cechuje wyżynny i górzysty krajobraz. Praktycznie cały kraj reprezentuje klimat podzwrotnikowy i roślinność śródziemnomorską- lasy dębowo-sosnowe z pinią i jesionem oraz iglaste,różne gatunki cytrusów, drzewa oliwne, winorośle, wawrzyny, wiązy, lilie, rumianek nadmorski, dęby, topole, wierzby, olchy, klony, rozmaryn, mirt, orchidee i palmy.Źródło-tekst:Wikipedia oraz Partner Onet.
W trakcie naszej tygodniowej objazdówki i drugiego tygodniowego wypoczynku udało nam się wypatrzeć i uwiecznić na zdjęciach kilka z wymienionych wyżej oraz innych roślin.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam w nowej części Twojego wątku :D . Wypoczęty (albo i zmęczony, jak to na urlopie :) ), dzielisz się z nami nowymi wrażeniami. Piękne rośliny udało Ci się sfotografować, niektóre próbujemy trzymać w domu z różnym skutkiem, wiadomo, że nie dorównają one tym rosnącym w naturze. Piękne widoczki nam pokazałeś ;:167 . Dzięki.
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku - gratuluję kolejnej, i to jak pięknie rozpoczętej części wątku ;:138
Rzym kocham najbardziej na świecie ;:167 i bywam tak często, jak tylko mogę.
Z przyjemnością, dzięki Tobie ;:196 przypomniałam sobie piękne miejsca, piękne roślinki !!
Czekam bardzo niecierpliwie na kontynuację relacji w wątku podróżniczym :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku melduję się w kolejnej części i dziękuję za przypomnienie wspaniałych widoków- byłam tam jakąś dłuższą chwilę temu ,ale okolice nic a nic się nie zmieniły :wit
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej
Jak zawsze z wielką chęcią ogladnąłem zdjęcia z wyprawy :) Największe wrażenie zrobił na mnie fikus ;:167
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cudowne ujęcia a w szczególności drzewa cytrusowe, bugenwille, palmy i ogromne sukulenty mnie zachwyciły. Zdziwiłam się jak zobaczyłam jarmuż chyba Fringet( jak dobrze pamiętam) i koleusy.
Zazdroszczę pobytu.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

I ja się oczywiście witam w nowej części wątki.
Piękne jego rozpoczęcie :)

Roślinność w naturalnym środowisku uwielbiam oglądać.

Najbardziej podobają mi się cytrusy, agawy, gasterie, męczennice.
I wiadomo - gigantyczne bugenville.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

I ja się melduję w kolejnej części :wit wspaniale zaczynasz, miło obejrzeć większe wersje roślin znanych nam z parapetów - jaka szkoda, że niektóre z nich nie mogłyby rosnąć w naszych ogródkach... ;:173
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku witam w niedzielne popołudnie i cieplutko pozdrawiam.
Masz wspaniałe wyczucie tła i widzę,że zmieniasz je w zależności od potrzeb.
Przyglądam się i podziwiam bo sporo moich zdjęć z portretami roślin jest nie do zaakceptowania z racji braku odpowiedniego tła. Szczegóły jakie chcę uchwycić sa niewidoczne i ... szalenie mnie to stresuje :(
Dziękuje za wspaniale zdjęcia - nie ruszyłam się z domu, a mogłam podziwiać tak piękną przyrodę bardzo różniącą się od naszej.
Miłej niedzieli
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Fifty fifty,zmęczony po objazdówce ale i trochę wypoczęty po tygodniowym pobycie nad Morzem Tyrreńskim.

Ewo - Cieszę się ilekroć mogę komuś swoją fotorelacją przypomnieć piękne miejsca jakie zwiedził będąc tam przede mną i piękne roślinki,które tam tak jak i ja zobaczył ;:108

Pati - Miło mi,że i Tobie mogłem przypomnieć wspaniałe widoki.

Paweł - Przyznaję,że i na mnie fikus zrobił duże wrażenie.

Anett-ko - Dzięki za komplementy ;:180 życzę Ci abyś jeżeli tylko nadarzy się taka okazja znalazła się w tamtych stronach.

Justynko - Miło mi powitać Cię w kolejnej części mojego wątku.Cieszę się,że moja fotorelacja zrobiła na Tobie miłe wrażenie.

Natalko - Witam Cię,istotnie szkoda,że niektórych z pokazanych przeze mnie roślin nie można przeszczepić na nasz grunt ;:185

Krysiu -
christinkrysia pisze: .....sporo moich zdjęć z portretami roślin jest nie do zaakceptowania z racji braku odpowiedniego tła. Szczegóły jakie chcę uchwycić sa niewidoczne i ... szalenie mnie to stresuje
Wiesz,uważam,że ta Twoja skromność jest całkiem nieuzasadniona bo tyle co wróciłem z Twego wątku i oniemiałem na widok zamieszczonych tam Twoich kolejnych zdjęć-są rewelacyjne i nigdy Ci w techinice foto nie dorównam ;:185
Ja również życzę Ci miłego weekendu ;:108

Bardzo dziękuję Wam,Forumowiczom i Gościom za odwiedziny oraz miłe i bardzo sympatyczne posty ;:180
Zapraszam do kolejnych odwiedzin również w wątku Moje wędrówki po kraju i świecie cz.Ido obejrzenia kolejnych części wątku podróżniczego zapraszam wkrótce.


Dziś proponuję spojrzeć na aranżacje roślinne z udziałem moich zielonych podopiecznych.
Sesja zrobiona jeszcze przed wyjazdem do Włoch-jak dobrze jest mieć coś w zanadrzu po powrocie z urlopu bo zanim człowiek dojdzie do siebie po takim mnóstwie nowych wrażeń to jednak trochę to trwa.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich :wit
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Uwielbiam tu wracać i oglądać tak wspaniale zadbane rośliny i cudowne kompozycje :wit
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 775
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękne rośliny i ich zdjęcia. Widać, że dbasz o każdy szczegół ;:138
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku :wit
Jak zawsze ,piękne zdjęcia z kolejnej wyprawy :shock: :shock: :shock: :shock: ;:138
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”