Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Alunia,dziękuję.
AloesIk,u nas jeszcze są klematisy,ale słabiutkie sadzonki.Nie martw się,może ładniejsze Ci się trafią :wink:
Karolciu,dobrze,że napisałas o tym powojniku.To jak będę sadzić,to ''zakulkuję'' mu pędy na ziemi.Karolciu mój miał na kartoniku napisaną nazwę odmiany "Hagley's Hybrid'',już sprawdziłam,że to nie odpowiednia nazwa.Możesz poszukać w Biedronkach.Ten rodzaj powojników ma jakby ,powcinane liście.Możesz zaryzykować i kupić.Widziałam też z tą nazwą kartoniki i gałązki o szerszych listkach-być może że to te 'prawdziwe'.Choć sadzonki malutkie-ale za taką cenę,to czego oczekiwać?

A dziś dla Was niespodzianka.Musiałam specjalnie załączyc komputer,bo chciałam się Wam pochwalić.
Zakwitła mi mała sadzonka hibiskusa Srilanka.Od naszej Anka159 ;:196

Jeszcze wczoraj;
Obrazek
już dziś;

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ciągle w koło niego chodzę :;230 .To młodziutka sadzonka.Ma mało więcej niż z 10cm.
Miałam go przesadzić,bo są 2 roślinki w 1 doniczce,ale jak zobaczyłam pąk,to czekałam.Myślałam,że odpadnie przed czasem.A tu proszę ;:63

A wczoraj dostałam ogromną pakę od naszej Joli- Jolanta G.Zamówiłam trochę bylin,4 krzewy jagody kamczackiej i kilka krzewów ozdobnych.Jestem bardzo zadowolona z tych zakupów.Część już posadziłam do gruntu(byliny jakoś upchnęłam ;:224 ).Reszta przyjechała w doniczkach,lub posadziłam chwilowo do donic.
Część ;
Kalina kaskadowa,z pąkami.Właściwie sama się rozdzieliła na 2,w trakcie sadzenia.

Obrazek


Obrazek
Z lewej jaśminowiec o żółtych listkach,na środku kalina aureum(też żółte listki),z prawej perukowiec o zielonych ;liściach,z pąkami ;:138 .
Jak widać sadzonki są duże,obok fotel pleciony.

Jaśminowiec
Obrazek

Fortegilla(jak nie przekręciłam nazwy :oops: ).Mam nadzieję,że nie będzie przemarzać u mnie.Jak widać,duża sadzonka ;:138 .
Obrazek

Jeszcze Kalina z bliska
Obrazek

Dostałam też fajne gratisy,których nie miałam (trawkę,laurowiśnię weriegata i jeszcze coś,teraz nie pamiętam) .
Zdjęć bylinom nie zrobiłam,bo już rozrzucone po ogrodzie,poza tym nie kwitną przecież jeszcze.

I na koniec,jeszcze raz;

Obrazek

-- piątek, 28 kwietnia 2017, 16:04 --
Dorja pisze:Jolu, super, że masz możliwość powiększenia ogrodowego szaleństwa. U mnie dopiero od dwóch dni pierwiosnki kwitną, chyba masz zaciszne podwórko. Tulipany w pakach, marnieją, za zimno żeby się otworzyły. Też skusiłam się na powojnik, kupiłam "Hagley's Hybrid, nad piwonią myślałam, i zostawiłam, ale chyba dokupię. Śliczne te botaniczne tulipki.

Z tego wszystkiego ,pominęłam Cię.Przepraszam.
Mój powojnik ma taką samą nazwę na pudełku.Ale jak widać kupowanie powojników w b.to ciągle loteria :roll: .Choć ja się cieszę z takiej pomyłki :D .
U mnie wietrznie,ale te prymulki rosną nie daleko ściany domu,na takiej góreczce.Może dlatego,jak tylko śnieg zginął,to rozkwitły.I ciągle kwitną.Ale chłodno u mnie,to dlatego tak długo.
KasiaT
50p
50p
Posty: 94
Od: 21 wrz 2009, o 20:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Śliczne kwitnienie młodego hibiscusa- widać, że ma potencjał. I ciekawe zakupy zrobiłaś-zwłaszcza te żółolistkowe krzewy prezentują się interesująco. ;:63
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Nowości przybywa a to raduje i nasze oczęta ;:167
Hibiskus cudownie wygląda, ja mam tylko czerwony i chyba tak zostanie ;:306
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu hibiskus ma ładny kolorek - ja tez mam tylko czerwony .
Super zakupy ;:333 Fortegilla - też się zastanawiam nad zakupem bo mi się bardzo podoba ;:108
Oj będziemy miały co podziwiać ;:63
Pozdrawiam i dużo słoneczka życzę .
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Wow, wspaniałe zakupy ;:138 fortegilla duża, ja mam malutką , trochę zmarnował mi Bąbel ale kwitnie , to śliczny krzew ;:138 No i ciekawi mnie ta kalina? nie spotkałam o takich listkach :lol: Jaśminowca takiego mam , listki wiosna śliczne ,żółte, ale kwiatki małe , lecz to nic nie szkodzi :) Joluś nie zawracaj sobie głowy powojnikiem bo wczoraj kupiłam takiego w Wojsławicach i b. się ciesze:) Ale napisz coś o tym < zakulkowaniu> może zrobię to dla córki ? :wink: Cudne zakupy ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu hibiskus zrobił Ci piękną niespodziankę. ;:215 Cudny kolor. ;:oj Tyle nowości zagościło na rabatach, :uszy będziesz mieć pewnie trochę bylin z podziału na nowe hektary. :D Też mam z ubiegłego roku pomyłkowego powojnika z B. :) Okazało się, że to Madame Julia Correvon, więc jestem zadowolona. ;:108 Ciepła życzę. ;:3
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witajcie kochane :wit.
U mnie Monika ma ospę :roll:. A ona taka niecierpliwy, że mam w domu "gożkie żale" :roll:
A Maciek też chorował Wczoraj-wymioty.
Długo by pisać.

