Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje doniczkowe,egzotyczne i balkonowe zieloności

Post »

No wreszcie jesteś !!
A już miałam pytać w którą czarną dziurę wpadłeś, żeby Cię z niej wyciągnąć :;230
Wszystko pięknie, kwiatowo i kolorowo, tylko ja chciałam spytać
jak tam maluszek oplątwowy ma się po zimie, żyje jeszcze :lol:
I jeszcze muszę się przyznać, że zgubiłam gdzieś fotkę z owocami
drzewa chlebowego z bliska, o którą mnie kiedyś prosiłeś :oops:
Mam tylko taką - drzewo chlebowe widać od połowy w górę - z prawej strony,
tuż za dachem domku, nawet widoczne są owoce, choć bardzo słabo ...
http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/032/6 ... .jpg/1.jpg
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Moje doniczkowe,egzotyczne i balkonowe zieloności

Post »

Ewo- Oplątwy niestety nie mam już żadnej ;:145 ale nie poddam się tak łatwo i będzie drugie podejście w tym roczku :wink: będę Cię męczył pytaniami jak coś :twisted:
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło przepiękne 3 pielgrzany na tym zdjęciu cudne chlebowiec zresztą też w ogóle ostatnio ogarnąłem że przecież jest ebay i aliexpress i znów będę mieć ukochanego chlebowca ;:306

Wykiełkowały mi papryczki a wczoraj siałem pomidorki oraz egzotyki :heja
Obrazek
Teraz czekać tylko na zbiory to sobie zrobię tajskie curry mniam.Będę jeszcze za niedługo siał zwykłą paprykę tylko nasiona trzeba kupić

Obrazek
A tu taka trzyliścienna mi się trafiła nie wiem czemu ale zawsze taką chciałem

Moja mała duma pH. Bipinnatifidum sąsiadka miała wyrzucić bo coś jest to mój pierwszy philodendron na początku był bez liści sam patyk stożek wzrostu i korzonki.Kiedyś też miał dyndające listki bo miał mało światła potem miał go za dużo (wakacje na balkonie) gdzieś na jesień przesadziłem go ale część korzeni zaczęła a liście więdnąć wyciągnąłem go z doniczki na wierzchu miał przez kilka dni korzenie które przyschły został mu wtedy jeden listek i do pożółkły wsadziłem go wtedy do 3l wiadra po kiszonej kapuście teraz ma 4 liście a 3 z nich są doświetlone i ładnie sterczą ogonki ilościowe mają po około 40cm długości a nerw główny ma 22cm w największym liściu.Rośnie do teraz w tym wiaderku w wodzie samej i się boję go teraz przesadzić dp ziemi żeby jeszcze nie zmarniał czy coś.
A i jeszcze jedno rośnie mu kolejny liść ;:138

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

No piękna ta Twoja duma ;:oj
Skoro rośnie w wodzie, to może nie do ziemi go, ale spróbuj w hydro.
Może to mu lepiej posłuży niż tradycyjne podłoże.
Chyba nawet widziałam w wątku dot. obrazkowatych,
że ktoś właśnie prowadzi filodendrony w hydro.
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

Hej Gekon :wit
Wpadam z rewizytą i widzę same piękne rzeczy ;:108
Jeśli pozwolisz to znów tu kiedyś zajrzę :D
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

Ewo-Dobry pomysł z hydro poczytam o tym :D
Aga-Śmiało zaglądaj :wit

Obrazek
Posadzony imbir kiełkuje nie ukrywam że się z tego bardzo cieszę mam 2 doniczki z imbirem teraz czekać aż wylezie z ziemi ;:108

Obrazek
Philodendron puszcza 5 listek teraz tylkl dużo słonka dla niego to będzie sterczący i duży.

