Moja Oaza

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja Oaza

Post »

Witaj Bizu :wit.

Wreszcie mi się udało doczytać do końca. Już chyba z 10 razy przeglądałam i nie mogłam dokończyć, bo zawsze coś...
Na początek muszę napisać, że jak przeczytałam, że Ci nolinę ukradli to mi się strasznie smutno zrobiło ;:174. Piękny okaz to był. I co za wandale na działce ;:188.

A zaczynając od początku: bardzo fajna roślinka - Sedum allantoides, bardzo mi się podoba :D.
Super masz draceny i gratuluję 20-letniej cytryny. A jak pomelo? Coś wyrosło z tej małej sieweczki? Szkoda, że mango padło.
Masz jeszcze strelicję? Piękna papirusowa plantacja ;:167. Super asparagus.
Wyczytałam, że masz mikado. Jak się miewa? Kiedyś się przymierzałam do zakupu, ale stwierdziłam, że za drogo za taką trawkę. Może kiedyś upoluję jeszcze :D.
Czy ten hibiskus, z którym się pożegnałaś, to ten piękny żółciutki ze zdjęć?
Fajne grubosze wypatrzyłam na parapecie. Bardzo lubię te roślinki ;:173.
Szkoda dzbanecznika, ładny okazik był ;:174. Może uda mu się wziąć w garść i naprodukuje nowych dzbanków.
Boska passiflora. Nadal kwitnie? Zastanawiałam się nad nią, ale chyba za duża rośnie niestety.
Jak Goeppertia? Udało się uratować?
Fajne storczyki, faktycznie ten jeden wygląda jak posypany brokatem. Oby kwitły jak najdłużej ;:333.
Rewelacja, że udało Ci się odratować fiołka po babci. Niech zdrowo rośnie i kwitnie jak najszybciej ;:180.
Biedna Diffenbachia - auć ;:219. Za to opuncja winowajczyni ma się dobrze i nawet się puszcza ;:306.
"Posadzone szczypcami do tortu i steków" ;:306 :;230 ;:306. Teraz to śmieszne, ale nie zazdroszczę.
Ciekawa roślinka ta solandra. Czy to takie normalne domowe drzewko będzie?
Fajne kwiatki - frizea i echmea. Też się przymierzałam do tej fioletowej, ale w końcu nie kupiłam.
Piękne kwiaty ma wiciokrzew. Masz go na działce?
A jak hoje?

I na koniec muszę napisać, że śliczna psinka i prosiaczki morskie ;:167. To zdjęcie z czarnym maluchem boskie ;:167. Pogłaskaj ode mnie. Masz jeszcze jakąś ferajnę w domu?
Współczuję biednej świnki i ptaszka ;:174.
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

;:23 Bardzo pięknie Wam dziękuję.

Czarna! ;:7
Z mikado jest podobnie jak ze sitem. :? Ciężka sprawa żeby zapewnić mu głównie odpowiednią wilgotność. ;:222 Jeśli lubisz roślinne wyzwania, to czemu nie.

