Zieloności (na ogół)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Zieloności (na ogół)

Post »

Witam.
Błądzę po forum i obserwuję Wasze kwiatki. Postanowiłam w końcu pochwalić się i moimi, mimo że jestem tu zupełnie świeża. Większość z nich jest dość młoda (przeżyły 4 katastrofy na przestrzeni 7 lat), ale powoli zaczyna u mnie wyglądać tak, jak lubię.
Wrzucać będę bardzo powoli i w strawnych ilościach. :wink:
Na początek mój kompletnie zwariowany kroton:
Obrazek
No i dwa grubosze:
Obrazek
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Witaj Wando :D

Miło, że zechciałaś nam swoją zieloności pokazać ;:108
Też lubię krotony,a u Ciebie jeszcze z kwiatem :tan
Drzewka szczęścia fajnie się prezętują,zwłaszcza w donicy z buzią ;:7
Czekam na dalsze roślinki ;:303
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Witaj Wando :wit
Twoje Crassule mają świetna doniczkę.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na więcej roślinek :wink:
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Witam :wit
Ładnie się zaczyna :) a te uśmiechnięte doniczki cudo ;:196
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

:wit Wandziu na Forum
Im nas więcej tym weselej, więc już cieszę się na podziwianie
Twoich roślinek. ;:138
Gratuluję krotona. ;:63 To wymagająca roślina a Twój nawet kwitnie. :D
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa. :tan
Ty razem to co wisi (z wyjątkiem skrętników, z których jeden wisi, reszta czeka na powieszenie, ale są jeszcze młodziutkie i nieśmiałe :wink: ).
Najpierw moje grudniki, które nie mogą sobie znaleźć miejsca. W pierwszej doniczce roślinki są dwie, ale jedna chyba postanowiła, że jednak nie chce żyć :?
Obrazek Obrazek
Te dwie w moim rodzinnym domu nazywane były łezkami. Dopiero niedawno odkryłam, że to filodendrony (przynajmniej zdaniem doniczki). :oops: Pierwsza wisi sobie już dwa miesiące. Druga jest ostatnią ofiarą mojego leczenia stresu i została przytachana do domu z biedronki parę dni temu.
Obrazek
Obrazek
Trzykrotka :)
Obrazek
I dwie roślinki, z którymi dopiero niedawno zaczęłam się jakoś dogadywać:
Obrazek
Obrazek

I na koniec widok, jakim przywitał mnie dziś mój zwariowany kroton. :D
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Wando witaj ;)
Bardzo fajny początek kolekcji.
Gratuluje zwariowanego krotona. nie u każdego zakwita ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Kroton co kwitnie :shock: No nie ;:202 W ogóle,że ci żyje ;:111 mój tydzień miał liscie,w 2 tygodniu już go nie było ;:222
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Na krotonach się nie znam,nigdy ich nie miałam,ale widać,że masz do nich rękę skoro Ci kwitnie ;:333
Gratuluję pięknej paprotki :) to te zawsze wydawały mi się ciężkie w utrzymaniu.
Szwagierka ma 4 i jakie liche,łyse.

Jeszcze taka ciekawostka moja babcia ma paproć i zawsze była piękna,ale co babcia choruje paproć też.To znaczy łysieje,a jak babcia zdrowieje paprotka też :wink:
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Mój zwariowany kroton nie jest zwariowany z powodu kwitnienia, którym kompletnie mnie zaskoczył (niedawno jeszcze nie miałam pojęcia, że w ogóle kwitną). Był kupiony rok temu na wyprzedaży w biedronce. Wyprzedaż była zrobiona na zasadzie "weźcie to, bo będziemy musieli wywalić" i krotona zgarnęłam za złotówkę. Po czym zgubił większość liści. A że mam zwyczaj trzymania kwiatów, dopóki nie sterczy zupełnie martwy badyl, to dostał swoją szansę. Po jakimś czasie wypuścił mi trzy odnóżki. Rosły sobie spokojnie, miały już po kilka liści i dały sobie spokój. Wtedy górna (ta ze zdjęć) zaczęła wypuszczać kwiatki i obok odnóżkę już normalną, a na całym pniu pojawiły się kolejne odnóżki boczne (bodajże 7). Więc mój zwariowany kroton jest zwariowany. Albo inaczej: jest indywidualistą i nie chce być drzewkiem, a marzy mu się zostanie krzaczkiem. :wink:

Próbuję wykorzystać to kwitnienie i zobaczyć, czy da się go nakłonić do zawiązania nasion i czy pozwoli się z nich rozmnożyć. :roll:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Wanda - :wit na FO
No to mam kogo pytać w razie "wu" o krotona !!
Kocham krotony, ale one mnie chyba nie ;:145
Podjęłam niedawno trzecie - i ostatnie wyzwanie ! Jak polegnę, daję sobie z nimi spokój.
Ale zanim polegnę, to opowiedz mi o swoim krotonie - gdzie stoi, w sensie strona świata, czy na parapecie, czy z dala, co robisz z nim w zimie (bo moje właśnie po zimie padały jak muchy), czy miewa robale, i co tam jeszcze powinnam o nim wiedzieć ...
Na razie mają się dobrze, wszystkie trzy sztuki, bo to tylko 1 miesiąc od zakupu ;:306
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Wehlen
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 sie 2014, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

Witaj :)
Mój kroton... Stoi na parapecie południowo wschodniego okna i stoi sobie w tym miejscu niezmiennie cały rok. Niezależnie od wszystkiego, nawet nie narzeka na moją manię uchylania okien (nawet przy rozszczelnionych mu nieco ciągnie). Nawozem dostaje raz na dwa tygodnie (jak reszta zieloności), podlewany teoretycznie raz w tygodniu (bo przeważnie podlewam kwiaty jak stwierdzę, że mają sucho) Robali brak. Raz (jakiś miesiąc temu) zaatakowały u mnie przędziorki. Jego też. Ale to była szybka i skuteczna akcja, więc już mam spokój. Teraz tylko czyszczę go z pajęczyn regularnie (z jakiegoś powodu upodobały go sobie młode pająki).
Na pocieszenie dodam, że to miało być moje ostatnie podejście do krotona. Wcześniejsze zdychały mi dość szybko, choć były kupione jako zdrowe i ładne roślinki.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=79668" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam :D
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zieloności (na ogół)

Post »

No właśnie, moje jeszcze zdrowe ... bo zimy nie przeżyły ;:306
A ile latek ma Twój okaz ?
Pozdrawiam i zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”