Moje skromne parapety

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Moje skromne parapety

Post »

Zmotywowana, postanowiłam pokazać co trzymam w domu :)
Na pierwszy rzut pójdą hippeastra. Oto odmiana sentymentalna, moje pierwsze hipeastrum kupione w latach szkolnych.Hipeastrum vittatum. Miałam je wiele lat, niestety nie przeżyło opieki mojej sąsiadki, która zalała je podczas spoczynku. Sprowadziłam przedstawiciela tej odmiany ponownie, dzięki Fafce ;:196 Mnoży się w tempie niesamowitym, nie zapominając o należytym, kilkukrotnym kwitnieniu w ciągu roku, za dwa dni pewnie rozwinie pąki.

Obrazek

Kolejną odmianą był Christmas Gift, mnożący się w nieskończoność i kwitnący po kilka razy w roku. On sam i mnóstwo jego potomków pojechało do ludzi i znaleźć je można w całej Polsce :D Osobnik aktualnie u mnie kwitnący to potomek, zabrany spod skrzydeł mojej córki, która nie zaprząta sobie uwagi pielęgnacją roślin. Zabrałam zabiedzeńca, przesadziłam w mniejszą doniczkę, co zaskutkowało natychmiastowym kwitnieniem, wydaniem przybyszki i ponownym kwitnieniem teraz właśnie

Obrazek

Lima i Papilio przyjechały od znajomego, jako małe przybyszki. Lima nie odbiega za bardzo od standardów, no może poza tym,że w tym roku kwitła trzy razy... no i jako jedyna chyba przeszła po roku okres spoczynku. Pozostałe moje hipki nie tracą na to czasu :wink:
Obrazek

Papilio... producent przybyszek na skalę niespotykaną, kwitnący przy tym okazale i wielokrotnie
Obrazek
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje skromne parapety

Post »

Piękny początek.
Jestem zaszczycona że mogę się tu wpisać jako pierwsza.
Wiem jak Ty potrafisz zaczarować hippeastra aby kwitły i mnożyły się na potęgę,więc dobrze że tak wiele z nich poszło w Polskę.
Masz rękę do cebulowych ,będę stałym gościem tutaj ;:196
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje skromne parapety

Post »

Piękności ;:oj , a Papilio to moje marzenie.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje skromne parapety

Post »

Witam, witam miłych Gości ;:138 Dziękuję za miłe słowa. I w zanadrzu mam kolejną ciekawostkę, mianowicie pospolity niegdyś do znudzenia plektrantus australijski. Skromna, wdzięczna roślinka o niewielkich wymaganiach. Ona to właśnie zaskoczyła mnie w tym roku ogromnie. Zakwitła!
Obrazek

Obrazek

I znowu roślina z dzieciństwa. Kwiatek-marzenie. Tuż przed siedemnastymi urodzinami udało mi się niespodziewanie spotkać tę przepiękną i rzadką wówczas roślinę w kwiaciarni. Kupiłam ją sobie na te urodziny, rodzina nie była tym zachwycona. Syningia Kaiser Wilhelm przeżyła w moim domu trzynaście lat, nie obudziła się po spoczynku wtedy kiedy i hipeastrum Vittatum. Tego lata kolejna dobra duszyczka przysłała mi egzemplarz tego cudeńka ;:167

Obrazek

Syningia kupiona z przeceny za 4 zł, dla mojej przyjaciółki z Warszawy. Od czerwca kwitła u mnie, dopiero miesiąc temu pojechała do swojej pani, zostawiając u mnie maleństwo po liściowym namnażaniu

Obrazek

Moja raczej nieodwzajemniona młodzieńcza miłość to skrętniki. Na chwilę obecną mam jedną odmianę w dwóch egzemplarzach, dwie inne nie przeżyły. Bardzo mi szkoda było. Obecny też już zdążył zostać zalany i wisiała nad nim kostucha, ale się dzielnie podniósł. To Valor

Obrazek

Również sympatia z wczesnej młodości, platycerium łosie rogi
Obrazek

Jako,że lubię fioletowe kwiaty, mam w domu pamiątkę po pracy w Centrum Ogrodniczym-fioletowe anturium :)

Obrazek

Rodzina kaktusów nielicznie, ale bardzo godnie jest reprezentowana. To bardzo stare epiphyllum, uratowane przeze mnie w dzieciństwie od śmierci na mrozie. Nie wiem ile lat miało wtedy, ale od tamtej pory minęło już prawie 30 lat.

