Mój taras tego lata zapraszam

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Pooglądałam tyle zdjęć całą zimę, że i mi się udzieliło to kwiatowe szaleństwo ,więc jeśli ktoś ma ochotę to chętnie pochwalę się swoimi kwiatami na tarasie.

Mam kilka oleandrów w tym roku pierwszy raz kupiłam kilka i jestem nimi zachwycona to piękne krzaki obsypane tysiącem kwiatów

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

uwielbiam również trawy ozdobne i bardzo podoba mi się trawa vertigo może spróbuje je przezimować w tym roku to młode sadzonki posadzone w maju już tak pięknie rosną


Obrazek Obrazek


i teraz część mojego tarasu zajmują pelargonie część z nich to moja hodowla ,ale tez są te świeżo kupione . Kilka kupiłam u forumowicza który ma sklep internetowy zachwyciły mnie jego zdjęcia ale sporo odbiegają od rzeczywistości.Dostałam w przesyłce straszne wypirdki ,marne ,pożółknięte liście ,kwiaty bardzo mizerne ,sporo kosztowały ale nie wiem co z nich będzie ,dwie sadzonki od razu obcięłam do zera po były wybujałe d kolano i dzikie
i po kolei to moje z własnej hodowli

Obrazek Obrazek
i kolejne moje

Obrazek Obrazek


I teraz kupione w ogrodniczym przecenione mizerne sadzonki ,nawoziłam intensywnie i tak pięknie kwitną Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: mój taras tego lata zapraszam

Post »

Piękny masz taras ;:138 Widziałam już jego część w wątku o pelargoniach, które masz piękne ;:138 Gratuluję ;:108
Zwłaszcza, że kupiłaś mizerne, a teraz takie śliczności ;:180

Zapomniałam dodać, taki taras to marzenie ;:oj
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: mój taras tego lata zapraszam

Post »

ALENKA dziękuje bardzo za pochwały to dla mnie bardzo motywujące.Uwielbiam kwiaty ,mój mąż twierdzi że mam to już chorobliwe ,ale przyznam szczerze że kwiaty to moja miłość.Dzięki temu forum dowiedziałam się mnóstwo ciekawych i pomocnych informacji a do tego poznałam wiele ciekawych roślin które mam już na tarasie jak np. OLEANDRY



i jeszcze na koniec pelargonia angielska ,choć nie przepadam za nimi to ta mnie urzekła i kto wie może będę ich miała więcej w przyszłym roku

Obrazek Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: mój taras tego lata zapraszam

Post »

Z tym mężem to nie jesteś sama..Ja swojemu się przyznałam, że muszę się leczyć ;:306
To, że kwiaty to Twoja miłość-nie wątpię widząc taki taras ;:180
A forum..tu się szerzą takie choróbska ;:224 Ja mam już zdiagnozowaną pelargoniozę, fuksjozę, hoyozę i postępującą skrętnikozę ;:306 Ale to właśnie dzięki temu forum zdecydowałam się na samodzielny wysiew pelargonii i udaje mi się to już drugi rok ;:138
Tym fajniej, że dołączyłaś do nas balkonowców ;:138
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: mój taras tego lata zapraszam

Post »

o zapomniałam pokazać swoją jeszcze jedną pelargonię siałam z nasion to ta w środku donicy Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: mój taras tego lata zapraszam

Post »

Zgadzam się z Magdą - taki taras to marzenie!
A chorobą do roślin się nie przejmuj, jesteś wśród swoich :D
Ja z kolei nie przepadam za zwykłymi pelargoniami a lubię bardzo angielskie - ale każdy ma swój gust, a twój super się sprawdza przy takim tarasie. A co to za drzewo w donicy z pelargonią?
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: mój taras tego lata zapraszam

Post »

Ja może zle napisałam ja lubię angielskie pelargonie ale dla mnie są trudne w hodowli, chyba bardziej wymagające.Bardzo mnie zadziwiają swoimi kolorami czasem można spotkać niesamowite kolory .Te które mam to byłam pewna że nie utrzymają się a tu niespodzianka bo rosną i kwitną pięknie . A co do drzewa które rośnie z nimi to jutropodam z metki jego nazwę ale jest fajne rośnie trochę jak bonsai specjalnie na pniu zostawiłam karteczkę z nazwą .


