Zieloności (na ogół)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Wehlen mam na myśli te wiszące przy suficie, jakby " osłonki" sznurkowe . Czy te też można gdzieś u Ciebie zakupić?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

A nie. Te ja robiłam sama. :roll:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

;:7
A ja jestem ciekawa jak wygląda taka cała ściana, na której wiszą doniczki.
:wit
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Same prezenty u Ciebie ;:333.
Stefanotis super, trzymam kciuki za kwiatki :D. A róża piękna ;:167. Może ją po prostu spryskaj czymś za zapas?
Fiołek będzie żółty? Fajne liście ma, jakby lekko pomarszczone.
Na haworcji będzie dzieciaczek? :shock: Myślałam, że tak to tylko storczyki robią?

I jeszcze mi się przypomniało. Mojej mamy kot ma tak samo. Na słońcu 50 stopni, a ten leży na balkonie do góry łapami i się "opala" ;:306.
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Bizu, ależ oczywiście, że zaspokoję ciekawość, oto kawałek ściany. Dalej wisi jeszcze jeden obrazek i ciąg dalszy doniczek, ale z niewidzialną zawartością :wink:

Obrazek

Marto, fiołek chyba będzie biały. I to z zieloną obwódką. Jest to ofiara fiołkowej loterii, czyli kupowania od losowego sprzedawcy na alle... W sumie wszystkie fiołki, które przymierzają się do kwitnienia są taką ofiarą... :roll:
Prezenty... Tak. Od męża usłyszałam, że kwiatek, bo kocha. Z resztą róża dostała zapobiegawczo standardową mieszanką i wciąż wygląda dobrze. A stefek od mamy, bo jej wyrósł z mieszkanka i próbował uciekać z okna skacząc na główkę. U mnie na komodzie ma miejsce, więc powinno być ok (jak nie zapomnę go podlewać :wink: ). Haworcja z kolei zaskakuje mnie na każdym kroku. Kwiatek trafił do mnie przez przypadek w sumie i został, bo czemu by nie. Dołem wypuściła trzy młode roślinki już. Nie miałam pojęcia, że kwitnie. Tym bardziej nie spodziewałam się maluszka na łodydze.

A oto niespodzianka, którą sprawiła mi zabrana od mamy jakiś czas temu (z tego samego powodu, co teraz stefek) dracena:

Obrazek

Z racji, że zrobiła mi tak już druga dochodzę do wniosku, że draceny mnie chyba lubią. :tan
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

No chyba faktycznie Cię lubią ;:180. Nie chcesz mojej na podkurowanie? ;:306
A z fiołkami będziesz miała niespodziankę przynajmniej ;:333.
O co chodzi "z niewidzialną zawartością" :?:
Haworcja ma chyba u Ciebie rewelacyjne warunki skoro tak się pięknie rozwija ;:180.
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Bardzo Ci dziękuję kochana ;:196
Draceny są bardzo wdzięczne. Niech Ci ślicznie rośnie ;:168
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Powrócona z wakacji! Fajnie było,choć nie obraziłabym się o dłuższe. :oops:
W międzyczasie zieloną i czterołapą ferajną opiekowała się moja mama. I zastanawiam się, kto się bardziej stęsknił: kot, czy rybka, bo pies jakoś tak podejrzanie mocno kocha mamę. :wink:
W międzyczasie spora część tego, co powinno u mnie kwitnąć postanowiła w końcu rozwinąć pąki. A więc kwitną już niemal wszystkie fiołki i drugi skrętnik.

Łobuz, którego zdjęcie wrzucałam przed wyjazdem teraz prezentuje się tak:
Obrazek

Ten, który kwitł wcześniej nieco się uspokoił, wyrównał i teraz regularnie kwitnie tak:
Obrazek

Ten kwitł w zeszłym roku wywołując lekką konsternację, bo nie jest tym, czym miał być. Co zabawne, są trzy. Jeden u mnie, drugi u mojej mamy, trzeciego sprezentowałam przyjaciółce. Mój kwitnie jak widać, mamy ma białą obwódkę, przyjaciółki jaśniejsze plamki...

Obrazek

Ten też zakwitł po raz pierwszy. Strasznie mi się jego kolor podoba. :D
Obrazek

Dwa pozostałe mają pąki, coraz większe i coraz więcej. Fiołkowy żłobek chyba się w 100% ukorzenił, bo sporo czasu minęło a liście wciąż w idealnym stanie. No i przy dnie kieliszków widać korzonki. Pozostaje mi cierpliwie czekać na młode listki.

Na koniec skrętnik! Przed wyjazdem miał pąki, ale jakoś nie spieszył się do kwitnięcia, a teraz wygląda tak:
Obrazek

Gdyby okazało się, że jednak któryś fiołek jest odmianowy i ktoś by rozpoznał odmianę, byłabym niezmiernie szczęśliwa.

W tygodniu może się pojawić drugi przydługi post ze sporą ilością zdjęć, bo mają do mnie przyjechać kwiaty. :tan

A teraz odpowiadając, "niewidzialna zawartość" bo siedzą tam i ukorzeniają się dwie roślinki. Gałązki, które się ukorzeniały padły. Z ziemi wystają za to maluszki, którym się nieszczególnie spieszy do pokazywania łebków zza osłonek.

No i mam mszyce na papryce. Przybyły z sadzonkami mięty. Przynajmniej mali ośmionodzy asystenci mają co jeść (nie wiedziałam, że jedzą mszyce, ale w pajęczynach jest aż zielono).
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Śliczne Masz fiołeczki. Pierwszy na 100% odmianowy, drugi wydaje mi się, że też, ale jak się nazywają? Może poproś o identyfikację w wątku fiołkowym :)
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Śliczne fiołaski ;:333. Niech kwitną jak najdłużej :D. Mi też się spodobał ten mocno różowy. I ten pierwszy fajny, taki z falbanką :D.
Skrętnik również ma fajny kolorek.
Nie lubię pająków, ale jak łapią mszyce to się chociaż przydadzą na coś ;:306.
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

W wątku fiołkowym cisza, więc fiołki wciąż pozostają bezimienne. Choć biały falbaniasty został wczoraj nazwany sałatą i jak tak dalej pójdzie, to mu tak zostanie. :;230

A teraz zapowiedziane w poprzednim poście nowości. Dostałam je od przyjaciółki w nieco przyspieszonym prezencie urodzinowym. Są już po prysznicu, przesadzeniu i siedzą sobie grzecznie w strefie kwarantanny. Zapaprocenie mieszkania zwiększyło się niesamowicie. Była jedna wisząca sobie w spokoju na oknie, a tu doszły jej takie koleżanki:
Platycerium bifurcatum
Obrazek
Aspleniu Nidus
Obrazek
Asplenium Crispy Wave
Obrazek
Nephrolepsis Exaltata Duffy
Obrazek

I jedno niepaprociowe i chyba w najgorszym stanie, ale do wyciągnięcia jeszcze:
Syngonium White Butterfly
Obrazek

Zastrzegam, że wszystkie nazwy są podane na podstawie tego, mówiła przyjaciółka. Ale myślę, że jako osoba pracująca przy tym od kilku lat w dużej szklarni, jakieś pojęcie już zdobyła. Ale w razie czego proszę o poprawki. :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Myślę, że nazwa "sałata" bardzo pasuje ;:306.

Fajne prezenty :D. Najbardziej mi się podoba wersja pognieciona :;230. I ta ostatnia paorotka też fajna. Życzę powodzenia w uprawie ;:333.
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

To nie jest Platycerium grande tylko Platycerium bifurcatum :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”