U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: U Wiśni

Post »

Hibiskusy z kwiaciarni mają duże szanse na to, że padną. Spróbuj od kogoś takie hodowane w domu, są o wiele wartościowsze, chociaż może nie tak 'malownicze'. A poza tym one produkują pąki, jak nakręcone, więc na pewno się doczekasz ;:333 A już z naszymi kciukami, to nie ma innej opcji :wink:

Moniko, ale Ty pamiętasz, że niedługo będziesz musiała przeprowadzać instruktaże na bieżąco w temacie gwiazdy betlejemskiej? 8-)
Bo moja jakimś cudem jeszcze żyje ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

moje oplątwy namiętnie obrastają dzieciaczkami.
No tak to już jest na tym świecie, gdzie jest namiętność, tam mogą być dzieci ;:173 . A oplątwy piękne i widać, że podoba im się u Ciebie ;:333 .
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: U Wiśni

Post »

Jak zwykle śliczne rośliny pokazujesz - oczywiście zwróciłam odrazu uwagę na trzykrotkę - bardzo ładnie Ci porosła :)
Oplątwy również piękne i mnożą się na potęgę jak widzę - dobre warunki im stworzyłaś ;:224
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

Trzymam kciuki za hibiskusa ;:333 ale powiem ci że z tymi kupnymi różnie bywa, też straciłam już dwa, a o trzeciego walczę :( Dużo lepiej zachowują się te wyhodowane ze szczepki, kiedy już przejdziesz najtrudniejszy etap ukorzeniania. Próbowałaś kiedyś z takim?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U Wiśni

Post »

Śliczna nolinka :) I jaka gęsta :) Moja idzie jakoś od początku w długość, nie w gęstosć :P
Trzykrotka świetna !
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Witam wszystkich odwiedzających i dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. Cieszę się, że roślinki się podobają ;:180
Pelidea pisze: Oplątwy są piękne. I tak sobie myślę, że mam wolny karnisz, może by tak... ;:204
No to szybko, szybko, zanim do Ciebie dotrze, że nie masz miejsca ;:306 Karnisz się nada, jak najbardziej, u mnie to już wszystko za ciężkie, żeby na karniszu wisiało, dlatego wyposażyłam się w regalik :wink:
onectica pisze:Moniko, ale Ty pamiętasz, że niedługo będziesz musiała przeprowadzać instruktaże na bieżąco w temacie gwiazdy betlejemskiej? 8-)
Bo moja jakimś cudem jeszcze żyje ;:131
Pamiętam i zaraz Ci zrobię wprowadzenie jesienne :D A jak dobre rączki Pani miała, to dlaczego gwiazda miałaby nie żyć? ;:170
onectica pisze:Hibiskusy z kwiaciarni mają duże szanse na to, że padną. Spróbuj od kogoś takie hodowane w domu, są o wiele wartościowsze, chociaż może nie tak 'malownicze'. A poza tym one produkują pąki, jak nakręcone, więc na pewno się doczekasz ;:333 A już z naszymi kciukami, to nie ma innej opcji :wink:
Blueberry pisze:Trzymam kciuki za hibiskusa ;:333 ale powiem ci że z tymi kupnymi różnie bywa, też straciłam już dwa, a o trzeciego walczę :( Dużo lepiej zachowują się te wyhodowane ze szczepki, kiedy już przejdziesz najtrudniejszy etap ukorzeniania. Próbowałaś kiedyś z takim?
Wiecie co, jak tak sobie patrzę, to ostatnia próba z hibiskusem działa się na początku zeszłego roku, więc w sumie już dawno z nimi nie próbowałam (długo wytrzymałam, brawo ja :D ). Tak naprawdę hibiskusy nie są za bardzo w kręgu moich zainteresowań roślinnych (leżą raczej na obrzeżu tego kręgu :wink:), stąd poza sklepowymi roślinkami nigdy nawet nie szukałam u innych źródeł. W sumie, aż tak mi na nich nie zależy, jak mi te sklepowe znowu padną, to pewnie znowu długo nic nie kupię, aż kiedyś zobaczę jakiegoś w sklepie i mi się przez chwilę zamarzy, i tak koło będzie się toczyło :roll: . A cały sęk był w tym, że o ile Joanna pisze, że walczyła o nie przez dwa lata, u mnie średnia życia hibiskusów wynosi jakiś miesiąc :? .

