Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Tilandsie powalające! Cudowne. A kompozycja na tym kawałku drewna jest po prostu bajeczna. ;:oj
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku :wit Ja tu pierwszy raz zajrzałam Tak właściwie z rewizytą jestem Podobnie jak Ty lubię jak forumowicze ślad u mnie zostawiają Ładnie u Ciebie :) Będę zaglądać Ja już miałam okazję Palmiarnię odwiedzić Szczególnie kaktusiarnia przypadła mi do gustu bo ja od kaktusów jestem
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ja nie Ewa, ale coś tam z oplątwami mam do czynienia, więc Ci powiem, że moim zdaniem obie trzy oplątwy wyglądają bardzo dobrze. A T. chyba tak ma, że te liście są takie pozwijane :D Jeżeli dobrze widzę, to te nowe liscie u T. cyanea, to jest nowa roślinka :wink:
Widzę, że idziesz w dobrym kierunku :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Marteczko - Dżastin - Basiu - Natalko - Tereniu - Joasiu - Basiu/cokolwiek/ - Moniko

Bardzo mnie ucieszyły Wasze kolejne odwiedziny w moim wątku :tan Dużo radości sprawiły mi bardzo sympatyczne posty jakie pozostawiłyście po swojej wizycie ;:138 Za jedne i drugie bardzo serdecznie dziękuję ;:180 ;:180 ;:180,serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108

Miłą niespodziankę zrobiła nam przywieziona z Holandii pod koniec kwietnia br. od naszych znajomych hoja Jociec wspaniały-Aeschynantus speciosus a właściwie 15centymetrowy kawałek jednego z wielu pędów.Ukorzeniona w wodzie a następnie posadzona w ziemi przyjmowała się do końca sierpnia.Po powrocie z wakacji-aż trudno było nam w to uwierzyć,zauważyliśmy malutkie pąki kwiatowe.Dojrzewały stopniowo
najpierw jeden,drugi i kolejne.Dziś są już cztery kwiaty a kolejne dwa pąki zaczynają pomału dojrzewać.
Kwiaty wg mnie o oryginalnych kształtach i pięknie wybarwione na czerwono,zresztą ocenicie sami i może przyznacie mi rację-oby tylko przeżyły kolejne wakacje?

Drugi dzisiejszy temat to odwieczny problem z roślinkami z akwarium,jedne ładnie rosną inne wcale rosnąć nie chcą ;:185



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W międzyczasie pojawiły się dwa młode pędy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Trzy zdjęcia najlepiej rosnących roślinek w akwarium,prawdopodobnie jest to Ludwigia błotna?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kilka ujęć moich podopiecznych na tle innych roślinek.


Obrazek


Obrazek


" Trojka"


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jeszcze raz serdecznie Wszystkich pozdrawiam :wit
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cudowne zdjęcie i roślinności i rybek. Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Akwarium prezentuje się piękne, nie widać że coś gorzej rośnie. Gratuluję nowego kwitnienia ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kwiatuszek bardzo ciekawy, ma śliczny kolor.

Zdjęcia akwariowe z rybkami i bez bardzo ciekawe! :)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Aeschynanthus należy do tych roślin, które zawsze mnie kuszą, pięknie Ci zakwitł.
Z wielką przyjemnością obejrzałam akwariowe fotki, bo akwarium to moje niespełnione marzenie. Cudne rybki i roślinki ;:138 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3zapraszam

Post »

Grażynko - Natalko - Joasiu - Basiu

Radości z Waszych kolejnych odwiedzin i pozostawionych po sobie śladów w postaci postów nie było końca :tan
Dzięki stokrotne za jedno i drugie ;:180 ;:180 ;:180 Tradycyjnie już pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości zapraszając do kolejnych odwiedzin :wit

