Doniczkowe Barbry13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Basiu!
Nie znam się na hipeastrach, ale to które pokazałaś jest bardzo eleganckie i piękne!
Gratulacje!
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Dziękuję :) .
To, że mamy zimę, to wcale nie znaczy, że w roślinach nic się nie dzieje. Otóż dzieje się, przybywa ich :shock: . Im bardziej myślę, że należy powiedzieć STOP, tym częściej coś kupuję. A miejsca nie ma.
Naoglądałam się kolorowych aglaonem u pewnej Ewy i jak zobaczyłam jedną w moim ulubionym sklepie, nie mogłam nie kupić.
Obrazek

Obrazek

Wygląda mi na A.'Crete', ale znawca ze mnie żaden, więc nie podpisuję, żeby nie wprowadzać nikogo w bląd. Dodam, że w realu jest ładniejsza, niż na zdjęciach.
I kolejny przedstawiciel obrazkowatych - srebrzysty Philodendron hastatum
Obrazek

A tę hoję kupiłam z sentymentu, bo miałam taką przez wiele lat (nie przeżyła mojej dłuższej nieobecności) i zakup poprzedniczki kojarzy mi się z bardzo radosnym okresem w moim życiu ;:173
hoja carnosa variegata
Obrazek
Tak więc roślin przybywa, miejsca ubywa, no niby to logiczne, ale jakoś o tym drugim zdarza mi się zapominać ;:170 .
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

No i pięknie u Ciebie, kolorowe, wiosenne klimaty ;:138
Aglaonema też mi wygląda na 'Crete', ale te hybrydy są tak do siebie podobne, że ...
Do 'Crete' bardzo podobna jest 'Tivoli', ale chyba ciut jaśniejsza, ale ja się na nich nie znam.
Wiem co mam, bo były opisane :;230
Przymierzałam się do zakupu tegoż właśnie Twojego nowego filodendrona, bo jest piękny ;:167
I nie chcę Cię prowokować, ale on jest łudząco podobny i z kształtu liści, i z kolorystyki do A. 'Lumina' :lol:
Mnie coś filodendrony nie słuchają, zszedł mi niedawno 'Painted Lady', nie wiem czemu - może za zimno miał ...
A hoję to będę sobie u Ciebie podpatrywać, bo ja też do nich ręki nie mam :(
Basiu - podkręciłam się oglądając te Twoje piękne nowości na tyle, że ... też bym sobie coś kupiła ;:306
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

barbra13 pisze:Naoglądałam się kolorowych aglaonem u pewnej Ewy i jak zobaczyłam jedną w moim ulubionym sklepie, nie mogłam nie kupić.
Ta Ewa to straszne tu wirusy rozsiewa :;230
Ale z takich wirusów, to same korzyści wypływają. Bardzo fajne nowości. I bardzo fajny taki ulubiony sklep w zasięgu ręki ;:333
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Ewa, na wiosnę trzeba sobie koniecznie sprawić coś nowego, z roślin oczywiście :lol:
Moja aglaonema była podpisana niestety jako mix, ale i tak ją lubię :) .
Nie, nie, absolutnie nie prowokujesz, skądże znowu ;:204 .
Lucy, ja już rozmawiałam z Ewą, ale nie wykazuje skruchy ;:185 .
Sklep niestety (albo 'stety' :;230 ) nie w zasięgu ręki, tym bardziej moje zakupy nie można nazwać przypadkowymi i nie mam nic na swoją obronę ;:170 .
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Ładna ta H. carnosa variegata ;:333 Będę wiedziała, gdzie mam przyjść po szczepkę :wink:
barbra13 pisze:Tak więc roślin przybywa, miejsca ubywa, no niby to logiczne, ale jakoś o tym drugim zdarza mi się zapominać
Oj tam, zimą jest taki plus, że rośliny są ściśnięte na mniejszej powierzchni i widać, ile jeszcze roślin wejdzie. Gorzej latem - wystawi się to wszystko na balkony i tarasy, nakupi się zielonych piękności, a potem muszą spać z nami pod łóżkiem, bo nie ma jak upchnąć ;:306
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Monika :wit , po szczepki oczywiście zapraszam jak się hoja rozrośnie. Moją starą często 'ciachałam' i wyrzucałam pędy, bo już nie chciałam się napraszać ludziom, żeby się ulitowali i przygarnęli.
Co do tych roślin pod lóżkiem, to jasowidz jakiś, czy co :;230 ? Podczas tych silnych mrozów musiałam przenieść część kaktusów, bo temperatura niebezpiecznie spadała. Zgadnij, gdzie znalazłam im miejsce? W sypialni, bo tam najchłodniej ;:306 . M tylko zapytał, czy nie boję się, że w nocy wdepnę w te kaktusy :;230 . Dobrze, że tego normalni ludzie nie czytają ;:306 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Pięknie kolorowo dzisiaj u Ciebie. Wspaniałe liście, urzekają też kształtem. ;:138

Zaraziłaś mnie tymi roślinami, stąd szczególnie na nie zwracam uwagę. Dla mnie bomba. ;:333

hoja carnosa variegata już ładna, będzie jeszcze ładniejsza. Miałem ją przez lata, wiem co piszę. ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Henryku, dziękuję. Jam niewinna, jak baranek, a raczej owieczka.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Pewnie tak, to ja grzeszę nieumiarkowaniem w gromadzeniu roślin... :roll: :)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Oj tam, oj tam Henryku, nie każda przyjemność, to grzech :wink: . Bywają gorsze nieumiarkowania, a my tylko cieszymy się tym, co natura dała. I kombinujemy, gdzie to wszystko umieścić. Ostatnio dostałam radę od Moniki, aby ewentualne tillandsje umieścić na Cereus forbesii, bo ma bardzo długie ciernie, ponoć idealne na zawieszki :;230 . Monika, normalnie ;:167 .
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

barbra13 pisze:/ ... / To, że mamy zimę, to wcale nie znaczy, że w roślinach nic się nie dzieje. Otóż dzieje się, przybywa ich :shock: . / ... /
Dzień dłuższy, Opiekunka dogląda, a przysłowie mówi: "pańskie oko koni tuczy", nie mają wyjścia muszą coś "dać" od siebie, żeby nie stresować Opiekunki.
barbra13 pisze:/ ... / Im bardziej myślę, że należy powiedzieć STOP, tym częściej coś kupuję. A miejsca nie ma. / ... /
Ta dolegliwość niestety "dotyka" wielu Forumowiczów ;:306 w tym i mnie, niestety jesteśmy osobnikami lubiącymi nie dotrzymywać danego słowa. :;230 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Jak to mówią, potrzeba matką wynalazku ;:224 To nieumiarkowanie w gromadzeniu roślin nadrabiamy niezwykłą kreatywnością, dzięki czemu możemy adaptować przestrzeń w mieszkaniu tak, aby dla nowej rośliny zawsze znalazło się miejsce ;:173
W warunkach mniej lub bardziej naturalnych, jednym z celów oplątw jest znaleźć dobrą miejscówkę. A skoro niektóre znajdują miejsce dla siebie na linii energetycznej, to dlaczego i o kaktusa na balkonie u Basi nie mogłyby się zahaczyć? :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”