Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Janku, Madziu, Ewo, dziękuję za odwiedziny ;:196
Madziu lilie to prościzna, pod warunkiem, że na zimę wyciągniesz cebulki z doniczek, w zeszłym roku w związku z perypetiami szpitalnymi i Młodszym Potomkiem zaniedbałam tą sprawę i cebulki zgniły :( a tak to w marcu wsadziłam nowe cebule do skrzynki i one sobie rosły bez żadnych zabiegów, teraz sięgają mi do ramienia i zaczyna się szał kwitnień i zapachów :tan
Ewo witaj z powrotem! no nasi mali ogrodnicy w zbliżonym wieku, pamiętam jak Ci zazdrościłam balkonowej miejscówki dla Dziewczynki :wink: mam nadzieję, że pokażesz u siebie, jak to teraz wygląda.

Jeszcze trochę lilii i różyczek :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Fantastyczny pomysł z tym kilkupiętrowym kwietnikiem - widać, że cieniolubnym bardzo się na dole podoba, a zioła i bylinki pięknie prężą się na słońcu :) A te nemezje - oszałamiające!

Przeuroczy ten Twój roślinnik! ;:167
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

emka29 pisze:mam nadzieję, że pokażesz u siebie, jak to teraz wygląda.
Szczerze mówiąc liczyłam że bardziej będą z tego miejsca korzystać, a mi się takie bardzo ruchliwe egzemplarze trafiły i tam nie wysiedzą. ;:306 Ale fotki się niedługo pojawią. :)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dziękuję Marto za odpowiedź a propos jodły koreańskiej. Muszę się za nią rozejrzeć, bo bardzo mi się podoba. Wymieniałaś nazwy lilii, ale czy możesz jeszcze raz napisać, jak się nazywa ta na ostatnich zdjęciach - ta nakrapiana? Jest nieziemska. To ona jest taka wielka (wysoka) na jednym ze zdjęć?
Ja swoich lilii nie wyjmowałam - wiem, że orientalne się zostawia. Te, o które dbałam zgniły, a te które zostawiłam bo o nich zapomniałam zakwitły jako pierwsze.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Aniu dziękuję za odwiedziny :) nemezje tak piękne niestety były w zeszłym roku, tegoroczne, wysiane dokładnie tak samo prawie w ogóle nie wzeszły a potem tak marnie rosły, że je wywaliłam, za mało mam miejsca, żeby je marnować :(
Ewo też mam "problem" ruchliwego egzemplarza, ale u mnie to nie ma się nawet jak rozpędzić :;230 tylko straty duże przy najkrótszej wizycie Potomka na balkonie, a młodszy idzie w jego ślady, wszystko musi pomacać, a stąd już blisko do zrywania i zaraz zielsko w buzi :wink:
Madziu ta nakrapiana to Lankon, rzeczywiście cudna i zapach nieziemski. Wszystkie 3 lilie, które mam w tym roku urosły takie wysokie, nie wiem, czy to w ich przypadku norma, ale sięgają mi do ramienia prawie, a do niskich nie należę :wink: wiem, że cebulki mogą zostać w ziemi, ale mi w pojemnikach zawsze zimą wszystkie cebulowe gniły, więc wolę wyciągnąć i na wiosnę sadzić od nowa.

Robina i Longiflorum Global Village trzymają mnie w napięciu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Długo wyczekiwana Cassandra wreszcie rozwinęła pierwszy kwiatek ;:167 ten zapach...

Obrazek

I inne kwitnienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze rzut oka na roślinnik

Obrazek

A z frontu parapetowego nieustająco kwitnące skrętniki ;:167
Obrazek

Miłego tygodnia :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Nareszcie! To ma być lilia Longiflorum Global Village, trochę na razie nieforemne te kwiaty, a co najgorsze nie pachnie, ale i tak mi się podoba :D

Obrazek

Obrazek

I nadal czekamy na Robinę :)
Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Masz uroczy kolorowy balkon. Tyle na nim ciekawych roślinek ;:138 . Jaki duży ten balkon?

Miłego dnia.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Bardzo ładnie urządzony balkon i ciekawe rośliny :wit
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Calamburko, Halinko dziękuję!
Aniu witaj u mnie! balkon jest niewielki, ok. 1x 2,5m, ale bardzo pojemny jak widać :wink: do szczęścia brakuje mi na nim jeszcze tylko kwitnienia mojego cleodendrona, ale na razie się nie zanosi :(

Ciemnoróżowa piękność :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słonecznego weekendu!!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witaj Marto,
lilie cud miód. Super są te rośliny, nie? Piszesz, że są wysokie. U mnie też większość wysoka poza tzw. niskimi lub doniczkowymi. Są też drzewiaste - te dopiero są gigantyczne. Dzięki za podanie nazwy tej lilii, poszukam jej w przyszłym sezonie. Moje lilie nie pachą... część nie zakwitła, ale i tak będę je mieć i basta ;:138
A co to jest w niebieskiej doniczce? Bungevilla? Skrętnik rzeczywiście piękny i szkoda by go było zmarnować. Przed przymrozkami zabierz do mieszkania i nie podlewaj zbyt obficie.
Miłego weekendu.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

`

Post »

Madziu nie dziwię się, że nie chcesz zrezygnować z lilii, ja mam teraz takie widoki


ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Szkoda, że nie da się tutaj zamieścić zapachu, jest oszałamiający!! Ta biała Global Village nie pachnie prawie wcale, ale za to Robina nadrabia to z nawiązką ;:167 już myślę, jak w przyszłym roku zmieścić ich więcej, bo przy wichurach na moim balkonie nie bardzo mam bezpieczne miejsce na takie wysokie lilie. Bugenvillii nie mam, w niebieskiej doniczce jest różowy pełny niecierpek z białoobrzeżonymi listkami :) w drugiej niebieskiej była fioletowa scewola, ale za duża urosła i musiałam ją przesadzić. W ogóle po raz kolejny trochę poprzeprowadzałam roślinki, pewnie nie po raz ostatni :wink:

Żółta rabata :wink:

Obrazek
Na prawo gąszcz...

Obrazek
na lewo gąszcz :wink:

Obrazek

Moje tegoroczne nabytki powojnikowe: Rubromarginata (uparcie chowa przede mną kwiatki z zewnętrznej strony pergoli lub w rozmarynie jak widać :wink: i Cassandra (kiepskie zdjęcie, ale kwiatuszki urocze i też pachną)
ObrazekObrazek

Obrazek

Miłego dnia wszystkim odwiedzającym życzę! :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ładne i zadbane rośliny u Ciebie ;:138 Potrafisz umieścić dużo interesujących kwiatów w jednym miejscu a lilie bardzo lubię ;:3
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Piękne lilie. Ja mówię - zaczęłam przygodę z nimi ze dwa lata temu i nie powiedziałam ostatniego słowa. Myślę, że każdy, komu się udała ich uprawa będzie nimi totalnie zauroczony i co roku będzie chciał mieć ich więcej. Aż dziw bierze, że tak piękne i okazale rośliny mają w sumie tak niewielkie wymagania i ładnie zimują w zwykłych donicach balkonowych.
Pięknie u Ciebie. I pachnąco.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”