Zielono wszędzie (Frael)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Marysiu, i mnie udało się przezimować na klatce schodowej trochę pelargonii. Ale poznosiłam je nawet na niższe piętra, trochę się obawiałam, że komuś będzie przeszkadzać, bo wiadomo jak to z sąsiadami, ale jakos nikt nie krzyczał, więc ja tylko po cichutku podlewam i cieszę się, że rośnie. ;:224
Oferty na pelargonie raczej nie będzie (chyba żeby mi tak rosło jak szalone), ale jak coś wypatrzysz, to pisz, w sezonie zawszę cos się ciachnie.

barbra13 pisze: Co kwitnie na ostatniej fotce przed kudłaczami?
To żurawka. ;:3

Niunia1981 pisze:Takie widoczki to ja lubię najbardziej - zielony busz i kudłacze ;:167
:;230 Tego buszu i kudłów to już nawet za dużo. ;:173
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Hej hej :)
Dzisiaj trochę ziółek, które rosły sobie na moim balkonie. Średnio mi z nimi idzie, zwłaszcza z miętami, ale nie daję za wygraną. ;:119 Kocham ziółka i uważam, że są tak samo dekoracyjne, jak rośliny ozdobne, a dodatkowo przepięknie pachną. ;:3

Mój ulubiony rozmaryn płożący, na razie wcale go nie tnę, tylko pozwalam rosnąć. Zimuje na oknie klatki schodowej. Śliczniutki, nie? ;:167

Obrazek

Obrazek

mięta jagodowa i oregano, i bazylia...
Obrazek

Szałwia ananasowa, gąsienice ją zeżarły, najwyraźniej była pyszniutka. ;:192 ;:164
Obrazek

Gynostemma, bardzo dekoracyjna roślinka, myślałam, że mi zdechło, ale widzę, że coś wyłazi z doniczki. ;:3
Obrazek

Mięta variegata, fajniutka slicznie pachnąca - obawiam się, że nie przeżyła, bo jak wszystkie mięty została na balkonie... Jedno o miętach mogę powiedzieć, że jak mieta zwie sie truskawkowa np, to faktycznie pachnie truskawką. Tak samo było z jagodową. Ta pachniała trochę cytrynowo, trochę ananasowo, mam cichą nadzieję, że jednak przeżyła...
Obrazek

Obrazek

Melisa, uwielbiam ją. ;:167
Obrazek

Zbioróweczka, tymianek, majeranek, rozmaryn i coś (to srebrzyste), co nie pamiętam jak się nazywa, ja to nazywam 'magi', bo ma podobny aromat. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Widzę że ziółka nie zrobiły na nikim wrażenia... W tym roku postanowiłam bardziej o nie zadbać, więc może będą bardziej spektakularne. :wink:

Zatem dla odmiany troszkę hojek, w ramach jeszcze zeszłorocznych, jesiennych wspomnień - to nadal te zdjęcia cudem odnalezione.

Dzisiaj trochę zielonych.

hoja sp. Viet Kast
Obrazek

UT-031
Obrazek

hoja verticillata
Obrazek

Obrazek

hoja flavida
Obrazek

Obrazek

hoja Jennifer
Obrazek

hoja lobbi cream flowers
Obrazek

Obrazek

hoja loherii, bardzo ją lubię. ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Moje ulubione macrophylle. ;:167

hoja macrophylla EPC-115
Obrazek

Obrazek

Obrazek

hoja macrophylla albomarginata
Obrazek

Obrazek

hoja macrophylla Pot of Gold
Obrazek

Obrazek


I na koniec hoja neliniae, która była taka ładna, a po, niełaskawej dla niej zimie, została z jednym liściem... :oo:
Obrazek

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Ależ u ciebie dobra wszelakiego ;:215 Pięknie zagospodarowany balkon. Już od dłuższego czasu podobają mi się betonowe donice z rojnikami, może wreszcie zbiorę się do tego, żeby i u siebie tak zrobić ;:224 Hojki w ilościach wielkich - w czasie kwitnienia pewnie zapach jak w najlepszej kwiaciarni ;:173 Na dodatek wypatrzyłam trzy futrzaste kwiatuchy :D Te dopiero cudne ;:167 Aż się proszą o mizianie :D
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

