Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

I troszkę tych ogrodowych tu mam ciut więcej miejsca;-)
Obrazek Obrazek Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Problem braku miejsca na parapetach dotyka chyba każdego kwiatomaniaka :;230
Cudnie kwitną Ci róże :D Chętnie zobaczę co jeszcze kryje się w Twoim ogrodzie ;:224
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Tryamour dzięki :-) róże w tym roku kwitną wyjątkowo, a te różowe dodatkowo pięknie pachną.
Mam kilka clematisów pokazuje zdjęcia pełni kwitnienia (teraz juz kwiatków jest mniej) :wink:
Obrazek

Obrazek

I dwa zakupione w tym roku(jeden miał być żółty z zielonym środkiem drugi biały z różowym, ale oba wyglądają na białe, roznią się tylko środkami.
Obrazek
żółty... niby
Obrazek
a ten biało rózowy;-)
Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Iga123ana pisze:od zawsze chomikowałam kwiaty;-) po czym je rozdawałam z braku miejsc i gromadziłam kolejne.
Skad ja to znam!! :;230

ale jak sama piszesz - masz ogród, więc problem tylko przez kilka miesięcy w roku ewentualnie :wink:

Wszystko super! Gratuluję adenium ;:333 Jeżeli sama siałaś i trzymasz w normalnych nierasowanych warunkach, to jeszcze trochę czasu minie, zanim zakwitną, ale za to wyładnieja ogólnie ;:333
Trochę hobbita puściłaś samopas, nie myslałaś, żeby coś z nim zrobić?

I jeszcze róża - ta czerwona - piękna!!! ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Witaj Anno :wit.
Piękny ten pierwszy storczyk, wyjątkowo duże kwiatuchy ma ;:138. Spodobał mi się również ten żółty w ciapki ;:333.
Fajnie Ci się rozkrzacza Bowiea, Adenium śliczne grubaski, oby jak najprędzej Ci zakwitły 8-). I Hobbitek super, bardzo je lubię ;:215.
Pelargonia obficie kwitnie, oby tak dalej.
Ale najpiękniejsze to są róże, uwielbiam po prostu takie pachnące ;:167.
Pozdrawiam serdecznie ;:168.
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

onectica hobbit miał swoje wzloty i upadki to jest 1/4 część z duuużej rośliny, która wyłaziła mi już z doniczki więc ją porozsadzałam na mniejsze. Jedną mam większą ale właśnie troszkę mi jakby to powiedzieć"zdziczał" i ma chudziutkie te łodyżki. Staram się obrywać te maleństwa żeby nabrał masy, ale chyba potrzebuje jeszcze czasu.

Adenium wysiane wszystkie przeze mnie , podłoże metodą prób i błędów ale jak widac mimo identycznych warunków i nawożenia jedne są chude a inne grubsze;-) Jedno wydane adenium miało już pąki które obleciały więc jest nadzieja że moje też zakwitną;-)
Ten ogród to za dużo powiedziane, parę doniczek pelargonii, clematisy, róże na pergoli i na ścianie. Do tego mały skalniak z kwiatami jednorocznymi, które ostatnio zżerają ślimaki:-) więc nawet nie ma co pokazać. I Milan żółty który jeszcze nie kwitnie, ale jest super:-) A... zapomniałam jeszcze o hibiskusie ogrodowym .
cza_rna7
Bardzo dziękuję za pochwały:-) Uwielbiam storczyki i jakoś nigdy nie miałam do nich ręki ale odpukać w tym roku mi się odwdzięczają pięknym kwitnieniem;-)

Kolejne pokojowe:-)

Obrazek Obrazek
i zabiedzony kaktusik
Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Witaj :wit
zajrzałam do Ciebie i muszę przyznać, że masz bardzo ładne roślinki. Przede wszystkim gęste róże ;:oj a i ten kaktusik, niby zabiedzony, ale całkiem fajnie wygląda.
Epipremnum też ładnie zagęszczone.
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Nie wiem, co to jest epipremium, ale jeżeli to to, co na drugiej fotce, to bardzo fajnie rośnie.
Próbowałam z takim (albo łudząco podobnym) 2 razy i oba razy nie wyszło. Twoje super! ;:333

-- 30 cze 2015, o 22:14 --

a to ostatnie, to może być Euphorbia enopla - sukulent nie kaktus, ale bardzo fajny we współpracy :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

nieulozona-tak dziękuję
Róże czerwone mają dwa lata ale w tym roku urosły jakiś metr do góry :-) Kurzy nawóz daje rade:-)

Sprawdziłam i onectica masz rację to ten sukulent :-)Euphorbia enopla dlatego zabiedzony bo ma już z 10 lat lub więcej i jakieś 3 był niedoglądany. W tym roku troszkę go podrasowałam ale powinien być gęstrzy a grubszy;-)
Epipremnum to drugie zdjęcie rośnie u mnie jak chwast:-)

To jeszcze pokarzę moje plumerie z nasion, niestety kwitnienia z tego co czytałam raczej nie doczekam(nie te warunki klimatyczne) ale maja fajne duże liście więc stoją jeden w pracy a dwa na dworze

Obrazek Obrazek Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

zdjęcia z 08.07. cii dalej kwitnie:-)
Obrazek Obrazek Obrazek

a tu agawa która się już do duuużej donicy nie mieści
Obrazek

Kolejny kwitnący
Obrazek
i kropeczek się rozkręcił:-)
Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Bowiea kwitnie;-) Obrazek Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Przepiękne róże , clematisy i storczyki - ;:138 Chyba zapoluję na taką czerwoną pnąca różę - widok obłędny :shock:
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-)

Post »

Adam S. pisze:Przepiękne róże , clematisy i storczyki - ;:138 Chyba zapoluję na taką czerwoną pnąca różę - widok obłędny :shock:
Dziękuję:-) :oops: jest naprawdę łatwa w uprawie i kwitnie obficie, jedyna wada to kwitnie tylko raz w sezonie:-)
Teraz kwitnie milin żółty

Obrazek Obrazek
Ronie na pergoli i mimo że go dość znacznie obcięłam wiosna jest ogromny
Obrazek
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”