Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Witaj! Akurat zajrzałam to super :tan Widzę, że i hosty u Ciebie na balkonie i maranty. Te ostatnie mnie stanowczo nie lubiły. Naprawdę masz zielone rączki. Z poprzednich sesji ta delikatna chyba torenia też ślicznie kwitnie.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Tak, maranty wyniosłam z mieszkania. Widzę, że służą im wakacje na balkonie ;:3 Torenię miałam w zeszłym roku. I jeszcze kilka zdjęć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Madziu, ależ u Ciebie różnorodnie i wielokolorowo! z przyjemnością zaglądam choć na chwilkę :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Nie było mnie dwa lata, ale Twój balkon zapamiętałam, bo to istna dżungla barw i odmian. Z przyjemnością go odszukałam. :) I znów masz tak kolorowo i różnorodnie! Zachwyciły mnie kropliki - to połączenie kolorów, takie wesołe i wakacyjne. :)

Czym Ty nawozisz tą dżunglę, że tak wspaniale wszystko rośnie? :D Pozdrawiam słonecznie. ;)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Masz tu takie różności, z każdego po trochu i jak ładnie wszystko kwitnie ;:oj Miło posiedzieć na takim balkonie ;:173
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

A ja dopiero teraz natknęłam się na wątek o Twoim balkonie i muszę przyznać, że jestem zauroczona! Wypatrzyłam marantę - rzeczywiście pobyt na świeżym powietrzu jej służy? Przepiękna jest ta biała lantana. Będę zaglądać do Ciebie na pewno :wit
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Witaj emka29, zaglądaj, kiedy tylko masz ochotę ;:7 Zawsze jesteś mile widziana.
Miło Cię znowu widzieć trzy_koty, po dłuższej przewie. Widziałam, że wróciłaś na Forum, ładnie tam u Ciebie. Pytasz, czym nawożę. Otóż do każdej doniczki dodaję granulowany obornik kurzęcy. W poprzednich latach miałam bydlęcy, obydwa się spisują. Dodaję też hydrożelu, żeby ziemia dłużej trzymała wilgoć. No ale przede wszystkim wiem już, co u mnie ładnie rośnie a do czego nie mam talentu.
Dzień dobry wisnia897, dziękuję za wizytę i miłe słowa. Zapraszam częściej.
Witaj Anah w moich skromnych progach ;:7 Ja u Ciebie też byłam i muszę przyznać oniemiałam - tyle tego tam masz. Uaktywnię się u Ciebie na dniach ;:196
Zobaczcie, jak mi się same wysiały surfinie w skrzynkach, które zostawiłam na zimę na balkonie.
Obrazek Obrazek
Jedna z pelargonii z marketu
Obrazek

Powoli znoszę z balkonu, co mogę i gdzie mogę przed remontem. Prawdopodobnie zacznie się 4 lipca. mam nadzieję, że nie potrwa zbyt długo.
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Madziu, ślicznie dziękuję i gorąco zapraszam - będzie mi bardzo miło Cię gościć! ;:168

A angielka cudowna - uwielbiam te pelargonie ;:226

Moc pozdrowień! :wit
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

No widzę kochana , że uwielbiasz pelargonie, nie tylko angielskie. Zresztą inne rośliny też - masz olbrzymią kolekcję ;:138
I jeszcze kilka zdjęć z wczoraj
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Miłego wieczoru
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Ależ pięknie kolorowo! Prawdziwa dżungla na balkonie ;:3
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Oj tak, mam do nich słabość, choć przez lata unikałam ich uważając za zbyt babcine. Chyba sympatia do nich faktycznie przychodzi wraz z wiekiem :D A jutro, jak słowo daję, zaciągnę swoją marantę przed ekran i pokażę jej jak wyglądają jej koleżanki po gatunku. Twoja wygląda fantastycznie, moja strasznie mi zmarniała pod koniec ubiegłego roku i dopiero powoli zaczyna odbijać - w sumie sama nie wiem czemu, bo ani jej nie przesuszyłam, ani nie przelałam, regularnie zraszałam... Widać miała taki kaprys ;) Tak czy inaczej, piękne te Twoje rośliny - i dalia, i pelargonia mają cudne barwy ;:167
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Witaj daqq i dziękuję za pochwały. To Wy mnie motywujecie do skakania po balkonie z aparatem w ręku i gimnastyką, by uchwycić najpiękniejsze kwiaty, które zazwyczaj lokują się w najbardziej niedostępnych miejscach.
Anah, ja też wcześniej nie lubiłam pelargonii, ale powoli dobijam do czterdziestki więc czas na zmianę gustów ha ha. A tak na poważnie to teraz jest tyle pięknych odmian pelargonii, że nie sposób się w którejś nie zakochać.
Moja maranta (ta z wysokimi cienkimi łodygami) jednak nie najlepiej znosi te upały. Przestawiłam ją w totalnie zacieniony kąt, bo liście zaczęły jej się zwijać w trąbkę. Wyczytałam, że to jej reakcja na utratę wilgoci, ale myślę, że miała też przędziorka, bo te zwinięte liście były żółtawe, jakby zaatakowane przez przędziorka właśnie.

Przed remontem na balkonie coraz mniej roślin. Codziennie wynoszę po trochu do pracy, całe szczęście, że jest tam takie przytulne patio to sobie w spokoju przeczekają. Wygląda na to, że na mój balkon przyjdzie kolej dokładnie w samym środku lata ;:172 Miodzio ;:161
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Ojej ile kolorów ;:oj aż się w oczach mieni, tak tu pięknie i różnorodnie ;:63 czego Ty nie masz? ;:224 ;:180
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”