Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Alinko,przepiękny widok rozkwitającej Clivii na super fotkach-bardzo ładne i takie naturalne ujęcia ;:215
Bardzo ładnie kwitnące hoja,skrętniki i fiołki afrykańskie ;:333
No i super pokazany instruktaż przedłużenia pałki-podpórki dla Monstery,która teraz wygląda sobie całkiem ciekawie i nie wiem skąd u Ciebie takie zdegustowanie :?: ,obciąć ją będziesz mogła w każdej chwili a póki co niech się jeszcze pnie w górę ;:108
Pozdrówka :wit
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

:wit
Masz piękne kwiaty w ślicznych doniczkach i osłonkach ;:215 Może zdardzić gdzie je kupujesz :?:

Monstera na nowej 2-metrowej podpórce wcale nie wygląda dziwnie ;:108 Za jakąś chwilę monstera rozrośnie się i nic nie będzie widać ;:108

;:196
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Masz piękne kwiaty, już dawno tu podglądam ;:173

Instruktaż techniczny świetny ;:333 Wygląda to całkiem dobrze, nie wiem, czego od tej podpórki chcesz 8-) bardziej bym się zastanawiała, czy przy tej wysokości dobrze spełni swoją rolę, kiedy zostanie obciążona rośliną.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Też jestem zdania że monstera dorośnie do nowej podpórki ;:108 śliczne kwitnienia ;:63 a kalanchoe chyba już dość sporo uzbierałaś?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Witajcie ;:1

Dorotko (koniczynka2014) - dziękuję za przemiłe słowa ;:167

Haniu (hanka101) ? mam małego hopla na punkcie osłonek i doniczek ;:219 Kupuję je wszędzie gdzie tylko się da ale nigdy (i nie wiem dlaczego) w dużych marketach ? tam, mimo ogromnej ilości, nie umiem nić ciekawego znaleźć. Lubię odwiedzać małe sklepiki, kwiaciarnie i różnego rodzaju centra ogrodnicze. Czasem specjalnie szukam osłonki dla nowo zdobytego kwiatka ale zdarza się tak, że po prostu jakaś osłonka zachwyci mnie i kupuję ją a w domu czeka na półeczce na swój czas :uszy

Arku (Arkadius121) ? masz rację, jeszcze będzie czas na ciachnięcie Monstery. Na razie niech pnie się w górę, żeby tylko nie rosła tak rzadko. Jej pierwsze listki były usadowione blisko siebie a teraz wyrastają w dużej odległości od siebie ale nie na wszystko mamy wpływ... ;:174

Lucynko (onectica) ? dziękuję, że wpadłaś do mojego wątku ;:180 Coś mi się w tym moim paliku nie podobało i Ty właśnie uświadomiłaś mi, że to jego długość, która nie jest proporcjonalna do wielkości donicy. Myślę, że gdyby donica była większa, całość wyglądała by lepiej. A podpórka faktycznie lekko się chwieje ale do rury wcisnęłam trochę ziemi i jak na razie trzyma pion ;:215

Natalko (Blueberry) - to moje drugie Kalanchoe, jeśli chodzi o odmianę ale masz rację mam ich trochę jeśli chodzi o sztuki. Mam słabość do jednej starej odmiany (pewnie wiesz jakiej, bo często ją pokazuje). Dwa są w kształcie drzewka bonsai, dwa siedzą w czarnych metalowych osłonkach, jeden w malutkiej różowej doniczce i jeden w mini filiżance no i kilka gdzieś poutykanych ;:24 Jednym słowem - masz rację ;:208

Monstera z nowym palem... ;:306 nie pasowała już do małego kącika, więc zmieniłam jej miejsce. Jedyna wada tego miejsca to taka, że okno jest teraz z jej boku i na bank liście odwrócą się do światła. Pewnie znów mi się nie będzie podobała... ;:224
Obrazek

A to mój delikatny i ażurowy Asparagus. Bardzo trudno jest fotografować Asparagusy, są bardzo delikatne i na żywo wyglądają przepięknie a na zdjęciu... tak jakoś płasko... ;:174
Obrazek

Mój długi Patyczak....
Obrazek

Obrazek

.... ma teraz towarzysza, swojego potomka, który dorósł do zawiśnięcia na ścianie ;:333
Obrazek

...bo we dwoje zawsze raźniej ;:173 Kurcze zapomniałam wyjąć żółtego przylepca na ziemióry... ;:192
Obrazek

A na koniec dwa fiołeczki:

Fiołek "Pacyfic pearl trailer" ;:167
Obrazek

Fiołek NN - biskupi. ;:167
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie ;:113
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

To fakt fotografowanie szparagów do łatwych nie należy - ostatnio próbowałam z ogrodowym, ledwie go było widać na tle innych roślin ;:219
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Za każdym razem podziwiam Fiołka "Pacyfic pearl trailer" ;:167 Jest obłędny ;:oj
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Ten fiołeczek rzeczywiście jest cudny, ale ripsalis ;:oj nad łóżkiem to już taki długaśny, że chyba w pięty łaskocze :) . Gratuluję okazu, bo mój musi być stale odmładzany.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 811
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Roślinki jak zwykle ładne z całą oprawą a fiołek pstrokaty fantastyczny ;:138
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Alinko rośliny wypielęgnowane,piękne :D Rhipsalisy to moje ulubione rośliny. ;:167 :D Tez mam takiego.
Fiołeczek pstry również cudowny,ale to już nie moja bajka :D

:wit ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

A ja podziwiam Patyczaka cudowny okaz ;:138
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Alinko ja nie mam miejsca na monsterę a bardzo lubię tą roślinę. Kiedyś miałam duży okaz, okno tak jak u Ciebie z boku. Ja obracałam ją i nawet niegłupio wyglądała.

Fiołeczki ślicznie Ci kwitną a patyczakowi to już możesz warkocze zaplatać ;:oj :;230
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od sadzonki do sukcesu na...bis.

Post »

Alinko,pięknie zaprezentowane kolejne Twoje roślinki ;:333
Asparagus bardzo ładnie się prezentuje na ściennym kwietniku a patyczaki i fiołki zjawiskowe-bardzo ładne fotki ;:138
Pozdrówka :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”