Witam w moim egzotycznym świecie

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Od czasu gdy zaczęło się moje szaleństwo z kwiatkami, przez mój dom przewinęło się wiele roślin. Z czasem upodobania się zmieniały i jedne wydawałam znajomym a pozyskiwałam kolejne okazy. W sumie, świat roślin jest tak piękny, że nie można się nim oprzeć. Zawsze jest jednak dylemat - GDZIE TO WSZYSTKO POMIEŚCIĆ ;:oj ???
To co akurat pozostało ze mną będę stopniowo pokazywać.
Zacznę od moich Kalamondyn, które są ze mną już 29 lat. Nadmienię, że mam dość bogatą kolekcję cytrusów.
Obrazek
Cytryna skierniewicka - jedna z kilku.
Obrazek
Figi w tunelu foliowym - w tym roku owocują jak szalone.
Obrazek
A tu niespodzianka. Zdobyłam z myślą że to passiflora. Na wiosnę sadzonka ruszyła całą parą i ukazały się malutkie pączusie, ale nie podobne do passiflory. Poza tym roślina nie wytwarzała wąsów czepnych. No i wyszło szydło z worka - mam Arystolochię ;:138 .
Obrazek
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Witaj Kamil :wit . Taki tunel to super sprawa. Miał być na pomidorki i ogórki, a wyszło jak wyszło. W tym roku zamieszkały w nim passiflory i trochę innej egzotyki. Poza tym przydał się do rozmnażania roślin, bo to i temperatura i wilgotność odpowiednia.
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Kalamondyny imponujące ;:oj Z niecierpliwością czekam na resztę cytrusów i już sobie wyobrażam ten piękny zapach,którym Cię otaczają :) A kokornak piękny.
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Łał, te kalamondyny naprawdę robią wrażenie - podziwiam... czy przez tyle lat miewałaś z nimi kiedyś jakieś problemy?
I arystolochia - bardzo oryginalne kwiaty. A w tle i tak widać passiflorę? :wink:
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Miło mi że Kalamondyny Wam się podobają. Na początku przygody z cytrusami miałam problemy.Wtedy, 29 lat temu to była nowość i popełniałam masę błędów. Nie było wiadomości o roślinach egzotycznych tak jak teraz. No cóż, trening czyni mistrza,a cytrusy nie dały się tak łatwo złamać. Teraz cytrusy nie stanowią dla mnie problemu. Wiosną eksmituję je na ogródek, a zimę spędzają w chłodnym pomieszczeniu, gdzie temperatura nie spada poniżej zera i nie przekracza 10 stopni.
Prócz cytrusów są jeszcze inne kwitnące :D .
Clerodendron
Obrazek
Kwitnie Skrzydłokwiat
Obrazek
Pelargonie zapachowe - pomarańczowa, cytrynowa, sosnowa i eukaliptusowa
Obrazek Obrazek
Edyradka
50p
50p
Posty: 57
Od: 18 mar 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Witaj Krysiu

bardzo spodobało mi się Twoje clerodendrum.Jaka to odmiana wiesz może?Ja mam odmianę która kwitnie białymi motylkami :wink: Reszta roślinek też oczywiście zasługuje na pochwały ;:167
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Dzięki za odwiedzenie mojego wątku :wit .

Piotrek - Skierniewicka owocuje mi już 29 lat.To była sadzonka pobrana z rośliny owocującej i ukorzeniona.
Edyradka - To Clerodendrum ugandense. Właśnie niedawno wpadło mi do koszyka w Centrum Ogrodniczym ;:215 . Jak ja uwielbiam takie zakupy :D .

Po raz drugi w tym sezonie Polygala Mirtyfolia obsypała się kwiatkami.
Obrazek Obrazek
Parę skrętniczków z moich zbiorów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Skrętniki piękne, ale zaintrygował mnie ten Clerodendron - ma świetne kwiaty! Będziesz go zimowała w domu na parapecie czy w chłodnym razem z cytrynami?
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Kamil, może i okno by wyglądało na iście królewskie. Zastanawiam się tylko czy królowie chcieli by mieszkać w takim buszu :;230 .
Dorotko, właśnie się zastanawiam nad zimowaniem Clerodendrona w chłodnym miejscu.
A teraz na kolorowo :heja .
Parę Hibiskusów
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Lilie wodne
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Jestem u ciebie, witam, faktycznie Kalmondyny wrażenie robią, mam taką iluśletnią mandarynkę, owoce bywają, jadalne toto jednak nie jest.
A jak zimujesz passiflory?
Kokornak fajny, ale chyba nie zimuje na zewnątrz, mój z wielgachnymi liśćmi dobrze sobie radzi już którąś zimę, ale kwiatuszki ma niepozorne.
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Hej Lucynko :wit
Pewnie masz Mandarynkę Rangpur. Jej owoce nie są smaczne, a może lepsze było by określenie - bez smaku.
Passiflorom oddałam jeden pokój do dyspozycji. Jedynie Passiflora Caerulea zimuje razem z cytrusami w chłodzie. Jeśli chodzi o Kokornak, to mam go pierwszy rok.To znaczy późną jesienią zdobyłam kawałek pędu z myślą o tym że to passiflora - no.....podobne było. Teraz okazało się że to Kokornak, ale jakże piękny. Jeszcze się nie wgłębiałam w tajniki zimowania, póki co, muszę nacieszyć nim oczy.
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Jak miło się spędza czas wśród Twoich roślinek :) Lilie wodne urzekające ;:oj Może zrobię sobie oczko wodne w ogrodzie ;:224 :;230
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam w moim egzotycznym świecie

Post »

Krysiu - a czy to kwitnienie skrzydłokwiata to jest u Ciebie "normalne"?
Jeżeli tak, to co Ty mu robisz, że tak strzela kwiatami? Moje w życiu w takiej ilości jednocześnie nie kwitły, cudo ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam i zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”