Do tego napadało śniegu. Wczoraj pół dnia sypało.zrobiłam kilka zdjęć. Teraz już tylko resztki zostały. Leżą Tulipany i piwonie majowe. Floksy te wysokie też klapnięte.

Obrazek


Obrazek

To zdjęcia z wczoraj. A to dziś z rana:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Natura potrafi zaskoczyć. Ale chyba lepszy śnieg niż mróz.
Kupiłam wczoraj magnolię w b. Zobaczymy jak sobie u mnie poradzi. Czy nie będzie wymarzać.

Obrazek

Miłego dnia Wam życzę.
Oszaleję z tą Moniką...
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Ojej, chore dzieci sa marudne, ale to normalne , tylko my czasem już nie mamy cierpliwosci :wink: Ale teraz to już pewnie zdrowe i jest ok . taką mam nadzieję.
Jolu możesz magnolię poprowadzić jak drzewo, czyli na pniu, wtedy zajmie Ci tylko tyle miejsca co pień. Ja mam takie co wysoko podcięte i pod spodem swobodnie rosną np róze, bo magnolia nie jest b. gęsta. Młodą okryj a bedzie dobrze ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witaj Jolu :wit w nowym sezonie. :D Widzę,że zakupy poczynione, pewnie już na dobre zagościły w Twoim ogródku.
A teraz czekamy na porządne opady, chyba i u Ciebie susza na ogrodzie?
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia. ;:108
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

;:7
Karolciu,dzieci już zdrowe.Ale zaraz po Monice ospa dopadła Michała i Maćka.Michał dość ciężko przechodził.Miał wysoką gorączkę i musiałam mu robić okłady.A pryszcze miał wszędzie.Na stopach ,dłoniach,w miejscach intymnych ,a najwięcej w miejscach,gdzie był pogryziony przez komary i w buzi.Przez kilka dni nic nie jadł.
Dobrze,że już za nami.
Jeśli magnolia przeżyje,to chyba ją zaplotę.Ma 2 dość długie gałęzie,które kładą się poziomo.Jak zaplotę i przywiążę do patyka-będzie lepiej wyglądać.

krasna,Bożenko ;:196 .Przepraszam,że byłam taka niekomunikatywna przez telefon.Ale gdy dzwoniłaś,to miałam w niedź.komunię u bratanicy,w czwartek 18 stkę u chrześniaka mojego M.A jutro mam powtórkę komunii mojej Moniki.Wszystko tak się skumulowało.Do etgo próby przed powtórką.I byłam jakaś nie kontaktowa.Jak się będziesz wybierać w moje strony ,kolejny raz,to koniecznie daj znać wcześniej.Teraz chyba będę bardziej 'czasowa' :oops: .Zaraz wakacje ;:138
Choć przyznam,że jak dzieci w szkole,to mam ciszej ;:224 i spokojniej...

---------------------------------------------
Kochani,zaszalałam dziś na bazarku.Kwiaty tarasowe staniały i można się okupić.
Więc szybko zrobiłam przemeblowanie na tarasie.I mam kolorowo.Jakoś nie mogłam się powstrzymać,by kupić wszystkie pelargonie w 1 kolorze.I mam pstrokato.Bo każda inna :;230

To kupione wcześniej.Chciałam pokazać kolor liści i kwiatków z bliska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta ostatnia ma takie żółto-zielone liście.
A dziś kupiłam część zwisających a część ''zwykłych''.Oto one;

Obrazek

Obrazek

bluszczolistne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

''zwykłe''
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiłam jeszcze lilaka o pstrych liściach i jaśminowca o pełnych pachnących kwiatuszkach,oraz perukowca o żółtych liściach.Ale zdjęcia innym razem.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu cudna ta pelargonia, jaki nasycony kolor. ;:oj

Obrazek

Dobrze, że już choroby i imprezy się skończyły. :wink: Teraz w spokoju popracujesz wśród kwiatów. ;:215
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Taka wiśniowa.wpadająca w czerń.
Oj tak,muszę zakołkować resztę pomidorów.Zrobić przegląd ,czy nie ma mszyc na roślinach.No i chwasty szaleją w ogródku.
A sezon truskawkowy się zaczął,więc dochodzi zbieranie i przetwarzanie owoców.A poletko spore...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chłopcy wcinają pierwsze truskawki...
Dorota-szarotka ;:196 ,zawsze myślę o Tobie,gdy wcinam :D .Dzięki za sadzonki ;:180
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Joluś dzieciaki rosną jak na drożdżach ;:oj
Poletko cudne,aż Ci zazdroszczę :roll: , tzn nie pracy przy nim :lol: tylko tych wspaniałych truskawek.
Pelargonie wypasione, u nas niestety "trzymają"ceny, a w tym roku wyjątkowo są wysokie, długo utrzymujące sie zimno zrobiło swoje .
A jak pomidorki??
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”