Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Sukulenty znacznie częściej umierają z nadmiaru wody niż z braku :D . Wydaje mi się że ta warstwa ma być po prostu dekoracyjna, żeby ładnie wyglądało i ktoś się skusił.
Na temat włosia kokosowego nic nie wiem (nie używam), więc nie powiem czy jest dobre, czy złe, jednak nigdy nie spotkałam nikogo, kto uprawiałby tak kaktusy i inne sukulenty, ani nikogo kto by je zalecał. Generalnie podłoże dla tych roślin powinno być przepuszczalne, stąd moja propozycja takiej podstawowej mieszanki, jaką ja i wielu innych kaktusiarzy stosuje. Oczywiście decyzja należy tylko do Ciebie :wink:
Jako, że sam przyznajesz, że nieco zmieniasz preferencje, zachęcam do zanurkowania w dział kaktusowy, gdzie na pewno znajdziesz przydatne informacje ;:108

Napisałeś, że przy poprzednim przesadzaniu przełożyłeś rośliny do większych doniczek i uzupełniłeś podłoże - czy to znaczy, że nie usuwałeś poprzedniego podłoża z korzeni? Jeżeli tak było, to zachęcam do ponownego przesadzenia i oczyszczenia korzeni. Sukulenty i kaktusy możesz przesadzać nawet teraz, pamiętaj (a może to już wiesz), że bezpośrednio po przesadzeniu, sukulentów nie podlewamy przynajmniej przez kilka dni :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku miły spacer zrobiłam sobie bo ... dla przypomnienia weszłam wątek od 1-ej strony.
Lubisz rozmnażać roślinki i masz do tego rękę - to dar bo nie każdy to potrafi.
Dbałość o szczegóły sprawa, że wszystkie zdjęcia są perfekcyjne i dziękuje za info w sprawie doświetlania przy robieniu zdjęć w mieszkaniu - tez mam z tym problemy a szczególnie w dni pochmurne.

Sukulenty a szczególnie grubosze kocham od lat tyle, że z racji rozmiarów musiałam ograniczać ich wzrost i ilość. Od 2 lat robię to inaczej - sadzę w misach takie ala ogródki sukulentowe, a grubosze prowadzę w formie bonsai. Dzięki temu niewielkie rozmiary a radości dużo.
Poza tym, nie wszystkie mają duże rozmiary - zabawa świetna i mało pracochłonna choć ja lubię je pielęgnować.
W Twojej misie z sukulentami jaka odmiana grubosza rośnie ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Krysiu :wit
Miło,że do mnie zajrzałaś ;:138
Dziękuję za odwiedziny i bardzo miły w treści post ;:196
christinkrysia pisze:Lubisz rozmnażać roślinki i masz do tego rękę - to dar bo nie każdy to potrafi.
Dziękuję za uznanie ale przyznam się,że i szereg roślinek a zwłaszcza tej zimy mi pada ;:145
christinkrysia pisze:Sukulenty a szczególnie grubosze kocham od lat tyle, że z racji rozmiarów musiałam ograniczać ich wzrost i ilość. Od 2 lat robię to inaczej - sadzę w misach takie ala ogródki sukulentowe, a grubosze prowadzę w formie bonsai. Dzięki temu niewielkie rozmiary a radości dużo.
Poza tym, nie wszystkie mają duże rozmiary - zabawa świetna i mało pracochłonna choć ja lubię je pielęgnować.
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam mimo,że sukulenty zacząłem kolekcjonować od niedawna.Grubosze to wdzięczny materiał na drzewka bonsai jednakże ostatnio zrezygnowałem z ich prowadzenia na bonsai,bo zawsze znajdowali się na nie amatorzy i tyle je widziałem ;:306
Nie zarzekam się jednak,że do formowania z nich drzewek bonsai już nie powrócę ;:185
christinkrysia pisze:W Twojej misie z sukulentami jaka odmiana grubosza rośnie ?
Krysiu trudno wyczuć bo to jeszcze młoda roślinka a przypomnę tylko,że kompozycja w misie jest kupiona w markecie.
Zapraszam do kolejnych odwiedzin a tymczasem serdecznie pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Joasiu - Basiu- Natalko - Nusiu - Kasiu - Moniko - Ewo - Delisbeo - Krysiu

