Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Basiu :wit
Bardzo Cię lubię za Twoje poczucie humoru ;:196
Dzięki za miły post-słonecznej niedzieli życzę ;:3
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Łukaszu - Aluniu - Joasiu - Basiu

Bardzo mi miło,że odwiedziliście mój wątek pozostawiając swój ślad w postaci bardzo sympatycznych i miłych w treści postów za co bardzo Wam dziękuję ;:180 ;:180 ;:180
Zapraszając Was do kolejnych odwiedzin serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

Dzisiaj proponuję obejrzenie kolejnej-drugiej fotorelacji z pobytu w Holandii a dokładniej z Parku Wiosennego w miejscowości Keukenhof niedaleko Amsterdamu.Nie sposób pokazać wszystkie zdjęcia tam zrobione i mimo przeprowadzonej wśród nich selekcji by pokazać te
najciekawsze,zostało ich jeszcze sporo dlatego zmuszony jestem parę dziesiątek z nich pokazać Wam przy najbliższej okazji ;:108

Keukenhof jest prawdopodobnie najpiękniejszym na świecie ogrodem wiosennym. Na powierzchni 32 hektarów co roku sadzonych jest 7 milionów kwiatów cebulowych. Setki ogrodników układają je w barwne kobierce, tworzą z nich nawet przestrzenne rzeźby. Co roku ich pracy towarzyszy inna koncepcja tematyczna, na przykład muzyka.
Do dyspozycji turystów oddano ponad 15 kilometrów ścieżek spacerowych, a pracownicy ogrodu zachęcają do robienia zdjęć. Ciężko jest się tym zachętom oprzeć ? w Keukenhof można podziwiać nie tylko tulipany, ale również żonkile, hiacynty i wiele innych. Kwiaty są podzielone na różne strefy tematyczne, na przykład w Ogrodzie Historycznym można podziwiać najstarsze ich odmiany.

Co roku, w maju, odbywa się tutaj wielka parada kwiatowa. Pokonuje ona za każdym razem nieco ponad 40 kilometrów, wychodząc poza granice parku. Keukenhof oferuje swoim zwiedzającym jeszcze wiele innych atrakcji. Wśród nich są pokazowe ogródki wraz z instruktażem, jak należy dbać o rośliny. Źródło tekst-fragmenty ze strony Holiday Check.

Zapraszam na fotorelację.


Już przed samym wejściem do parku kolorowe klomby wprowadzają nas w niesamowity wręcz kolorowy nastrój.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wchodzimy do pawilonu oranżerii.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Opuszczamy pawilon i podziwiania cudów na zewnątrz ciąg dalszy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wiatrak na terenie Parku Wiosennego z tarasu które go roztacza się widok na cały park.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Hektary tulipanowych pól poza parkiem stanowiące jego własność.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Na koniec prezentowany już w poprzednim poście kolaż-zwiastun z Parku Wiosennego Keukenhof.


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze i zapraszam wkrótce do obejrzenia kolejnej i ostatniej fotorelacji z parku :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No cóż można napisać? - można się tylko zachwycać. W dobrym momencie trafiliście, wiosna w pełnym rozkwicie. Wszystko piękne, ale najbardziej zaintrygowała mnie łąka różnokolorowych tulipanów i kwiatowa mozaika.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękny ten Park Wiosenny, bardzo ładnie pokazałeś to na zdjęciach. Uwielbiam rośliny cebulowe więc pewnie wiele godzin spędziłbym w tym parku :wink:
Wrócę też oczywiście do zachwytu nad Twoim akwarium - wygląda przede wszystkim czysto, widać, że jest bardzo zadbane. Uwielbiam akwarystykę, w swoim życiu miałem kilka akwariów i uwielbiam oglądać akwaria innych. A przy Twoim jest co oglądać. Jak się w końcu przeprowadzę to znajdę miejsce na akwarium :)