Niestety hibiskus, do którego straciłam cierpliwość to był ten żółty. (Ale w tym samym czasie wyrzuciłam też hortensje i kilka innych). Cudny - uwielbiam puste hibiskusy i to jeszcze słoneczne. Teraz ukorzeniam dwa maluchy, które dostałam. Ukorzeniam tez skrętniki i modlę się żeby ich nie zabić - to moje pierwsze (i pomyśleć, że na początku kiedy tu przyszłam nienawidziłam wszelkich kwitnących :mrgreen:a teraz hoje, storczyki, skrętniki, fiołki...) ;:129 Przecierałam oczy jak widziałam, że ktoś za dwa liście potrafi 30 zł zapłacić. To nie na moją kieszeń, ale teraz to doskonale rozumiem!!!
Dzbanecznik po prostu stoi. Ani drgnie. Trudno, będę czekać.
Opuncje rosną na całego i to w cieniu w kącie. A ja się ich boję jak ognia :? Jest to jedyna roślina w domu, której się szczerze boję. Nie mogłam sobie z nimi na początku poradzić, kolce miałam nawet na kanapie, kontaktowałam się z kaktusiarką stąd, ona mnie uświadomiła, poczytałam o tych takich latających kolcach (zapomniałam jak to się fachowo nazywa)... i zaczęłam się jeszcze bardziej bać ;:213 Difenbachia puszcza ciągle liście ale te stare mają spore rany. Rośnie i ta mała, i ta duża. Dużej jeszcze nie pokazywałam. Nie tyle co ona wysoka, ale ma "pień" jak nadgarstek. Polowałam bardzo długo na taką odmianę z kropkami jak u begonii tamaya, ale nie ma - taką pamiętam z dzieciństwa u babci. I pamiętam, że zawsze się jej bałam jak puszczała krople bo miałam przykaz, że do tego kwiatka nie wolno się zbliżać. :D
O, a zauważyłam dziś, że na pędzie kwiatowym tego białego storczyka są krople. ;:24 Jutro lecę zapolować na żółtego.
Solandrato pnącze, które niesamowicie kwitnie złotymi kielichami. ;:167 Bardzo mi się ona z mango kojarzy, te liście, sposób wzrostu wypisz wymaluj, dlatego się boję co będzie jak zabraknie słońca bo po mango mam uraz :wink: . Pewnie instalacja oświetlenia mnie czeka. Wypuściła właśnie w tempie błyskawicznym dwa nowe pędy boczne ;:215
Hoje :roll: bella ledwo przędzie, wygląda jak martwa. Wyjęłam ją - korzenie są... wsadziłam z powrotem i klosz na łeb. I stoi. Serduszkowa podobnie jak bella, cała się zmarszczyła. Reszta odpukać dobrze. Eskimosa znów robi liścia, a dużo młodych listków naprodukowała hoja, której nazwy nie znam. Potem wstawię foty.
W wiciokrzewie jestem zakochana. Pierwszy raz w życiu go zobaczyłam. Nie jest mój, jest ozdobą u nas w mieście, w parkach i na skwerach sadzą takie cuda. Jak skończy kwitnąć to planuję go napaść ;:131
Zwierzaków mam tyle, że trudno uwierzyć w to, że mieszkam w centrum wielkiego miasta. Żałuję, że nie na wsi bo marzą mi się kurki, świnki, kózka...Oczywiście wyłącznie w celach towarzyskich. ;:166 Kocham.
Pomelo i strelicje... ;:185 Strelicje były dwie, biała i pomarańczowa, ale niestety kupiłam je ze zgniłymi korzeniami. Nie udało mi się ich uratować. Więcej już raczej nie kupię.
Kalatee żyją! :D Stoją, kołkują ale jest O.K. Lubią mieć... sucho! Dziwne, nie?
Chętnie wyślę Ci parasolki i nasiona cibory. Nie ma problemu.
Passiflorę polecam! Jest bezproblemowa, traktowana u mnie siłą rzeczy po chamsku :)
Ja czekam na jesień bo mam obiecane u jednej z forumowiczek passiflorę ALATA. Ma jeszcze większe kwiaty od błękitnej. Moja zgubiła na dole 4 liście, pewnie dlatego, że stoi na podłodze i tam jej światło nie dochodzi, dlatego będzie na dniach zmieniać miejsce na docelowe i pewnie owinę ją o karnisz :P Chciałam ją na żyłkę dać, ale ponoć gwoździa w cegłę wbić się nie da. Jest problem z długością to fakt (boję się co zimą z nią zrobię), ale tylko dlatego, że moje kwiaty nie mają swoich stałych miejsc na razie i ciągle z nią tańczę, a ona chwyta się wszystkiego wokół w tym innych kwiatów. :roll:
Obecnie nie kwitnie, a znowu rośnie tempem ekspresowym. Dorobiła 4 pąki!
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja Oaza

Post »

