Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Trochę późno kwitną.Ale na wiosnę są tam krokusy,później tulipany i to co się samo wysiało-petunie,bratki,maruny,maki.Więc nie jest źle :wink: .
Myślę,że muszą się przyjąć :D .Możesz kopczyki zrobić z kory,albo z kwaśnego torfu.Z tego co wiem,to lubią kwaśną ziemię.I są nawozy do hortensji-to na wiosnę.
Ale jeszcze za wcześnie na kopczyki.Poczekaj aż ziemia troszkę zmarznie.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu , ładne te hortensje , wszystkie przebarwiły się ładnie ;:138 moje bukietowe to tylko biało-kremowe wszystkie, jedna różówa , ale szybko robi się brązowa-brzydka :( No ale są. Nie wiedziałam ,ze malinotruskawka to takie nic. Kupiłam sobie i czekam , czekam a ona słabo rośni9e i mimo ,ze 2 rok to owocu nie ma . Ale skoro piszesz,ze niewiele warta to nie będę już czakała z utęsknieniem na jej owoc. To tak samo jak z agrestoporzeczką--do niczego :wink: Ale człowiek ciekawy, wszystko musi spróbowac :lol: Ja też mam zawsze dużo pomidorów i chociaz też trochę pryskam na plamistość, bo bez tego się nie da, to te kupowane moze nie zachowują karencji po pryskaniu, może dużo pryskają i tak jak piszesz na innne choroby czy dojrzewanie. Poza tym nasze dojrzewają w słońcu i są zupełnie inne . nadmiar rozdaje , robię przeciery i też daję córce dużo. A co zjemy to nasze, one tak dużo mają potasu i innych ,ze warto :wink:
Rób i pokazuj zdjęcia zimy, bo u nas jesień. Wiem ,że masz dzieci i dużo roboty ale kiedyś tam....
Zyczę ciepłej , słonecznej jeszcze jesieni ;:3 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Karolciu,może moja malinotruskawka miała za mało słońca?może by była słodsza.Ale owoc ma 1 na końcu pędu.Więc super plonu nie daje.Uważam,że nie warto.Szkoda,że najpierw nie poczytałam,zanim kupiłam.Szkoda i tych 5zł-jak mam wyrzucić.O tyle dobrze,że rośnie w doniczce,bo podobno jest bardzo ekspansywna.

Pomidory-szukam już ciekawych odmian na nowy sezon :;230 .A dopiero skończyłam poprzedni.Ja uwielbiam swojskie pomidory,bo mają zwykle cienką skórkę i są pachnące.A sklepowe.... ;:222
Mimo,że mam swoje nasionka i odmianowe-skusiłam się i kupiłam w B. kilka owocków koktailowych o kształcie daktyli-żółte i czerwone,bo ciekawy miały kształt.Okazały się słodkie i chrupiące.Więc nasionek kilka wydłubałam :lol: .Zobaczymy co wyrośnie.

Chcesz zimowych zdjęć,to proszę.Trochę jest pochmurno.Zdjęcia ze świątecznego wolnego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Oczywiście dzieci by się bawiły ciągle na śniegu :roll: .Finał ...wiadomy.Wszystkie z katarem ;:223
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Ojej Jolu, toż to prawdziwa zima ;:oj u mnie taka jest w styczniu :shock: No ale slicznie ;:138 nawet dzieci bawłana zrobiły ;:138 żółte chryzantemy w czapeczkach ;:306
A na przeziębienie kupiłam korzeń imbiru, podobno rewelacja z miodem , cytryną w herbacie. Jeszcze nie próbowałam , myślałam ,ze wystarczy kupić . Tak jak mój znajomy kupił kijki do N. W. i wcale nie chudnie . Kijki podpierają ścianę ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Gdy zaczęło padać,to byłam przekonana,że to 'na chwilę'.Że tylko popruszy i rano znaku nie będzie.A śnieg już długi czas leży ,trochę już mniej,ale jest.
Zrobiło się czyściej.Żeby jeszcze słonko wyszło :wink:

Co do imbiru,to ja nie lubię.Kupiłam dzieciom herbatę z nim i Monika powiedziała,że nie dobra ;:224 .Mnie też nie smakuje.
Ja miewam tak samo-wystarczy kupić-a już pomaga ;:306
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu , ja też imbiru nie lubię. Miałam raz takie gotowe kawałeczki w cukrze, ale nie smakowały mi za nic. Teraz kupiłam korzeń , może jako dodatek do herbaty sie sprawdzi, tyle ,że jeszcze w torebce ;:306 Ale nie mam teraz czasu na zabawę z imbirem :wink: Jest ciepło 10 st więc pracuję z Bablem w ogrodzie . Ja grabię , on roznosi. A szczególnie lubi jak mój eM przycina gałęzie i te małe roznosi po całym podwórku . Stasiu udaje ,że krzyczy ale on wie ,że to nie na poważnie i tym bardziej ucieka z gałązką i normalnie śmieje sie . Ma taką minę i śmiejące oczy ,że można sie uśmiać ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Może taki świeży imbir lepszy.Ja tam wolę czosnek.A,że mi sporo urosło,to przyprawiam nim na grubo :;230 .Albo do sera ,ze śmietaną ...pycha.
Tak,takie młode zwierzaki,to jak dzieci.My mamy 3 młode kociaki,to bawiły się w pierwszym(ich) śniegu.Wyglądało to tak,że Michał turlał kule do bałwana,a koty turlały swoje mini śnieżki ;:306 .Niesamowite jak się bawiły.

A to mój największy rozrabiaka.Maciek.
Czasem mówię,że z niego łobuz.A on nie pamiętał tego słowa i kiedyś do mnie mówi;
-Mama,ja arbuz. ;:306
I tak już zostało,że arbuzuje...

Obrazek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Cudny te Twój Arbuzik ;:306 Bardzo urósł , pamiętam Go malutkiego . Śliczny chłopczyk . A co zwierzątek , to wiem o czym mówisz , bawią sie jak dzieci ;:306 ja dzieci przy sobie nie mam to bawię sie z Bąblem, ale bym wolała takie skarby jak Twoje dzieciaczki , uwielbiam takie słodziaki ;:167 U nas dzisiaj słoneczko i dosć ciepło . Miłego łykendu zyczę ;:167
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

A ja napisałam ze u mnie śnieg padał ;:306 to u Ciebie całkiem zima była...
Jakie śliczne zdjęcie Maciusia ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu najpierw Maciek arbuz, słodki. ;:167 Dzieciaki miały frajdę, śniegu nasypało sporo. Hortensje lubię wszystkie, ale też zabiorę się wiosną za przesadzanie. Vanilkę bardzo przypala słońce, znalazłam jej miejsce z 3 godzinami cienia. :roll:
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Aaaaa, to może i u mnie Vanilkę przypala słońce, tak szybko brązowieje :?: :? i robi sie brzydka :idea:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

:wit Witajcie.U mnie zimowo i już świątecznie;

Zdjęcia robione wczoraj ,po drodze do miasta.
A dziś już od rana sypie śnieg.I to takie płaty-giganty ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ,wyjątkowo w tym roku,zrobiłam wieniec na drzwi i ozdobę stojącą-współnie z dziećmi.To na taras.Nawet m. miał swój udział.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to efekt końcowy rodzinnej współpracy;
Obrazek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu jaką masz piękną zimę ;:138 ;:138 dla dzieci to radocha ;:333
Współpraca rodzina super ;:333 tak trzymaj .
Pozdrawiam zimowo ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”