Doniczkowa choroba

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Dziewczyny ogrodowych postaram się zrobić jutro lub w niedzielę, ale to są dopiero na razie początki początków :oops:

Stefciu opuncja jest dopiero ukorzeniającym się listkiem, mam nadzieję, że się przyjmie :wink:
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Uwielbiam początki, wtedy wiem, że nie tylko ja mozolę się z zakładaniem ogrodu :lol:
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Gratuluję Asiu ;)

Trzykrotki u Ciebie świetnie rosną, może Powiększysz ich kolekcję...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Długo mnie tu nie było.
6 lat. 6 długich lat.
Dużo przez ten czas się zdarzyło. Skończyłam szkołę, przejęłam gospodarstwo, zostałam rolnikiem, wyszłam za mąż...
Kto by pomyślał że od 4 lat będę mężatką...
Zdarzyło się przez ten czas trochę dobrych ale też i złych a nawet tragicznych rzeczy.
Postanowiłam dziś, że wracam. Przynajmniej raz w tygodniu będę kontynuować swoją chorobę.

Ma dobry początek wychodowany z listka

Obrazek
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Witamy :wit
hoja piękna, mam nadzieję, że moja z listka też taka urośnie ;:oj Czekamy na więcej zdjęć ;:196
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

anetq092 trzymam kciuki za twoją hoye ;:333

Jako że wczoraj był pierwszy dzień wiosny czas zacząć przygotowania :heja

Obrazek

A na deser pan ficus w nowym mieszkaniu


Obrazek
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Asiu witam i podzielam Twoją chorobę ;:196
Powrót po 6 latach z takimi zmianami w życiu ale "zielone hobby" bez zmian a może z mniejsza pasją - jak oceniasz siebie ?
Ja wróciłam po 3 latach z tym, że od czasu do czasu zaglądałam do zaprzyjaźnionych wątków aby być na czasie :D
Koleusowy wątek na bieżąco sprawdzałam i chciałam go rozkręcić ale ... trudno mi było bo małe zainteresowanie.
W ub sezonie koleusy stały się modną rośliną ozdobną i czasem nawet przy kawiarniach grały główną rolę w kompozycjach.
Pozdrawiam i życzę udanego sezonu :wit
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

christinkrysia moje zielone hobby można powiedzieć, że się nie zmieniło, wypadło mi dużo kwiatów które miałam wcześniej ale to przez to, że byłam w domu tylko przez 2 dni a 5 albo 10 po za domem. Teraz odbudowuje swoją kolekcję, bardzo dużo kwiatów kupuje mi mąż ;:108 . Dobrze, że też lubi kwiaty (byle tylko nie pachniały jak kwitną!!)
Kwiaty, praca przy nich są dla mnie bardzo dobrą terapią, nie myślę tyle o swoich problemach, mam zajęcie, jakiś tam cel.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Witam się i ja. Mamy ze sobą coś wspólnego - obie wróciłyśmy po latach na Forum. Twój fikus jest zjawiskowy. Takiego koloru liści jeszcze nie widziałam. Napisz jak go uprawiasz, by utrzymać to zabarwienie. Mam także hoję kerri, ale w postaci pojedynczego listka. Czekam aż się rozwinie już kilka lat i nic. Lisek żyje, więc go trzymam, ale czy coś z tego będzie, to nie wiem. Jak długo Ty czekałaś na taką hoję, jaką pokazałaś na zdjęciu? No i oczywiście zapraszam do siebie.
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

ivonar witaj :wit ficusa mam po babci, fakt bardzo rzadki okaz, czasami przyglądam się w sklepach, kwiaciarniach ale jeszcze takiego nie spotkałam. Bardzo ciężko go rozmnożyć. Jeżeli chodzi o pielęgnację to nie robię nic specjalnego. U babci stał na północnym parapecie u mnie przy drzwiach balkonowych od wschodu, podlewam jak przeschnie i tyle :wink:
Swoją kerri kupiłam w Biedronce na wyprzedaży powalentynkowej za symboliczną złotówkę też jako pojedynczego listka. Dzięki forum przeczytałam że one często są sadzone w takim jakby korku który nie pozwala wytworzyć korzeni. U mnie też tak było. Po oczyszczeniu listka i posadzeniu do nowej zwykłej ziemi czekałam rok aż ruszy. Teraz ma chyba 3 lata.

Sanseviera Black robusta i moonshine

Obrazek

Philodendron

Obrazek

Zamioculcas Raven

Obrazek
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Właśnie dlatego napisałam, że fikus jest zjawiskowy - ze względu na kolor. A gęstość odbuduje, tylko że one są kapryśne i czasami trzeba czasu. Ja kiedyś miałam takiego fikusa, który zgubił wszystkie liście, zostały badyle. Jak przeprowadzałam się, to wyrzuciłam go na śmietnik. Moja teściowa wzięła i do wiosny trzymała te badyle w garażu (przeprowadzaliśmy się w lutym). Jak zrobiło się ciepło wystawiła doniczkę na podwórko i zaczęła podlewać. Nawet nie wiem, czy przesadziła. Badyle odżyły i zaczęły wypuszczać listki. Niestety nie chciała mi go oddać ;:145. Po latach, jak zaczęłam zajmować się roślinami, wystrzegałam się beniaminów, jak ognia. I co? I dostałam od koleżanki, z okazji przejścia na emeryturę, małą sadzonkę. Od 1,5 roku mam zatem tego humorzastego stwora. Generalnie dogadujemy się, ale jak to się mówi, jest to raczej szorstka przyjaźń. Sansewierię masz bardzo ładną, sympatyczne rośliny, wiele niedociągnięć wybaczają. A to na kwietniku to jest filodendron? Ma bardzo ciekawy kształt liści. Na ostatnim zdjęciu jest zamiokulkas?
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

ivonar już podpisałam zdjęcia z poprzedniego posta. Na wieszaku to jest filodendron tylko nie wiem jaka odmiana. Może jakaś dobra dusza z forum podpowie?
Na ostatnim zdjęciu jest to sadzonka zamioculcasa ravena.

Z dziwnych, niespotykanych benjaminków posiadam jeszcze takiego o falowanych liściach


Obrazek

Trochę ma brzydką doniczkę ale w takiej go przywiozłam, nie chciałam mu robić dodatkowego szoku przesadzaniem.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Faktycznie ciekawie te liście. Dobrze widzę? To już dorosły okaz?. Doniczką się nie przejmuj, to akurat najmniej ważne :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”