Wydawałoby się,że miesiąc październik to niezbyt odpowiedni miesiąc do zwiedzania ogrodów botanicznych?
Wprawdzie nie ma już w nich tylu kolorów co wiosną,czy latem ale cieszą jeszcze oko rośliny bujnie rosnące i kwitnące o tej porze roku.
Decyzję o wybraniu się do Royal Botanic Gardens Kew w Londynie podjęliśmy jeszcze wiosną tego roku.
Nasi znajomi ze Szkocji zaprosili nas do siebie z zamiarem zorganizowania wycieczki do Londynu ich samochodem na moją sugestię.
Wybraliśmy się tam na cztery dni a były w nich dwa dni na zwiedzanie Londynu i dwa dni na dojazd i powrót.W dniu powrotu zahaczyliśmy jeszcze o Liverpool,żeby zwiedzić Muzeum Beatlesów :heja
Wyprawa,muszę przyznać męcząca-dziewięć godzin jazdy samochodem z Glasgow do Londynu ale wierzcie mi,że warto było i to bardzo ;:108 Wrażenia ogromne ;:oj do tego stopnia,że mimo zmęczenia i niedospania bo każdego dnia po zwiedzaniu wracaliśmy na kwaterę późnym wieczorem nie chciało się stamtąd wracać ;:185 a zwiedziliśmy zaledwie jedną piątą ogrodu.
Ze zrobionych zdjęć wspaniałych obiektów liczonych w setkach zdołałem jak do tej pory opracować zaledwie sto kilkadziesiąt z nich samego ogrodu botanicznego i aby Was nie zamęczyć swoją fotorelacją na dziś przygotowałem połowę z nich i zapraszam do obejrzenia części pierwszej ;:180

Królewskie Ogrody Botaniczne Kew
Kew Gardens to najwspanialsze na świecie królewskie ogrody botaniczne znajdujące się pomiędzy Richmond i Kew w Richmond upon Thames, w południowo-zachodniej części Londynu.
Od 2003 roku Kew Gardens znajdują się na liście UNESCO.

Powstały pod koniec XVIII w. Kew Gardens to rozległe skupisko ogrodów i szklarni o łacznej powierzchni blisko 122 ha,które stanowi wyjątkowy zbiór roślin, drzew i kwiatów z każdej części świata. Niemal wszystkie z gatunków rosną na wolnym powietrzu, natomiast w ogromnych cieplarniach ze szkła i kutego żelaza stwozrono egzotyczne klimaty ? od lasów deszczowych aż po mokradła i pustynie. Spośród nich największy zachwyt budzi palmiarnia o okrągłych kształtach, tworzona w latach 1844-48. Powstały w 1899 r. Temperate -House był wtedy największą cieplarnią na Świecie.Źródło tekst:HolidayCheck.

Do Królewskich Ogrodów Botanicznych prowadza cztery bramy,my wchodzimy Bramą Elżbiety.


Obrazek


Można zwiedzać na kołach można na nogach,my wybraliśmy to drugie bo w końcu ileż można w taką imprezę zainwestować :wink:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zaczynamy od zapoznania się z planem ogrodu.


Obrazek


Obrazek


Jedna z wielu charakterystycznych budowli w ogrodzie.


Obrazek


Obrazek


Wspaniała,monumentalna sosna kamienna.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Młodzież jednej z londyńskich szkół na lekcji biologii w ogrodzie z ochotą i uśmiechem na twarzy pozowała mi do zdjęć.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Rozłożysta,obficie kwitnąca hoja Jociec wspaniały-Aeschynantus speciosus,w poprzednim poście pokazałem moje kwitnące maleństwo.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Dużym zainteresowaniem cieszył się pawilon akwarystyczny.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tyle na dziś-pozdrawiam i dziękuję za uwagę :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, dziękuję Ci bardzo za piękną wirtualną wycieczkę ;:180 , nie przypuszczam, aby mnie tam kiedyś wiatry zaniosły, tym bardziej z wielką przyjemnością obejrzałam piękne zdjęcia i piękne rośliny. Wyróżnię sosnę kamienną, bo jest cudowna, a tak w ogóle, to sosny należą do moich ulubionych drzew.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, dziękuję Ci za super wirtualną wycieczkę - dziś brzydka pogoda, a tu raj dla oczu. Chociaż tyle, że można tu oczy nacieszyć, a Ty miałeś możliwość widzieć to wszystko ,,na żywo''
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne widoki cieszą oczy. Zazdroszczę takiej wspaniałej wycieczki, choć, jak napisałeś, męczącej. Urzekł mnie wszystkie paprocie i lilie wodne ;:138
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku cudowna fotorelacja, dzięki. ;:196
Ja wyróżnię oczywiście moje ulubione pacioreczniki na które mogłabym patrzeć i patrzeć... ;:333
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”