Witam się z właścicielką wątku. Wpadłam z rewizytą ;:108
Podziwiam różnorodność gatunków na Twoich parapetach. U mnie tylko wybrane, a i tak z trudem ogarniam temat. Czytam, że zaczynasz się interesować kwitnącymi, a to mój ulubiony temat, więc zostaję. Wątek zapewne szybko się rozwinie, bo przecież jak coś zakwitnie, to natychmiast musisz się tym pochwalić. Ja bardzo na to czekam ;:65

Zapraszam do moich wątków, nie tylko storczykowego. W kolejnym znajdziesz między innymi skrętniki. Wszystkie informacje w stopce.
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Episcia "smolkowa", zapomniałam, że zostawiłam ją w łóżku i się z nią położyłam spać, jednak to nie przeszkodziło jej w produkcji paru pączków. Mam nadzieję, że dalej będzie tak ładnie rosła. Mam w domu atak ziemiórek.
Dziś
Obrazek
I dzień wcześniej
Obrazek
Od spodu patrząc na pączki wyglądają jak truskawki :) Też takie zdjęcie gdzieś mam.

Dzbanecznik z marakują bardzo się lubią :roll: wciąż trzeba ich rozdzielać bo z maczetą bym musiała do okna dochodzić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moim pupilom doskwiera upał ;:233
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja Oaza

Post »

Wpadam z rewizytą i zostaję, bo warto ;:oj piękna kolekcja ;:63 i piszesz, że będzie więcej kwitnących, a to lubię :wink:
Co do storczyka i lepkich kropli - nie ma czym się przejmować, one w ten sposób wydzielają nadmiar soli mineralnych ;:108 Czasem reagują tak na podlewanie kranówką; krople mogą też pojawiać się na liściach (zazwyczaj od spodu, przy brzegu), po prostu wytrzyj je mokrym wacikiem. A ogólnie jak Ci idzie ze storczykami?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja Oaza

Post »

Ale kochane pyszczki ;:167. Biedne, że im tak gorąco ;:174.

Fajna ta episcia, wygląda jakby się mieniła :D.
Strasznie czepialska ta Twoja passiflora ;:306.
Jak będziesz miała nadmiar nasionek cibory to chętnie przygarnę ;:196.

A o co chodzi z latającymi kolcami :?:
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Ale fajne świniaki szkoda, żemam na nie alergię :( Bardzo sympatyczne episcje :)
Pamietaj żeby koniecznie zraszać dzbanecznik bo widzę, że te końcówki liści nie wyglądają na pozasychane :)
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja Oaza

Post »

Witaj :wit wpadam do Ciebie z rewizytą i bardzo mi się tu podoba ,jak na mieszkanie w bloku jak Ty pomieścisz tyle piękności i to wcale nie małych ;:224
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Moja Oaza

Post »

Bardzo fajne rozwiązanie na sadzenie kilku roślin w jednej doniczce, wygląda efektownie.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Moja Oaza

Post »

Urocze pupile ;:138
Episcia bardzo urokliwa ,i już w pąkach ;:138
marakuja to niezła czepnisia,już one tak mają i trzeba im darować :D
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja Oaza

Post »

Hop hop, Bizu jak tam zielone po upałach? Jak twoje kalatee? I w ogóle tak się dopatrzyłam kilku syngonium na zdjęciach, pochwal się! :D
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Przyszłam się przejść po parapetach- i coś powiem- zostaję ;:138 pięknie, zielono, bujnie, kwitnąco, dowcipnie i te zwierzaki ;:167 co do strat w roślinach - to rozumiem, sama mam niejedną na sumieniu... ale ludzi kradnących rośliny z działek i klatek schodowych- nie... szczerze współczuje... jak to gdzieś na wątku przeczytałam- ludzie to nie rośliny- z czubków nic nie urośnie ;:306
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Moja Oaza

Post »

Oj ktoś tu zaniedbuje wątek..... ;:224 Toć to już Wiosna 2016 a tu jeszcze żadnych fotek?
Na pewno masz coś pięknego do pokazania, będę czekać ;:65
Pozdrawiam cieplutko ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”