U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: U Wiśni

Post »

Emi22 pisze:U mnie jedna praktycznie bez liści, a druga jeszcze się trzyma, ale mizernie wygląda. Ale fakt, ja lubię ciepło w zimę, a one, jak piszesz - niekoniecznie.
U mnie chłód, a gwiazda wyłysiała do 2/3 wysokości, same czubki jej zostały. ;:218

Monika - Twoja oplątwowa instalacja jest absolutnie genialna!! ;:215 ;:215 ;:215
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Dziękuję bardzo wszystkim, ale mnie ucieszyliście tymi licznymi odwiedzinami ;:168
No co ja Wam poradzę na mróz i śnieg? W końcu jest luty - coraz bliżej wiosna, ale teraz jednak mamy jeszcze luty ;:204 . Według Amerykanów wiosna w Polsce ma być w połowie marca, a póki co pozostaje nam się zmagać z łopatą do śniegu :lol:

Kasia, to jeszcze nie wszystkie storczyki 8-) . Co do kaktusów, to marszczenie czy ubytek masy podczas zimowania jako tako nie jest czymś nienormalnym, w końcu długo nie dostały wody :wink: Ale różne rzeczy mogą się dziać - jeżeli nie jesteś pewna, wrzuć zdjęcie u siebie, zobaczę i Ci powiem, czy jest trup, czy też nie ma się czym martwić :wink: .
Adenia zimowałam na parapecie z betlejemskimi, to jest parapet południowy 18-20 stopni. Podlewałam szczątkowo, kiedy kaudeks zaczynał mięknąć. Kiedy podrosną, pewnie pokuszę się o ich zimowanie razem z kaktusami.

Emi i Lucy, łysieniem gwiazd się nie martwcie - są po kwitnieniu, zrzucają liście, następne kwitnienie za rok :D Zostawcie je tak jak stoją, ograniczcie nieco podlewanie - z trybu obfity do umiarkowany, u mnie to oznacza raz na tydzień zamiast co 3 dni :wink: . Jak będą całkiem, albo prawie całkiem łyse, możecie je przyciąć, a potem czekajcie, aż dadzą Wam znak, czy wypuszczą nowe pędy, czy odmówią współpracy.
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

Ależ piękne zbiorówki ;:oj u Ciebie nie widać że jest zima, przynajmniej na parapetach :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: U Wiśni

Post »

Monika - czy ja dobrze widzę, że na tej zbiorówce z gwiazdkami, niestety
dość mocno zasłonięty podpisem firmowym, stoi sobie jakiś patyczak :lol:
Długo go masz? Jak rośnie, kwitł już?
Dopytuję, bo to moje ostatnie (tak sprzed około 1,5 roku) zauroczenie ;:167
A te Twoje oplątwy nie wiszą, ale raczej siedzą jak kury na grzędzie :;230
I na pewno służy im ta grzęda, bo wyglądają pięknie ;:138
No widzisz, same głupoty piszą w tym necie, że niby T. butzii fochowata jest ...
A ona taka potulna i dobrze ułożona, a wkrótce pewnie powije Ci maluszka :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Wiśni

Post »

Piękne rośliny, zwłaszcza kolekcja storczyków ;:215
Po raz pierwszy widzę takie rośliny bez doniczek. Wychodzi na to, że mało jeszcze wiem.
Spryskujesz je wodą , tak jak storczyki?
Pozdrawiam.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Natalia, dziękuję bardzo :)
Ewa, to jest według plakietki Rhipsalis baccifera, mam go od lipca zeszłego roku, chyba przydybałam w Lidlu. Kupiony w ramach eksperymentu (jak cała moja sukulentowa sałata). Nie kwitł jeszcze. W sumie nie wiem, co się z nim robi, generalnie po naczytaniu się różnych informacji na jego temat, rozdzieliłam go na dwie części: jedną posadziłam do podłoża, które daję kaktusom, a drugą część włożyłam do kory dla storczyków, żeby zobaczyć w czym lepiej u mnie będzie rósł. Na razie obie części nie sprawiają problemów.
A na tworzenie oplątwowych kolonii to chyba za wcześnie, dużą część oplątw kupiłam w wersji "mała", włączając w to T. butzii, więc najpierw chyba sama musi wyrosnąć, żeby zacząć produkować koleżanki... Chociaż, jak latem będzie tak szalała jak teraz... ;:204
Ania, wątek Ewy "Moje tillandsie" jest skarbnicą wiedzy na temat tych "dziwnych" roślinek, na pewno warto tam zanurkować. Ja je przeważnie raz na tydzień kąpię we wiadrze, chyba że nie chce mi się ich ściągać z drabinek, wtedy zraszam co dwa dni :D .

Zakwitł egzemplarz hippeastrum kupiony w tym roku, podpisany jako "Exotic Striped". Ten ma mniejsze kwiaty, kolor jest bardziej czerwony niż u poprzedniej rośliny. No i tamte pomarańczowe kwiaty lekko pachniały, a te nie pachną.
Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Jak zwał, tak zwał, najważniejsze, że ładne jest ;:215 . To w ogóle są urocze rośliny i nie wymagają nie wiadomo jakiej opieki.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Wiśni

Post »

Ładny! Same rośliny jakoś okazałe szczególnie nie są ale w porze kwitnienia do pozazdroszczenia. ;:333
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: U Wiśni

Post »

Obficie zakawitły storczyki i ta różnorodność barw. :)
Hipki cudne.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: U Wiśni

Post »

Przeglądam Moniko ostatnie strony Twojego wątku i jestem zaskoczony tą ilością kwiatów u Ciebie.
Za oknem przecież ciągle jeszcze mrożna zima,a u Ciebie na parapetach to już wiosna.
Tyle storczyków zakwitło Ci jednocześnie,a hipki pokazują już swoje piękne,duże kwiaty.
Moje hipki jeszcze śpią razem z kaktusami.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: U Wiśni

Post »

Moniko storczyki wydają się być rozkręcone ?cudnie wyglądają .U mnie teraz lipa tylko dwa stoją zapączkowane. Kilka sztuk mam tak rozleniwionych, że chyba przez dwa lata kwiatów nie pokazały.
Zbiorówka fajnie, wyszła ;:333.

Wieszak na oplątwy ;:215
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: U Wiśni

Post »

Storczykowe i hipkowe kwitnienia piękne.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Zakończenie sezonu hippeastrum u mnie:

Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”