Obrazek

Po kaktusie, najstarszą "panieńską" rośliną jest hoja różowa, ma około 25-26 lat. Bardzo doświadczona życiowo, zabrana od córki na apel "zabierz ją, ona jest starsza ode mnie i przeze mnie zginie", zbiera się do życia. W latach swej świetności kwitła tak,że zlatywały się do niej pszczoły z okolicy i zbierały nektar. Teraz nie jest szczególnie reprezentacyjna. Stoi sobie z monsterą, która przed świętami została oderwana od korzeni prawdopodobnie przez psa. Aż się popłakałam, ale nic się nie dzieje :shock: Chyba korzenie powietrzne wzięły na siebie rolę korzeni podziemnych.

Obrazek
Pozdrawiam - BabajAGA
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje skromne parapety

Post »

Niesamowite kwitnienia amarylisów u ciebie.

A epiphyllum ;:167 :wit
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje skromne parapety

Post »

Witaj :wit Bardzo się cieszę, że postanowiłaś założyć swój wątek i pokazać tak wspaniałe rośliny ;:108 Bardzo lubię hipeastra a juz takie stare odmiany uwielbiam ;:138 Wspaniale Ci kwitną, ja mam jedno hipeastrum które jest u mnie 6 lat i ani jednej przybyszowej cebulki nie wydało :| Plaskli nie mam, ale kiedyś zdobędę bo też z sentymentem wspominam tą roślinę. Piękne kwiaty skrętnika ja mam dwa egzemplarze, też postanowiłem z nimi spróbować. Cudowne to fioletowe anturium ;:138 A epipyllum wspaniałe ma kwiaty, mam dwa ukorzenione pędy długo trzeba czekać aż zakwitnie? Monstera wspaniała i taka dorodna ;:333
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje skromne parapety

Post »

Dziękuję bardzo za miłe słowa :wit
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje skromne parapety

Post »

Witaj :wit
Twoja sympatia z wczesnej młodości, a konkretnie 'łosie rogi', i mnie się bardzo podoba !!
Historia Twojej hoyi też mnie wzruszyła ;:145
Monstera piękna ;:138
Ale jak patrzę na Twoje fioletowe anturium ;:167 to zaczynam strasznie za nim tęsknić ...
Dałam go mamie, i muszę coś wymyślić, żeby mieć je z powrotem :lol:
Masz piękne kwiaty !!
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje skromne parapety

Post »

Dziękuję :) Anturium pewnie da odrosty, to będziesz mogła mamie podebrać. A moje łosie rogi mają tarcznika i nie mogę się go pozbyć... ;:222
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje skromne parapety

Post »

Walcz o 'łosie rogi' bo piękne są ;:167 a tarczniki nie są nieśmiertelne :lol:
Miewałam je regularnie rok w rok do tego roku, i walczyłam tylko opryskiem lub czyszczeniem,
chemia lub domowe sposoby.
Ale w tym roku po raz pierwszy ich nie ma !!
Po raz pierwszy też zastosowałam preparat do podlewania, może to dzięki temu ...
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje skromne parapety

Post »

Tak, ale łosie rogi są specyficzne, i ich liście też. Zupełnie inaczej się walczy z tym paskudztwem na skórzastych liściach "zwykłych" roślin, a inaczej na tym "delikatesie".
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Moje skromne parapety

Post »

;:138 Fajne historie kwiatowe ;:138 .Chyba każdy ma podobne.Choć nie każdy pozostaje wierny swoim 'miłościom' z czasów panieństwa ;:224 ;:131

Piękne zwartnice ;:63 .Pewnie je dobrze karmisz,że tak często kwitną?
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje skromne parapety

Post »

Czy ja wiem? czasem daję Astvitu albo czegoś do kwitnących. Ale zauważyłam,że na rośliny zielone wybitnie działają koreczki osmocote Substrala. Nie kupiłabym ich, ale ktoś mi je podarował. I doznałam szoku na widok reakcji mojego plektrantusa! Z bladych listków zrobiła się burza ciemnozielonych, sztywnych, aż tryskających zdrowiem, lśniących liści.
Pozdrawiam - BabajAGA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”