U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Wiśni

Post »

Moniczko ale się rozkręciłaś z kwiatami doniczkowymi hippeastrum śliczne ja też je bardzo lubię,ale jeśli chodzi o tillandsie i adenium to chylę czoła dla mnie te roślinki to czarna magia :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Witaj :wit a
Hipeastra wyjątkowe piękne a to ze str.50 to Hippeastrum Minerva ;:108
Adenium pięknie rosnące do pozazdroszczenia ;:333
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

Bardzo ładne takie zakończenie ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
mara1230
50p
50p
Posty: 58
Od: 15 lis 2015, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: U Wiśni

Post »

Witaj wpadłam się przywitać :wit
Zaintrygowałaś mnie tymi oplątwami na razie nic o nich nie wiem.
Ten cudny kociak to raczej nie w aksamitkach. Słodziak z niego ;:cm
Pozdrawiam Halina
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Ty się nie wygłupiaj, jakie zakończenie sezonu, dopiero mamy luty. Poza tym wiadomo, że hippeastrum najładniej wygląda w zbioróweczce, więc trzeba postarać się o koleżanki dla już posiadanych :lol: .
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

O nie, z hippeastrum zbioróweczek nie będzie, aż tak mnie te cebulki nie kręcą :lol:
Arku, dziękuję za rozpoznanie odmiany.
Halina, rzeczywiście, to uczepy, nie aksamitki, zorientowałam się dopiero po czasie, ale nikt się nie zorientował, to już nie poprawiałam :lol:

Dziękuję wszystkim pozostałym za odwiedziny :D

Wiosna idzie, więc wydziwiam wiosennie. A konkretnie chodzi o to, że rozpoczynam prace ogrodowe. Planuję zrobić w trawniku kolejną "łezkę" obsypaną korą, w miejscu gdzie rośnie kilka krzaków i małe drzewko - w zeszłym roku strasznie uciążliwe było koszenie trawy pomiędzy nimi, w dodatku trawnik jest nierówny, jak obsypię to w tym roku korą to powinno być łatwiej ;:218 Na zrobienie tego mam około miesiąca, póki jest mokro po zimie, później będzie tak sucho i twardo, że łopaty nie wbiję.
Na balkonie też cuduję, jest szansa, że pojawi mi się jeden regał w jedynym miejscu, gdzie można by go zainstalować - to by oznaczało WIĘCEJ miejsca, a wiecie, że więcej miejsca zawsze się przyda ;:204
Wysiewy ograniczam w tym roku - ładnie powiedziane, nasion całe pudełko ;:306 , ale są tam głównie czerwone astry karłowe i szałwia ozdobna na rabaty przed domem, a reszta to rzodkiewka, szczypiorek i pietruszka naciowa, do hodowli balkonowej w skrzynkach oraz pomidory koktajlowe do hodowli w ogródku, tak z 8-10 krzaczków. Czyli nie powinno być problemów z umiejscowieniem.

Wiosna teraz nadchodzi ewidentnie, w ogrodzie mam już przebiśniegi i hiacynty - strasznie mnie cieszą szczególnie przebiśniegi, bo od kilku lat je nasadzałam w różnych miejscach i nigdy nic następnej wiosny nie wschodziło, dopiero w tym roku się udało:
Obrazek Obrazek

Wiosnę czuje także rododendron, cały w pąkach:
Obrazek

Ostatnie domowe zdobycze i jedna z moich ulubienic Tillandsia argentea, która wpadła mi pod aparat przypadkiem:
Obrazek Obrazek

I dla tych którzy się bawią gwiazdami betlejemskimi - kupiona w tym roku roślinka trzyma jeszcze kilka listeczków na szczycie, a już wypuszcza nowe gałązeczki od dołu. Dlatego raczej ignoruję informacje w internecie o potrzebie spoczynku (głównie piszą o zaprzestaniu lub ograniczeniu podlewania) tych roślin po kwitnieniu. Po prostu zamiast wyrzucić, podlewam dalej, a jak roślinka chce, to sama wie, co ma robić :D Nie zawsze tak się dzieje, ale często, zwłaszcza jeżeli pasuje jej miejscówka :wink:
Obrazek

Następnym razem już chyba będą pierwsze kwiaty w kaktusowie, bo się zapączkowało kilka sztuk - czekam niecierpliwie ;:65
Miłego wiosennego konserwowania grabek wszystkim życzę :wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: U Wiśni

Post »

;:138 Wiosna idzie!!! U mnie też się przebiśniegi pokazały w ogródku! Oby prędzej! :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

A ja pochwalę nowe nabytki, śliczne ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: U Wiśni

Post »

A ja pochwale wszystko ;:138 ;:138
Cudne nowinki i jak cudnie gwiazda sobie radzi ;:167
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: U Wiśni

Post »

Piękne to wszystko ;:108 Mnie też już wyszły przebiśniegi. Bez śniegu co prawda, no ale cóż... :;230
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Niebieskie dzwoneczki piękne ;:167 , to moje ulubione. Wiosna u Ciebie ;:oj , skoro czekasz na kwiaty na kaktusach, to znaczy, że już wyniosłaś je na balkon :shock: ?
mara1230
50p
50p
Posty: 58
Od: 15 lis 2015, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: U Wiśni

Post »

Piękne ;:32 te dzwoneczki i cyklamen ale dlaczego obok nich jak kwitną jabłko? Szybciej Ci przekwitną.
Moja poinsecja zgubiła większość liści a teraz napuszczała jak szalona chyba nie przestanę jej podlewać.
Pozdrawiam Halina
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Joanna, Gosia, no właśnie, śniegu niewiele było, wkrótce trzeba będzie je przemianować na jakieś pośniegi czy coś, przebijać się za bardzo nie mają przez co :lol:

Natalia, Kasia, dziękuję uprzejmie ;:180

Basiu, kaktusy jeszcze w piwnicy, o suchym pysku siedzą. Ale pączki już 3 sztuki mają, w tym jedna rebucja, która zawsze w maju kwitnie w sezonie jako drugi z kolei kaktus. No nie wiem, co im tak w tej piwnicy wesoło ;:173

Halina, cyklamen i dzwonek na parapecie stoją, z dala od jabłek, tylko do zdjęcia przeniosłam na komodę, a że tam leżało jabłko, to też się załapało na fotkę :wink:

Zapomniałam, że ostatnio robiłam remont fiołków - 21 doniczek wyszło ;:170 :
Obrazek
Są przesadzone, odmłodzone (tylko tych kwitnących tylko nie ruszałam), porozdzielane z powstałych kępek po rozmnażaniu z liścia, więc teraz są takie lekko oklapiałe i nieforemne, myślę, że wkrótce podrosną i wyładnieją. I oczywiście, na swoim docelowym miejscu rozstawię je nieco rzadziej, żeby każdy miał nieco miejsca na rozwój osobisty :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”