U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: U Wiśni

Post »

A mnie się bardziej ta Twoja gwiazda podoba niż marketowa :lol:
Ma śliczny, seledynkowy kolor liści, taki jak lubię,
no i korona już pięknie się czerwieni ;:167
Pozdrawiam i zapraszam
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Cieszę się, że ten kolor liści Ci się podoba. O ile dobrze pamiętam, w warunkach naturalnych gwiazda ma właśnie jaśniejsze liście, niż te marketowe rośliny.
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Wiśni

Post »

Ale fajny ten biały z różowym ;:333 Za to moje storczyki coś nie mogą się rozwinąć :roll: Czekam z niecierpliwością ;:65
Anna
Mój wątek --> U Ani
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U Wiśni

Post »

W taki razie Moniko moja gwiazda za krótko stoi w ciemności. Wynosiłam ją do dużego pokoju na noc, czyli od 23 do 6 rano. A dziś już ją wyniosłam do innego pokoju gdzie będzie miała ciemno do 6 rano :) ciekawa jestem, czy to coś da hiihi
Moja również ma takie jasno-zielone listki jak Twoja :)
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Na pewno warto spróbować, tylko pamiętaj, że gwiazda potrzebuje około 2 miesięcy na czerwone, więc potrzeba Ci teraz cierpliwości. A jak w tym roku się nie uda, to zachowasz ją sobie do przyszłego roku i możesz już od września kombinować ;:108 Sama zielona w końcu też jest ładna :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: U Wiśni

Post »

Witaj Moniko grudniki ładnie zakwitły a fiołki tylko podziwiać tak pięknie kwitną ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: U Wiśni

Post »

Miks grudnikowy w barwach narodowych wygląda ślicznie.
Ja jakoś z grudnikiem sobie nie potrafiłam poradzić do tej pory, ale nabyłam też niedawno i znowu spróbuję ;:138
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Ewo, Aniu, Kasiu, Renato, Jasiu :wit

Chyba depresja zimowa mnie wzięła. Dzisiaj zabrałam się za przesadzanie kwiatów. Może najlepsza pora to nie jest, ale jakoś tak miałam czas, poza tym pozostałe trzy pory roku jestem bardziej kaktusowo skoncentrowana, więc zimą mam czas, żeby poświęcić pozostałym roślinom szczególną uwagę. Zresztą, paru sztukom nawet to przesadzanie może wyjść na dobre. Pokażę Wam troszkę zdjęć.

Jedna gwiazda betlejemska się już rozkręciła na dobre, druga, ta starsza, jest w trakcie:
Obrazek Obrazek

Schlumbergera mix już zostawił ostatniego kwiatka, troszkę go oskubałam z powodu wełnowców. Za to nabyłam też nowe sztuki grudników, w końcu tyle tego teraz w sklepach, ja odwiedzam markety w poszukiwaniu składników na świąteczne wypieki, a tam rośliny mnie wołają - i jak tu wyjść ze sklepu bez żadnego kwiatka? ;:224
Obrazek Obrazek

Obecnie rozpoczął się też czas kwitnień storczyków, w tym pojawił się nowy, fioletowy egzemplarz. Nabyłam go po dwóch dniach oczopląsu, dumania i obejściu czterech hipermarketów. Taki zbiorowy pstryk (może nie najlepszy, ale aparat robi, co może w takie ponure dni):
Obrazek

No to teraz zdjęcie grupowe, w tym także rośliny dzisiaj przesadzone. Niedawno zidentyfikowany Cissus rhomboifolia, który był duży i gęsty, stał się mniejszy. Kroton trochę oklapły, ale został podlany po sesji. Zamiokulkas to ten, co mu dzisiejsze przesadzanie wyszło na dobre, bo jak się okazało, za dużą doniczkę miał i był trochę przelany. Paproć po dzisiejszym ma prawo się na mnie obrazić, potraktowałam ją dość brutalnie, ale nie mogłam już na nią patrzeć. Obok na zdjęciu odmładzane begonie i wyjęte dzisiaj z przesadzanych dużych roślin młody zamiokulkas i paproć.
Obrazek Obrazek

A teraz z innego pokoju, zbiór z jednego parapetu: ficusy retusa (marketowe "ginsengi"), cytrynki i skrzydłokwiat:
Obrazek

I parę resztek, które mi weszły przed aparat: cyklamen, kwitnąca azalia, inna paprotka z zapączkowanymi storczykami w tle i Sansevieria trifasciata.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Teraz jeszcze wyjdźmy na chwilkę na zewnątrz :)
Pietruszka nie czuje zimy, a i jeden bratek wyszedł na zwiady:
Obrazek Obrazek

Łeb nad powierzchnię wystawiają też hiacynty i żonkile:
Obrazek Obrazek

A tutaj chłodzą się niespodzianki :) A tak konkretnie lilie i tulipany, ale gdzie jest co, dowiem się wiosną :lol:
Obrazek

Szczerze mówiąc, wiem, że wszyscy odliczają do wiosny, ale chciałabym, żeby przed wiosną mróz trochę ścisnął. Kaktusy na zimowisku mają rekordowe 16-18 stopni, a przy obecnej pogodzie temperatura do potrzebnych mi 10-12 stopni nie spadnie ;:222

To tyle na dzisiaj, dobranoc i miłej niedzieli :wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Monika piękną pracę z przesadzaniem wykonałaś:). Ale widoki w ogródku - oby nie przyszedł przymrozek i nie wymroził tego wszystkiego.

Storczyki niech długo pokwitną :wit
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Wiśni

Post »

Moniko piękne te roślinki, aż miło popatrzeć ;:196
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Filigranowa27 :wit Tak to już jest ostatnio, że jakoś się wszystkie pory roku mieszają, jeszcze czekam, aż krokusy mi wyjdą, jak w zeszłym roku ;:173 Jestem ciekawa hiacyntów, bo kupiłam w zeszłym roku, a nigdy wcześniej ich nie miałam i nie przechowywałam do następnego roku.
Cieszę się Agnieszko, ze Ci się podobają moje rośliny ;:168
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Wiśni

Post »

Moniko gdy patrzy się na zdjęcia z Twego ogrodu to na usta ciśnie się piosenka " wiosna...cieplejszy wieje wiatr, wiosna znów nam ubyło lat, wiosna wiosna w koło..." ;:138
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: U Wiśni

Post »

Ja to bym nawet chciała trochę mrozu, trochę śniegu, skora jest ta zima.....przyjemniej by było i czyściej i jaśniej ;:138
Chociaż ja zdecydowanie ciepłolubna i światłolubna i też czekam na lato
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”