Obrazek
malowana lala w ciepłym wiosennym słońcu skąpana

Obrazek
Gruba sprawa eszynatus szykuje kwiat w ilości sztuk 1

Obrazek
Wykiełkowały papryczki :
-pasilla bajiao
-bhut jolokia br
zoskwiniowa
-pepper fish
-ramiro
A obok jeszcze nie wzeszły pomidorki

Obrazek
Kiełkujące liczi w ilości sztuk 4
Prócz tego wysiałem pitaje i papaje z wlasnych nasion a jeszcze mam nasiona guawy też moje (znaczy sklepowe)do tego cassia grandis rojstonea regia chamaedorea elegans i parę innych np. Calabash tree (crescentia cujete) i parę innych a w tym roku chciałbym nabyć drogą kupna plumerie bo mi siew jej nie wychodzi i jeszcze adenium czy niecierpka papuziego choć chciejstw mam masę ale nie będę się rozpisywał na temat chciejstw.
Jutro pokażę jeszcze jedną ciekawostkę jak będzie światło ładne do zdjęć :wit
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

O rety, ale różności... W sumie ten imbir to z ciekawości chyba sama spróbuję uprawiać.
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

Widać, że wiosna idzie! Kiełkujące rośliny, nowe pąki kwiatowe, pączki ruszające z bulw/cebul/kłączy, to jest widok który lubię ;)
Ciekawe czy imbir zakwitnie ;)
Dendrobium interesujące ;:108
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

Ago-Próbuj z tym imbirem bo warto :D
Luczek95-Nawet nje myślałem o kwiatach imbiru a teraz to tak trochę chcę trochę bardzo nawet.
Słoneczko znów się pojawia więc pora na sesję zdjeciową zieloności najpierw starości potem nowości :D
Obrazek
Rhizophora mangle (mangrowiec czerwony) mam ich 3 sztuki są ze mną mniej więcej od kwietnia tamtego roku mniej więcej wszystkie są na tym samym poziomie wzrostu czyli po 2 pary liści domyślam się gdybym zapewnił im bardziej zbliżone warunki bytowania do naturalnych miały by zdecydowanie szybszy przyrost masy zielonej jak i korzeni które stworzyłyby przepiękną ozdobę w akwarium choć same mają stałą temperaturę wody 27°C to jednak wydaje mi się wciąż że to za mało dla nich i brakuje im dużej ilości światła i wysokiej temperatury powietrza za niedługo dostaną eksmisję na najbardziej słoneczne i gorące miejsce na balkonie na początku tylko na dzień potem na 24 h myślę ze to będzie dobry pomysł i że im się podrośnie przes to lato chociaż to jedno piętro....

Obrazek

Obrazek
Młode listki hoi chiang mai ;:138 a jak już jesteśmy w temacie hojek to miałem już nie kupować nowych a skończyło się na liście 20 hojek która ciągle się powiększa... ;:124

Obrazek
Rozsada trochę wyciągnięta ale będzie dobrze

Obrazek
Ceiba pentandra wysiewana przeze mnie 3 raz w końcu wykiełkowała sukces normalnie dość szybko wzeszła więc fajnie.
Obrazek
Chorisia speciosa w tamtym roku wykiełkowała ładnie rosła ale pod koniec udało mi się przesuszyć co poskutkowało śmiercią siewki no ale nic mam nową siewkę i jestem bogatszy o doświadczenie

Obrazek
Passiflora maliformis nawet nie myślałem że wykiełkuje ale proszę jest i ma się dobrze kiełkowalność 50% ma przepiękne kwiaty chciałbym żeby już zakwitła :wink:

Obrazek
Crescentia cujete trochę wyciągnięta po stała zapomniana pod kaloryferem od dziś ma już słoneczko ;:3

Obrazek
Pitaja wykiełkowała jest malusia ma niecałe 0.5 cm wzrostu

Obrazek

Obrazek
Imbir też wszedł pod koniec lata podkradnę kawałek świeżego kłącza do mojej roboty curry oh już chciałbym je zjeść takie z własnych warzywek o i jescze trawki cytrynowej ;:167 mniam
Obrazek
Młode listki liczi wyglądają jak pomidor tigerella są pół przeźroczyste zabarwione na czerwono z intensywnym czerwonym nakrapieniem tropikalne cudo natury po prostu

Obrazek
Takie o robiliśmy na biologii zobaczcie jaki mam piękny charakter pisma

Obrazek
Moja ukochana vanda ascocenda wylicotowana na allegro za 39 zł myślę że warto było licytować ją.
Jest zawieszona na karniszu u mnie w pokoju i jestem w niej zakochany normalnie bardzo chciałem mieć vandzie i w końcu ją mam!Jestem strasznie szczęśliwy zakupem jej fakt nje kwitnie ale i twl jest cudownaaa ;:138
Obrazek
No to tyle myślę że nie zanudziłem?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

Wiosna idzie, więc to, że zakochałeś się w Vandzie, to normalne, takie są prawa natury :wink: .
Większości z tych roślin, które wysiałeś, nie znam, tym bardziej będę kibicować i obserwować. Oj dzieje się u Ciebie, dzieje ;:215 .
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Egzotycznie,balkonowo doniczkowo!