To dalej ruszamy po moim tarasie teraz petunia tunbergia którą sama siałam i heliotrop który niesamowicie pachnie wanilią wieczorem na tarasie jedna woń się unosi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


SCEWOLA też jest moim nowym nabytkiem ,pani w ogrodniczym mnie na nia namówiła.Podobno jest piękna zwisa dość sporo ,jej pędy sięgają nawet metra ja mam fioletową a można kupić białą i różową u mnie jeszcze malutka

Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Wspaniałe masz rośliny i super urządzony taras. :) Ciekawa ta petunia tunbergia, od razu widać, że to nie kupiona, rzadko się spotyka taki okaz. Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Kochana trafiłam wczoraj na Twoje zdjęcie w wątku pelargoniowym i wyruszyłam na poszukiwania czy masz swój wątek bo takimi cudeńkami trzeba się chwalić wszem i wobec - i hurra ;:138 - masz swój wąteczek :tan Strasznie się cieszę bo masz bardzo ładne i różnorodne rośliny i będę stałym gościem na Twoim tarasie ;:304
Pelargonie zamawiam już 3 rok z rzędu u tego samego forumka co ty w tym roku (tak mi się wydaje) ale moje wyglądają całkiem znośnie chociaż owszem - wymagały troszkę zabiegów pielęgnacyjnych i korygujących ;:108
PS Zapraszam do mnie na balkon - ja mam świra pelargoniowo-fuksjowego ;:306
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam ;:7 posiedziałam na Twoim tarasie i zwiedziłam roślinki ;:215
Oleander bajkowo kwitnie ;:oj .
Gustownie rozplanowane wszystko , wielkie brawa dla właścicielki ;:63
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Dziekuje serdecznie za wszelkie komentarze jest mi ogromnie miło że ktoś ma ochotę pooglądać co ja mam na tym swoim tarasie.

NIUNIA dzięki wielkie , możliwe że robiłyśmy zakupy u tego samego forumowicza.Szczerze powiem byłam bardzo zawiedziona przesyłką.Na stronie były piękne kwiaty-pelargonie zdjęcia z paków zrobione w zbliżeniu ,że człowiek wzdycha z zachwytu a tu przychodzi zupełnie co innego .Przerośniete wybujałe wydziczałe pelargonie ,przetrzymane i nie przycinane że od jednego pięta liści do drugiego jest 30 cm i niewiadomo co z tym zrobić dwie sadzonki obcięłam niestety prawie do zera -chociaż szkoda mi było bardzo ,nie było wyjścia ,jedna sadzonka wieksza część to - żółte liście .Nie tak sobie wyobrażałam zakup na tej stronie . Do tego jak napisałam list do tej pani i pana z moimi zastrzeżeniami to do dnia dzisiejszego nie dostałam odpowiedzi. Więc chyba pierwszy i ostatni raz kupiłam w tym sklepie ,chociaż zdziwiona byłam bo nigdzie opinii negatywnych o tym sprzedającym nie znalazłam a pomocne by były . Chyba że ja się tylko tak nadziałam . Dorzucam zdjęcia tych sadzonek ale już w miarę odżywione przeze mnie i wyglądają całkiem nie najgorzej .Na razie w jednej skrzyni ale trzeba pomyśleć o czymś innym

Obrazek Obrazek


To i dzisiaj jeszcze trochę fotek tym razem pozycja ulubiona BUGENVILLA .
Mam jedną skrzynie bugenvilii i tam są rożne kolory ale jeszcze nie kwitnie dla porównania zdjęcie z wiosny i z teraz

Obrazek Obrazek
do tego kilka mniejszych i tu jedna z nich zakwita
Obrazek

I kolejna pozycja moja miłośc sundaville.Ja to już mam chyba obsesję na ich punkcie ?!
wszystkie kupione tej wiosny i mam nadzieje je przezimować -zobaczymy i proszę zdjęcia z sandaville

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




i uzupełnienie wczorajszych wpisów jeszcze jedna surfinia w mixie

Obrazek


i jeszcze dwie pozycje traw
Obrazek Obrazek


a drzewa to pomysł mojego męża i on targał drzewa na 4 piętro na taras
Obrazek Obrazek Obrazek
a pod brzózkami niecierpki i nawet im to miejsce spasowało jak widać Obrazek Obrazek Obrazek


-

jak taras to i wiadomo- TUJE !!!!!!!!!!
Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Awatar użytkownika
Olinek12
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 cze 2014, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam
sama przyjemność spędzać czas na takim tarasie, oleandry piękne, innym kwiatom też nic nie brakuje- są śliczne ;:oj
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam, cudowny taras, jak marzenie, rośliny bardzo zdrowe i urodziwe, pozazdrościć w pozytywnym znaczeniu.
Pozdrawiam
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”