No i miziane są, czy tego chcą czy nie. :;230
Rojniki bardzo lubię, więc tych doniczek z nimi nazbierało mi się przez cały sezon chyba z pięć. ;:173 Niestety kiepsko przezimowały, więc muszę pouzupełniać braki. :)
Hoi aż za dużo, ale żal się z jakąkolwiek rozstać, a i ciągle nowe chciejstwa przybywają... i na parapetach ciasno.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Ależ piękności .... :D ;:oj
Balkonowe,domowe i zwierzęce :D
Luśka z wyglądu jest zawsze taka nastroszona?
W przeciwieństwie do Lucynki jej mina jest jakaś taka zawadiacka
Chyba Ci nie zazdroszczę kudłów tu i tam :wink: ale to kwestia wielkiej miłości do zwierzątek.
Ziółka owszem ładne,zwróciłam na nie uwagę bo też je uwielbiam ale jestem w lepszej sytuacji bo uprawiam je w ogródku - te które można . Kupuje wiosną i wysadzam na rabatki.
To srebrne ziółko to zapewne magi? A może curry? To chyba
kocanki włoskie (Helichrysum italicum).
A rozmaryn u mnie jest cały w kwiatach i pąkach ,cieszę się,że wreszcie mamy wiosnę i jaką ciepłą.
Chyba wyciągnę już pelargonie na balkon.

Pozdrawiam :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

O ja ;:oj Hoja Flavida mnie powaliła na kolana ;:167 no nie mogę się pozbierać ;:306
PS czas chyba umyć balkon wreszcie - oj coś mam długi ogon w tym roku ;:224
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Krysiu, Luśka to wredota, więc takie miny to nie rzadkość. ;:173 Lucynka to zupełnie inny charakter. Luśka jak się wkurzy, robi przepierkę całej reszcie.
Kłaki, to duży problem, są wszędzie i są zawsze. Niestety, to transakcja wiązana i trzeba się z tym zwyczajnie pogodzić. Rolki do odkłaczania mam poustawiane w różnych strategicznych miejscach mieszkania. :;230
Zioła w ogrodzie na pewno mają się dużo lepiej niż w doniczkach, ale u mnie tylko doniczki i w nich muszą sobie radzić. Ja to się kiedyś złapałam na tym, że je pielęgnuję i szkoda mi ich przycinać w celach użytkowych. :;230 Kupiłam sobie ostatnio nawóz do ziół, więc jestem przygotowana. ;:333
Ja się jeszcze boję wyciągać pelargonie na zewnątrz, bo jednak nocą ta temperatura spada znacząco. Ale też myślałam już o tym, nie mogę się doczekać tego ciepełka na stałe.


Monika, flavida to jedna z piękniejszych hoi i naprawdę warto ją mieć na parapecie, najlepiej zachodnim, bo na takim mi się tak pięknie przebarwia. ;:167
Też jeszcze się nie wzięłam za balkon, na razie tylko zwierzaki po nim buszują. :D

;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Ale balkon miałaś superowy taki zielony zarośnięty chcę zrobić coś podobnego na moim.
Hojki zasługują na pochwałę takie rozrośnietę i ładniusie :)
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Muszę oglądać regularnie - jestem pod dużym wrażeniem wszystkiego :)
Ania
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Aniu, zapraszam częściej. :wink:


Bardzo lubię tą roślinę, Ludisia discolor. Chociaz nie mam na nią 'patentu' i nie zawsze jest piękna. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Te listeczki też są śliczne

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Kontrastowo dzisiaj po od ciemnych liści ludisi po zielono kremowe listki klonika aż po brokaty pieprzu dla mnie super ;:215
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono wszędzie (Frael)

Post »

Prawda? Lubię różnorodność. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”