Post »

Gdzie zdobyłeś mandrowca? :wit
Coraz więcej ciekawych roślin, z przyjemnością ogląda się te zdjęcia
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Basiu , Luczek95-dziękuję ;:180
Na wstępie chciałbym dodać że piszę posta drugi raz bo za pierwszym razem pomyliłem sobie włączone karty i... ;:124
Od ostatnich dni zaczyna się u mnje dziać planuję balkonową obsadę,sprzątam,planuję i rozrysowywuję plan balkonu (gdzie i co)jak na razie mam kilka pomysłów na zagospodarowanie tych hektarów a więc na lewą stronę pod samą balustradę idą 4 odmiany wysokich pomidorów a są nimi :
-k/14
-ildi
-aurija
-aussie
Będą one stanowiły mój jadalny żywopłot oddzielając mnie od sąsiadów.Oczywiście będą rosły w 20l workach a do nich może dosadzę po 1 śmierdziuchu.
A od lewej idąc będą stały papryki takie jak:
-rokita
-fish pepper
-pasilla bajiao
-jolka brzoskwiniowa
Dalej idąc najprawdopodobniej będzie stała gliniana donica typu "palmówka"z trawą vertigo i czymś jeszcze ma to być bardziej dekoracyjny element balkonu dalej idąc w skrzynkach balkonkwych będą rosły jednoroczne pnącza stawiam na groszek pachnący i nasturcje odmianową "india coś tam" o bordo listkach dopiero będę nasiona kupował dalej ma stać dość duża 15-20l donica i nie mam zielonego pojęcia co dam posadzić macie jakiś pomysł?Po prawej stronie będzie stać stary stolik babci którego nie pozwala wyrzucić więc trzeba tą jego brzydotę jakoś ukryć

Obrazek
Pod ścianą za to może przetestuję fasolnika chińskiego znaczy bardzo bym chciał ;:131
Będą na pewno colocasie oraz bananowce i regało-szklarenka jeśli uda mi się uzbierać szybko na nią ;:173
Obrazek
Do tego jak była ta ładna pogoda to posiałem co nieco na balkonie takie chwasciki jak rzodkiewkę,rukolę,szczypiorek,pietruszkę i oczywiście koperek żeby był na młode ziemniaczki ;:167
A tu taki zonk pogoda się nam popsuła będzie trzeba zareklamować ;:151 obawiam się l te wysiewy że mi jeszcze pognija z zimna i wilgoci.
Obrazek
Planowana obsada na ten sezon to:
-niecierpek nowogwinejski
-pokrzywiec
-koleusy
-zioła
-pomidory
-papryki
-trawa vertigo i cytrynowa
-nasturcja
-begonie
-bananowce
-colocasie
-rzodkiewka
-sałaty
-aksamitki
-groszek pachnący
-passiflory
Choć plany mogą się zmienić czegoś nie uda mi się zdobyć lub zdobędą coś nadprogramowego choć i tak pewnie wszystko co tu zostało wymienione w tym roku urośnie na balkonie
Obrazek
Chciałbym odpicować sobie w tym roku balkonik na styl egzotyczny żeby wychodząc na niego można było poczuć powiew tropików i ja już o to zadbam będzie pięknie :D
Obrazek
Zdjęcia wiem nie w temacie a i nie miałbym gdzie je wpleść więc są takimi przerywnikami w tekście :roll:
Za niedługo kolejna aktualizacja co wśród zielonych się dzieje tymczasem życzę wam miłego weekendu :D
Ps. Tak się bawi Tarnów :?
https://images83.fotosik.pl/492/c48665c6f6693472med.jpg
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Plany zacne, życzę powodzenia w ich realizacji ;:65 ;:173
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Egzotycznie,doniczkowo oraz balkonowe 2,5m2 szczęścia.

Post »

Bardzo fajny pomysł z tym egzotycznym balkonem ;:108
No i zainteresował mnie przepis na curry :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”