Niemniej melduję, że kwiatuch hibiskusa postanowił nie odpadać i się otworzył, z innego egzemplarza też:
Obrazek Obrazek

Tytułem instruktażu dla Lucy, moje gwiazdki wyglądają dość zielono, w każdym razie już pora pomyśleć nad znalezieniem pomieszczenia, w którym nasza roślinka miałaby szanse zakwitnąć. Tak jak zawsze mówię, moje zeszłoroczne gwiazdy betlejemskie stoją w pomieszczeniu nieużytkowanym przez domowników wieczorem, przez co rośliny są wystawione jedynie na naturalne światło dzienne :)
Obrazek Obrazek

A z nowości roślinnych u mnie, mam stefanka i szczęśliwą dracenę:
Obrazek Obrazek

No i powoli się trzeba zabierać do chowania tego całego majdanu z balkonu ;:202 . To dopiero będzie akcja! Strach się bać... ;:204

Miłej niedzieli :wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: U Wiśni

Post »

Hibiskusy piękne. A gwiazdy tak dorodne, jak w sklepie nigdzie nie uświadczysz. Nowe nabytki bardzo optymistyczne, wcale nie jesienne. Powiedziałabym, że one to wiosną zapachniały. :)

No ale jesień za oknem, nie ma się co oszukiwać. A miejsca na parapetach nie ma. Ja już to wiem... ;:223 Zniosłam Adenium, sukulenty i parę wrażliwszych roślinek i... koniec! :shock: Zostało 3 parapety, a tu towarzystwa jest na 10?! Ja nie wiem, jak to się stało. ;:170
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Gratuluję potomstwa oplątw-bardzo sympatyczny widok ;:138
Co do minii noliny to jeszcze trochę i chyba bez niej ze sklepu nie wyjdę ;:185
Raz już zniechęcono mnie do jej kupna ale tym razem nie odpuszczę bo mam do nich słabość ;:108
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: U Wiśni

Post »

To trzymam kciuki żeby cały majdan ładnie się zmieścił na parapecie ;:215 też mam taką dracenę, a raczej połowię z pierwotnej ilości, reszta wzięła i zdechła ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: U Wiśni

Post »

Monika - trzymam ;:215 za przepiękne oplątwy !!
Szczególnie za wyjątkowo płodną T. juncea i jej czworaczki ;:138
A wybarwiła się coś przez ten sezon ?
Pozdrawiam i zapraszam
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Joanna, ja już nie mam wolnych parapetów, a towarzystwa jest jeszcze łohoho, albo i więcej :D
Arkadiusz, dziękuję uprzejmie ;:180
Natalia, u mnie na razie wypadł jeden patyk, ale wygląda, że jeszcze kilka zamierza wypaść :roll:
Ewa, nie za bardzo się wybarwiła, one latem w takim półcieniu stoją, może nawet za bardzo ;:218 . Mimo wszystko, oplątwy dość ładnie porosły w tym sezonie, trochę młodych się pojawiło, chyba jestem zadowolona :wink:

Meldować, się nie meldowałam, bo i pokazywać w tej chwili nie ma co. Trzeba wnosić, upychać rośliny po domu, a żeby zdążyć ze wszystkim (nie tylko z roślinami), to tydzień musiałby mieć minimum 10 dni... czasu w tym roku wyjątkowo brakuje. Kupiłam tylko jedną chryzantemkę i polysciasa. Kilka razy rozmyślałam się z zakupem, ale ostatnio tak już na mnie patrzył, że trzeba było zabrać do domu. Jak długo go utrzymam, nie wiem - prezentuję, póki jeszcze ładny...
Obrazek

A reszta to już takie byle co...
Storczyki
Obrazek Obrazek

Clematis - szedł jak koń pod górę, ale udało się, jest parę kwiatków... i ceropegia się zlitowała nade mną, i wypuściła dwa ufoludki :roll:
Obrazek Obrazek

I oplątwy ;:210
Obrazek Obrazek

I na razie tyle... Trzymajcie się :wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Podoba mi się ten poliscias, na mnie też wiele razy patrzyły, ale udawałam, że nie widzę ich wzroku :D .
Oplątwy wyglądają na bardzo szczęśliwe, dobrze im u Ciebie.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: U Wiśni

Post »

Tillandsie zachwycające!
Też znoszę wszystko i już wiem, ze nie upcham :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”