Bardzo przyjemnie ogląda się Twoje zdjęcia i kolaże, na pewno będę tu często wracał :)
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, jak żyć po takiej wycieczce, jak żyć... ;:131
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hejka Janeczko :wit
Z pewnością nie wiesz,że ściągnąłem Cię myślami-chyba telepatia zadziałała?,bo uzmysłowiłem sobie,że minęło nieco czasu i ani ja Twojego ani Ty mojego wątku już dawno nie odwiedzaliśmy ;:185
No i już miałem kliknąć na link Twojego wątku aż tu nagle Janeczka zjawia się u mnie ;:138 ;:138 ;:138
Wyszło jak w "Milionerach"-kto pierwszy ten lepszy ;:306
Cieszę się i to bardzo z Twoich odwiedzin i za to duża ;:196
Pytasz "jak żyć po takiej wycieczce jak żyć"-odpowiadam:oj ,nie łatwo,nie łatwo ;:185
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego i słonecznego weekendu ;:3 ;:3 ;:3
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zajrzałam po raz pierwszy do Twojego wątku trafiając akurat na fotorelację i właściwie zabrakło mi słów ,żeby coś napisać o tym bajkowym świecie . Cudo.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj :wit
Dzięki za fotorelację! Rzeczywiście uczta dla oka. Widoki zachwycające, b. ładne kompozycje.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Sauromatum - Janeczko - Mirko - Emi

Za odwiedziny w moim wątku bardzo a bardzo Wam dziękuję,jak również za miłe w treści posty ;:180 ;:180 ;:180
Miło mi powitać moich nowych Gości a to: Sauromatum - Mirkę S,oraz Emi ;:138
Wszystkich Was jak również Forumowiczów i Gości serdecznie pozdrawiam :wit i zapraszam ponownie do odwiedzin w moim wątku.

Dzisiaj trzecia i ostatnia część fotorelacji z Parku Wiosennego Keukenhof w Holandii a dokładniej z pawilonu kwiatowego nazwanego imieniem byłej Królowej Holandii Beatrix w którym przeważają jednak storczyki.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i zachęcam do odwiedzenia Parku Wiosennego :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Same piękności... :) Nie wiadomo, gdzie wzrok skierować. Pewnie na miejscu dopiero można było oczopląsu dostać. :D
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

I kolejna porcja pięknych fotek ;:138 , storczyki to mistrzowie w tworzeniu kolorów, prawie jak kaktusy :wink: .
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Storczyki znakomicie prezentują się w stadach - na takie widoki zawsze szczęka opada ;:oj Dziwię się, Arku, że udało Ci się stamtąd wyjść i nie zamieszkałeś tam ;:224 :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Joasiu - Basiu - Moniko

Radości z Waszych odwiedzin w moim wątku jak zawsze co nie miara i za to multum ;:196 ;:196 ;:196
Tradycyjnie już zapraszam do kolejnych odwiedzin a tym czasem serdecznie Was,Forumowiczów i Gości pozdrawiam :wit

W dzisiejszym wątku zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z Ogrodów Schonbrunn w Austrii przy okazji trzydniowego pobytu w Wiedniu-w tym na koncercie Filharmoników Wiedeńskich w tych,że ogrodach co było głównym punktem programu naszej wycieczki.
Wrażenia z koncertu niezapomniane zwłaszcza,że główne partie solowe śpiewała amerykańska solistka największych scen operowych świata-Renee Fleming,nie stroniąca również od wykonywania jazzu ale to taka dodatkowa informacja.
Ogrody Schonbrunn zrobiły na nas wcale nie mniejsze wrażenie,wprost przeciwnie,byliśmy zachwyceni kolorystyką wspaniałych,unikatowych kompozycji kwiatowych jak i mistrzowsko i z fantazją uformowanych krzewów.

Park przy pałacu Belweder, Ogród Alpejski i Ogród Botaniczny

Około roku 1700 książę Eugeniusz Sabaudzki zlecił założenie tego barokowego ogrodu, który dziś jest jednym z najistotniejszych w Europie (otwarty przez cały rok, wstęp wolny). Od początku marca do końca sierpnia można podziwiać w górnym Belwederze, jednym z najstarszych ogrodów alpejskich na świecie,4000 kwitnących gatunków roślin. Realizację tego ogrodu zlecił 200 lat temu arcyksiążę Jan. W znajdującym się w pobliżu Ogrodzie Botanicznym, który został założony w roku 1754 przez Marię Teresę, można znaleźć rodzime i egzotyczne gatunki roślin. Na powierzchni dziesięciu hektarów uprawia się i udostępnia do badań naukowych, dla ochrony gatunków i w celach wypoczynkowych 11 000 tys. gatunków roślin z sześciu kontynentów. Ponadto ogród ze starym drzewostanem i łąkami stanowi zieloną oazę w centrum miasta i jest biotopem dla rodzimych gatunków zwierząt (np. 130 gatunków pszczół). Wstęp do Ogrodu Botanicznego wolny! Źródło tekst: WIEDEŃ-Teraz.Na Zawsze.



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze i życzę miłych wrażeń :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”