Moja Oaza

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Oaza

Post »

Taaa, z tym przycinaniem to ...
Ja tak sobie zmasakrowałam 4 oleandry, które w ubiegłym roku były piękne,
a w tym piękne inaczej ;:224
Dobrze, że po ostrym cięciu w ogóle ruszyły ...
A Twoja cytrynka wygląda całkiem ładnie :lol:
Nie mówiąc o brazilku, który jest i śliczniutki, i dowcipny zarazem ;:167
Mój ma jedne liście wielkości o średnicy ok. 5 cm, a obok nich rosną sobie też takie o średnicy ... 10-12cm :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Hoja serduszkowa mi się zmarszczyła. Wyjęłam ją z ziemi i wstawiłam do wody. ;:24
Czubek marakui zrobił się zielony i rośnie od momentu gdy przestała kwitąnć. Górnych kwiatów nie rozwinęła, rozsypały się będąc w pąku.
Tamaya ;:167 puściła dwie odnóżki i nowe liście. Solandra odpukać wystrzeliła cudownie w górę i nowe liście są z 2, 3 razy tak wielkie jak stare ;:167 Dostałam też /chyba/ trzykrotkę kwitła na biało, a teraz też puszcza odnogi, śliczna.
Fiołek nie mieści się w doniczce. Nie wiem czy mam go rozsadzić czy zostawić lepiej. ;:24
Episcia również ruszyła ;:215
Hoje stoją i chyba marnieją ;:222 jakieś takie miękkie się zrobiły :(
Zmasakrowany dzbanecznik również stoi. A tak szybko rósł i tak się cieszyłam, że wielki i w ogóle... :|
- zalałam... chociaż jeszcze stoi i nawet próbuje kwitnąć. Jest to moje kolejne i ostatnie podejście do niej.
Z hibiskusem się nie dogadałam mimo, że stał u mnie kilka miesięcy to co chwilę miał fochy, zrzucał liście i miareczka się przebrała.
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Nikt się nie odzywa, na pytania z poprzednich postów zero odpowiedzi... :cry: No nic. Wstawiam zmasakrowanego dzbanecznika. Widać nawet ten odłamany czubek, który już nie rośnie. ;:185 Nie będzie wielkiego pnącza. Jak najdę, to kupię następnego dzbanecznika.
Zasusza najbardziej zdewastowanego dzbanka, na którego... mam chętnego. Na kilku liściach niby usiłuje formować nowe dzbanki, ale zobaczymy. One tak mają na wąsach takie zalążki, ale formują się nowe tylko jak ten wąs jest taki mięsisty - to wiadomo, że na takim uformuje.
Obrazek
Chciałam się pochwalić, że eskimosa ładnie rośnie, bo wypuściła z boku pełno listków, dziś patrzę, nie ma - odpadły. ;:218


Aha, a solandra robi już ogromne liściory, jeden długości dłoni i rośnie bardzo szybko. Tylko boję się żeby nie było jak z mango. Bo te dolne z kolei jej żółkną i będzie je zrzucać.
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Moja Oaza

Post »

Trzymam kciuki za dzbanecznika. Może mu się uda jakieś nowe dzbanuszki wyprodukować.
A zrzuconymi listkami u eskimoski się nie martw, nadrobi to :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moja Oaza

Post »

Ja też zaglądam, choć nie zawsze piszę.

A co się stało dzbanecznikowi?
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Trzymam łapki za dzbanecznika mocno aby wyprodukował piękne dzbanki. :wit
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Dzbanecznik da radę ze wzrostem ale z dzbankami będzie gorzejbo wysokiej wilgotności mu potrzeba. Pryskać, pryskać i jeszcze raz pryskać.
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja Oaza

Post »

Bizu masz dużego dzbanecznika, ładny jest. Mój zasusza dzbanki, które się już wykształciły i żyły, ale nie wiem jak długo. Właściwie to nie wiem jak długo żyją dzbanki :) Mam pomysł, abyś powiedziała kwiatom, że jak nie będą rosły to je powyrzucasz :) Zobaczysz zadziała :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Bardzo Wam wszystkim gorąco dziękuję za odwiedziny ;:180 ;:31 ;:1
Justus, stał na kwietniku jakiś czas, łanie się prezentował - długie liście, długie wąsy i za każdym razem jak ktoś przechodził to zaliczał twarde lądowanie. Połamał się na całego, dzbanki pękły, sok się wylał. Znów wisi na linie. Jak wcześniej rósł, tak przestał po tych incydentach, poszły stożki wzrostu. W kwiaciarni widziałam tanio takiego dwumetrowego (oplątanego na podpórce na metr) ale w kiepskim stanie. No i jak ja bym go niby miała przewieźć.

Rozchodnik okazały. Mam jeszcze w domu ostrego żółtego, ale zdjęcia znikły. Resztę wywiozłam na działkę, a w domu super wygląda. :wink:
Obrazek
Opuncja
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Solandra, ma naprawdę wielkie liście.
Obrazek
Obrazek
Storczyk doprodukował u mnie 4 pączki, po 2 na każdej łodyżce! :D
Obrazek
Obrazek
Episcja zmieniająca kolor :)
Obrazek
Obrazek

Sępolia teraz wygląda tak i nadal nikt nie mówi co mam z tym zrobić, więc pewnie tak zostanie ;:129
Obrazek
Frizea taka chyba rzadziej spotykana odmiana, nowy nabytek. Mam jeszcze tą czerwoną lśniącą.
Obrazek
[/url] Obrazek
Echmea ;:167 Też nowy nabytek. Cudowna jest! A nie podobały mi sie kiedyś :) Ten "kwiatek" to w rzeczywistości bardo ostre kolce, na które oczywiście pierwsze co to się nadziałam. Byłam bardzo zdziwiona tym, że ma na sobie "watę".
Obrazek
Obrazek
Euforbia trigona wilczomlecz trójżebrowy od maluszka, nie przepadam za nią/nim, lecz zdrowo rosnąc szczerze cieszy!
Obrazek
Aloes drzewiasty zapewne.
Obrazek
I juka
Obrazek
A niedawno odkryłam, że mam dwie odmiany szeflery i asparagusa :]

I jeszcze pytanie czy ktoś wie co to jest za cudo? Pięknie pachnie!
[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek


___
znalazłam - ponoć to wiciokrzew :O
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Moja Oaza

Post »

Jakie duże i gęściutkie roślinki :D Fiołeczka rozsadź, tam jest kilka sadzonek :wit
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Ale mi się tu podoba :) A rośliny... to mi szczęka opadła ;:oj tego fiołka to trzeba rozdzielić :) się mądruję, bo mnie ostatnio Justyna z forum uświadomiła ;:306

zacytuję koleżankę z forum Justus27 :)
Przyjrzyj się z bliska fiołeczkowym sadzonkom. Widać, gdzie jest "środek" rozetki fiołkowej. Wyrasta tego środka najmniejszy listek i wokół tego środka są też inne listki
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja Oaza

Post »

Super nowe nabytki :) I piękne zdjęcia zbiorowe cudownych kwiatuchów :)
Te frizee mam również :) Zarówno tą rzadko spotykaną (nie widziałam wcześniej takiej) jak i tą lśniącą odmianę. Bardzo ładne kwiatki.
Super, że masz echmeę, też miałam na nią chęci, ale miejsca w domu powoli brakuje :)
Pozdrawiam.
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja Oaza

Post »

Piękny wiciokrzew i doniczowce oczywiście :) Fiołka też bym zapewne tak zostawił ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”