Kolejne Wasze odwiedziny w moim wątku sprawiły mi multum radości jak również posty będące pozostawionym śladem po Waszych odwiedzinach w których zawarłyście bardzo wiele miłych i ciepłych słów pod adresem moich zielonych podopiecznych i moim.
Dziękuję Wam bardzo za to,że znalazłyście czas na to by zajrzeć do mojego wątku i napisać tak wiele życzliwych i sympatycznych postów ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam Was Wszystkie bardzo serdecznie jak również,Forumowiczów i Gości ;:180 i zapraszam do kolejnych odwiedzin w moim wątku :wit

W moim dzisiejszym kwitnącym poście chcę pokazać dwie roślinki,które swym wyglądem,zapachem i kwitnieniem sprawiły nie tylko mnie wiele miłych dla oka i nosa doznań ;:108
Pierwsza to hiacynt niebieski w liczbie trzy hodowany jak co roku zresztą w wodzie w kolbie szklanej.
Drugi to dwupędowy storczyk phalenopsis koloru lila w prążki kupiony tanio bo po przecenie i w pełni kwitnienia.
Hiacynty i storczyk posłużyły mi jako modele w dwóch sesjach zdjęciowych i paru kolażach a jakie zrobiły na Was wrażenie ocenicie sami-zapraszam ;:180


Hodowla hiacyntów w wodzie w kolbie szklanej to sama przyjemność i radość ze stosunkowo szybkiego kwitnienia i zapachu rozchodzącego się po całym mieszkaniu.Przechowanie cebulek na rok następny nie ma sensu bo efekt jest dużo skromniejszy-duże liście a minimum kwiatów.


Obrazek Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


W trakcie pisania postu przeszkadzał mi kilka razy telefon i zapomniałem wkleić kolaże z hiacyntem.
Nadrabiam zaległości i robię to teraz.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Proponuję prezentację storczyka w anigifie.


Obrazek



Być może komuś nie odpowiada taka forma oglądania zdjęć storczyka to proponuję obejrzeć je na spokojnie z możliwością przyjrzenia im się dłużej-oczywiście jeżeli są tego warte :wink:



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze i życzę miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pierwsze dwa zdjęcia hiacyntów mnie zachwyciły - proste i piękne.
Pozostałe jak dla mnie mają zbyt wyraziste tło - odwraca uwagę od samych roślin.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Niebieskości, fioleciki - to, co lubię. Bardzo ciekawe eksperymenty nam pokazujesz, do wyboru - do koloru, a i modelki ładne.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj. Piękne kwitnienia, zapachu zazdroszczę ;) le storczyk podbił moje ;:167
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zgadzam się całkowicie z Basią - bardzo oryginalne i ciekawe ujęcia, roślinki piękne ;:167
I to jest to, czego się zawsze spodziewam u Ciebie w wątku :lol:
Fotki ogląda się jak obrazy - lubię te Twoje eksperymenty Arku ;:138
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kolejny ciekawy storczyk :wink: bardzo ładny hiacynt - po kwitnieniu trzeba je wsadzać do ogrodu żeby przetrwały
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku :wit :wit
Przepiękne kwiaty wyhodowałeś ;:433 ;:433 Zarówno storczyk jak i hiacynty ;:180
Zdjęcia kolaże , ujęcia - śliczne , cudne - Ty to potrafisz pokazać piękno ;:333 ;:333
Pokazuj częściej swoich podopiecznych .
Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejną sesję :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Właśnie pomyślałam o tym samym, co Natalia - hiacynty później do ogrodu, albo chociaż do skrzynki balkonowej :)
Roślinki, bez wątpienia, jak zawsze - pierwsza klasa!
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku nie wiem jak to się stało ,że nie zauważyłam Twojego pięknie urządzonego akwarium :oops: .
Na drugie imię mam Chaos więc pewnie dlatego..... :wink:
Akwarium naprawdę super, dużo roślin i moje ulubione skalarki. Fajnie,że się zdecydowaliście na jego założenie :) .
Sesja storczykowa i hiacynty w szkle super ;:433
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Lubię oglądać roślinki u ciebie wspaniałe i super,że dbasz o piękne tło do zdjęć :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”