Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dziękuję. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Masz śliczne rośliny domowe, naprawdę śliczne ;:138 Widzę Różę Pustyni , też ją mam , ale nie wiem dlaczego mi się nie wiedzie . Jedna zginęła, teraz mam drugą i też marna. Posiałam i mam maleńkie, ale drugi rok stoją w miejscu a kilka zginęło :( W pięknej palmiarni widziałam też Koronę cioerniową, to też roślina która mi się nie wiedzie :( może kilka rad ? :wink:
Piękna palmiarnia , no i akwarium ;:138 W podobnej palmiarni byłam w Książu ostatnio :lol:
Masz też śliczne rośliny w ogrodzie ;:138 Co to za piękne grona czerwonych korali ? na pierwszy rzut oka liście jak u buka :wink: efektownie wygląda . Perukowiec też piękny, u mnie chorują, zółkną i zasychają liście , gałęzie wyciągają się :( Pięknie przebarwia się mahonia, jakim cudem tak się przebarwia ? moje nie mają takich kolorków , nawet ta Winter Sun :(
Jednym słowem masz roślinki zdrowe, śliczne ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Karolinko :wit
Miło mi Cię gościć znowu w moim wątku ;:138
Dzięki za komplementy pod adresem moich zielonych ;:180
Piszesz,że nie wiedzie Ci się w hodowli co poniektórych roślinek,np.Róży pustyni ;:108 Otóż ja swoją kupiłem w internecie w lutym tego roku ponieważ kupione wcześniej i posiane nasionka nie wzeszły ;:185 i zaraz po jej otrzymaniu przesadziłem ją do odpowiedniego podłoża i nieco więcej doniczki dlatego,że była posadzona w korze i jakaś ta zmarniała a po przesadzeniu jakby odżyła?Jest to roślinka pozornie mało wymagająca ale trzeba mieć na uwadze by miała odpowiednie podłoże,uważać z podlewaniem-ja robię to rzadko bo raz na dwa tygodnie niewielka ilością odstanej wody a nawożę co drugie podlewanie bardzo rozcieńczonym nawozem.Po wakacjach zastałem ją trochę zmarniałą-brązowiejące liście i bardzo miękki caudex.Myślałem,że gnije z przelania ale okazało się,że adenium było za rzadko podlewane i odżyło jak tylko dostało trochę wody i jak do tej pory jest ok-żeby nie zapeszyć.Powinno się zwracać uwagę również na stanowisko-ponoć najlepsze południowe,u mnie ma wschodnie z braku miejsca.
Dobrze jest po przyniesieniu każdej nowej roślinki do domu wejść na stronę internetową i poczytać na temat jej hodowli,jakie podłoże,stanowisko,podlewanie etc.etc.-jak tak od dłuższego czasu już robię bo wcześniej robiąc po swojemu też miałem szereg niepowodzeń ;:108
Perukowiec,mahonia i "piękne grona czerwonych korali"-jak je nazwałaś to przy przydrożne krzewy zrobione przypadkowo komórką w trakcie spaceru.Piękne grona czerwonych korali to krzew o łacińskiej nazwie-prawdopodobnie Crataegus monogyna,którego owoce/jagody jesienią przybierają kolor ciemno czerwony,mam nadzieję,że się nie mylę?
To tyle a właściwie aż tyle,życzę powodzenia w hodowli i życzę miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Iwonko - Joasiu - Tereniu - Maćku - Lucy - Basiu - Grażynko - Karolinko

Wasze wizyty sprawiają mi zawsze dużo,dużo radości :tan a Wasze posty są dla mnie miłą pamiątką,dlatego zwłaszcza,że pozostawiają w mojej pamięci bardzo miłe wspomnienia a ponadto są bardzo budujące i mobilizujące do kontynuowania hodowli roślin i prowadzenia fotograficznej i pisanej dokumentacji ;:108
Bardzo serdecznie dziękuję za odwiedziny ;:180 ;:180 ;:180 i serdecznie pozdrawiam :wit zapraszając do kolejnych wizyt w moim wątku.

Dzisiaj proponuję zobaczyć kilka nowości a konkretnie trzy gatunki tilandsii i jako nadprogram mieczyki koloru orange i storczyka-subtelnego piegowatego cytrynka,jedno i drugie dla nadania dzisiejszemu postowi trochę kolorów ;:108
Ufff ale Fotosik dał dzisiaj popalić-szwankował na bieżąco i obawiałem się,że nie uda się wkleić zdjęć ale co to znaczy być cierpliwym-udało się ;:138


Nie mogłem sobie odmówić zrobienia kilku zdjęć ciętych mieczyków kupionych na przecenie,które są bardzo dekoracyjne i cieszą oko :D


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Trafił nam się przy okazji zakupu innych roślinek niedrogi i całkiem ciekawy kolorystycznie storczyk jednopędowy-nazwałem go cytrynowym pieguskiem ale być może ma konkretną nazwę?



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Moje pierwsze kroki w hodowli tilandsii,mam je dopiero od tygodnia,na zdjęciu tilandsia cyanea/pink quil-różowe pióro/



Obrazek



Obrazek



W środku rośliny przed piórem wyrastają nowe liście.



