Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

dziękuję aturi mam nadzieję że w tym roku zakwitnie równie pięknie:-)
Filigranowa27 dziękuję, strasznie do góry rośnie, już raz je dużo przycinałam i dalej do góry ale kwitnąć nie chce. No nic może w tym roku w końcu się doczekam;-)

A tymczasem storczyki

Obrazek

Obrazek
i drugie adenium


Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

:wit Iga , ładniutkie to adenium. Czy ono jest z sadzonki, czy siałaś? Ja swoich nie przycinam na razie, bo czekam na kwiaty. Na razie jeden zakwitł.
Basia
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Dzięki;-)
Wszystkie jakie mam są siane przeze mnie. To większe z grubym korzeniem to "matka" tego mniejszego. Ucinałam bo było naprawdę za wysokie, ale po ucięciu zamiast w szerz dalej rośnie w górę.
W poprzednim roku obu wyciągnęłam korzonki na wierzch i czekam może zakwitną w tym roku. Mam jeszcze kilka małych takim prawie rocznych.
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Aniu,pooglądałam Twoje parapety i oczom nie wierze,tyle pąków na storczyku -ten z pierwszego zdjęcia :wink: -to chyba w kwiaciarni nie mają ;:oj
Bowiea pierwszy raz widzę i po prostu śliczny dziwak ;:167 ,słow mi brak.
A ta ciemna róża,powalająca.Normalnie chciałabym taką mieć dużą i obsypana kwieciem.Kupiłam kilka i chyba już wiecej nie kupię.Myslałam,że tez będę miała taką oblepioną kwiatem....a tu klapa przy wietrze,a nawet i tak wszystkie płatki lezały pod krzakiem.Skutek był taki,że wykopałam.Bo kwiatów na krzaku nie było,a pod nim pełno płatków.
Ateraz poszukuje Twojego nawozu :wink:
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Trochę mnie nie było:-)jutro postaram się umieścić nowe zdjęcia .Dziękuję Monika79
Storczyk juz tak nie szaleje ale kwitnie nadal. A pozostałe już zgubiły kwiaty i zdążyły ponownie zakwitnąć:-)Nawóz już podany więc chyba działa;-)
Co do róży hm moja też jak juz zakwitnie i pięknie wygląda to opada i wtedy pod nią jest milion płatków które trzeba sprzatnąć:-)
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Zrobiłam zdjęcia moich kwitnących na nowo storczyków, adenium ciut urosło:-) do tego skalniak z różnościami.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Adenium w ryzykownym, bym powiedziała, podłożu jakby ;:131

Przestrzegam przed zasadzeniem na skalniaku gęsiówki - opanuje go w trymiga i nawet nie będzie go spod niej widać! Sprawdziłam to osobiście :?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Adenium ma byc przesadzane, czekam na przesyłkę z podłożem:-)
Co do gęsiówki- jest drugi rok ale faktycznie była już mocno przerzedzana, więc chyba warto pomyśleć o innym miejscu dla niej.:-)
a oto żółwik-myślałam że skończy żywot na ten rok, ale ciągle jest zielony.



Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”