Obrazek



Obrazek



Kolejne dwie tilandsie to-od lewej tilandsia ionantha z prawej tilandsia brachycaulos.
Mam je od tygodnia i obawiam się czy aby ta z prawej nie jest przypadkiem zasuszona ponieważ ma ciągle podwinięte liście?-Ewka-co Ty na to?



Obrazek



Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek



Obrazek



Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek



Obrazek



Obrazek



Życząc miłych wrażeń pozdrawiam raz jeszcze :wit
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wpadłam z rewizytą. :wit Najpierw było mi przykro, że jest już zamknięty Twój wątek storczykowym, ale zawitałam tu i muszę przyznać, że robisz piękne zdjęcia i pięknie wyglądają u Ciebie nawet te zwykłe rośliny, których to piękna nie dostrzegamy a Ty te piękno wydobywasz. Gratuluję. ;:63 Będę odwiedzać Twój wątek z chęcią. :tan

-- 30 wrz 2017, o 20:16 --

Ps Storczyka "cytruska pieguska" też mam, ale jeszcze nie znalazłam jak się nazywa.
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ujęcia Twoich roślin robią wrażenie ;:138
Taka naturalność, przejrzystość..można niemal dotknąć..bardzo realne ujęcia.

Wazon wypełniony mieczykami wspaniały.
Storczyka zapewne sama bym nabyła,nie byłby mi obojętny :D
Oplątw szczególnie gratuluję :tan
Podobno są niemal bezobsługowe ? sama od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu ;:108

Miłej słonecznej niedzieli ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie i kwieciście u Ciebie ;:138 . Tillandsjami zupełnie mnie zaskoczyłeś ;:oj . I ja jestem ciekawa, co Ewka na to :) .
Piękne ujęcia, widać dużą wrażliwość fotografa na urodę roślin.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Śliczny nowy storczyk - masz dobre oko do wyszukiwania ciekawych okazów ;:108 trzymam kciuki za uprawę tildansji, oby się udało ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cudne mieczyki , kolor zabójczy i przepięknie wyglądają w wazonie ;:333 ;:333
Storczyk też śliczny i pięknie nazwany :)
Życzę powodzenia w uprawie tilandsii - są zjawiskowe a Twoje zdjęcia ;:oj ;:oj
Arku pozdrawiam i czekam na następne piękności :wit :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Tilandsie powalające! Cudowne. A kompozycja na tym kawałku drewna jest po prostu bajeczna. ;:oj
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku :wit Ja tu pierwszy raz zajrzałam Tak właściwie z rewizytą jestem Podobnie jak Ty lubię jak forumowicze ślad u mnie zostawiają Ładnie u Ciebie :) Będę zaglądać Ja już miałam okazję Palmiarnię odwiedzić Szczególnie kaktusiarnia przypadła mi do gustu bo ja od kaktusów jestem
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ja nie Ewa, ale coś tam z oplątwami mam do czynienia, więc Ci powiem, że moim zdaniem obie trzy oplątwy wyglądają bardzo dobrze. A T. chyba tak ma, że te liście są takie pozwijane :D Jeżeli dobrze widzę, to te nowe liscie u T. cyanea, to jest nowa roślinka :wink:
Widzę, że idziesz w dobrym kierunku :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Marteczko - Dżastin - Basiu - Natalko - Tereniu - Joasiu - Basiu/cokolwiek/ - Moniko

Bardzo mnie ucieszyły Wasze kolejne odwiedziny w moim wątku :tan Dużo radości sprawiły mi bardzo sympatyczne posty jakie pozostawiłyście po swojej wizycie ;:138 Za jedne i drugie bardzo serdecznie dziękuję ;:180 ;:180 ;:180,serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108

Miłą niespodziankę zrobiła nam przywieziona z Holandii pod koniec kwietnia br. od naszych znajomych hoja Jociec wspaniały-Aeschynantus speciosus a właściwie 15centymetrowy kawałek jednego z wielu pędów.Ukorzeniona w wodzie a następnie posadzona w ziemi przyjmowała się do końca sierpnia.Po powrocie z wakacji-aż trudno było nam w to uwierzyć,zauważyliśmy malutkie pąki kwiatowe.Dojrzewały stopniowo
najpierw jeden,drugi i kolejne.Dziś są już cztery kwiaty a kolejne dwa pąki zaczynają pomału dojrzewać.
Kwiaty wg mnie o oryginalnych kształtach i pięknie wybarwione na czerwono,zresztą ocenicie sami i może przyznacie mi rację-oby tylko przeżyły kolejne wakacje?

Drugi dzisiejszy temat to odwieczny problem z roślinkami z akwarium,jedne ładnie rosną inne wcale rosnąć nie chcą ;:185



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W międzyczasie pojawiły się dwa młode pędy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Trzy zdjęcia najlepiej rosnących roślinek w akwarium,prawdopodobnie jest to Ludwigia błotna?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kilka ujęć moich podopiecznych na tle innych roślinek.


Obrazek


Obrazek


" Trojka"


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jeszcze raz serdecznie Wszystkich pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”