Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

trzy_koty pisze:Anah, zainspirowałaś mnie tym drzewkiem oliwnym - naprawdę można je w naszym klimacie uprawiać?? M. tak się podpalił, że mi pistację podpowiada. :lol:
Nie wiem, jak pistacja, ale oliwka na pewno - moja koleżanka przywiozła sobie do Polski taką z Włoch, i to kilkuletnią. Od końca maja do początku października trzyma ją na balkonie - przyrasta jak szalona, no i owocuje! Na zimę wstawia ją na ganek, w którym ma ok. 10-15 stopni. Drzewko jest u niej już czwarty rok i ma się naprawdę bardzo dobrze ;:108 Oleander to też dobry pomysł! Generalnie możesz śmiało wybierać spośród roślin śródziemnomorskich - na południowym balkonie będą się czuły jak w domu ;:3
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Udało mi się w końcu sfotografować moją dżunglę (choć jakże daleko mi do Anusinej :wink: ). Napstrykałam dużo, więc zaserwuję Wam to w kilku odsłonach. Na pierwszy ogień - prawa część balkonu, czyli Zakątek Dziecięcy (emka29, specjalnie dla Ciebie! :wink: :D ):

Na progu doniczka z trawą i estragon, a pod balustradą mięty - cytrynowa i czekoladowa:
Obrazek

Miejsce do zabawy - czasem rozwieszamy nad nim ażurowy kocyk jako baldachim:
Obrazek

Tegoroczny powojnik 'Polish Spirit' (poprzedni nasz piękny niestety nie przetrwał tej zimy):
Obrazek
Obrazek

A na balustradzie tej części balkonu - scewola fioletowa i ciemna komarzyca:
Obrazek

Eksperymentalnie posadzona pelargonia, jedyna jaka mi wpadła w oko w ogrodniczym. ;)
Obrazek

Jasna komarzyca i biała bakopa:
Obrazek

Pięknie pachnący goździk i kawałek szałwii (nie używam jej zupełnie jako zioła, ale świetnie się czuje na naszym balkonie i pięknie rośnie):
Obrazek

I w tym miejscu zapytam: czy ktoś ma przepis na goździki? U mnie bardzo szybko zaczynają przekwitać... co ja robię nie tak?

Jak widzicie dużo u mnie fioletu, a to dlatego, że ściany balkonu i płyty na balustradzie są w takim nieciekawym jasnożółtym kolorze... fiolet nieźle się z nimi komponuje. wisnia897, właśnie dlatego nie mam uczepu - nie mogę się przekonać do żółtych roślin na tle tych żółtych ścian. :wink:
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

U mnie zdjęcia się nie wyświetlają.
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Filigranowa27 dzięki za informację, teraz powinno być już ok. :)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Co ja mogę Ci powiedzieć o goździkach, to tyle, że te kupne też szybko mi przekwitają. Natomiast w zeszłym roku wysiałam goździki z nasion i w tym roku kwitły, i kwitły, i pewnie dalej by kwitły, gdyby je przyciąć, bo wypuszczały nowe pędy i pąki, ale musiałam je powyrywać, bo były na miejscu "byle jakim" (z racji tego, że wysiewałam na próbę, eksperymentalnie) i brakowało mi miejsca na coś innego.
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

No, ładna ta "mięta" na progu ;:86
Napisz proszę kilka słów, jak ją uprawiasz- jak Ci rośnie, czy zimuje itd. Mi ładnie zimuje i wypuszcza nowe pędy zimą, a w sezonie takie dziadostwo się robi, że szkoda na nią miejsca. W weekend byłam na Mazurach i na krowiej łączce wykopałam kilka sadzonek. Może się przyjmą i się sprawdzą.
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

wisnia897 a goździki wysiewa się jesienią, czy trzeba było je wysiać na wiosnę, żeby mi w przyszłym roku zakwitły?

Magdallena u mnie mięta jest intensywnie użytkowana całe lato, więc czasem się zdarza, że nie ma już co zimować. ;:306 Ale w razie czego - parapet kuchenny od północnej strony daje radę. Nic specjalnego z nią nie robię i chyba jest podobnie jak u Ciebie: zimą w domu rośnie lepiej niż latem na balkonie. Ale u mnie na balkonie jest w cieniu cały czas - może gdyby dostała trochę słońca, rosłaby lepiej..? A u Ciebie stoi w słońcu?
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Na opakowaniu podano czas wysiewu goździków maj-czerwiec. Ja wysiałam w lipcu, tak samo jak bratki :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Mięta u mnie w półcieniu. Bezpośrednio słońce ma może z godzinę dziennie. Te sadzonki, które pobrałam z Mazur rosły pod drzewem i były w cieniu, a takie ładne.
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Bo mięta niby lubi cień. Ale chyba umie się dostosować, bo pamiętam z dzieciństwa taki klomb kwiatów na wakacjach, trochę zdziczały - i na samym szczycie, w pełnym słońcu - wielkie krzaczory mięty. :)

wisnia897 o, to jeszcze mam szanse! Chyba dziś poszukam nasion. :)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Czas na kolejną porcję zdjęć z reszty balkonu. :) Zacznijmy może od parapetu:

Taki mam widok z okna:
Obrazek ObrazekObrazek

Tytoń ozdobny czuje się u mnie wyjątkowo dobrze i kwitnie jak szalony:
Obrazek

A to bazylia z biedry - była taką ot, niepozorną sadzonką w dziale warzywno-owocowym, a teraz rośnie wspaniale, nie nadążamy jej zjadać. ;)
Obrazek

I jeszcze pietrucha z własnego wysiewu:
Obrazek

Tuż przy progu drzwi "przynęta na koty" - mało estetyczna, ale skutecznie odwraca ich uwagę od zżerania innych roślin. Uff. A obok lawenda.
ObrazekObrazek

Korytka na balustradzie w tej części balkonu:
ObrazekObrazekObrazek

I nasze uprawy:
Obrazek

Sałata Dziewczynki:
Obrazek

Obrazek

A tak to wygląda w całości:
Obrazek
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Ewo, dziękuję za relację fotograficzną, widać, że Dziewczynka i Chłopiec idą w Twoje ślady i interesują się roślinkami, choćby tylko w celach konsumpcyjnych :D tak bardzo kolorowo u Ciebie, podoba mi się, jak ja idę na roślinkowe zakupy, to w oko mi wpadają głównie fioletowości, wiec tak monotematycznie raczej :wink: i nadal zazdroszczę miejsc siedzących :wink: w przyszłym tygodniu przeprowadzam się do koleżanki "podlewać kwiatki" na czas jej urlopu i zgodziłam się tylko dlatego, że będę sobie mogła wypijać poranną kawę na jej wielkim tarasie :;230
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Oo, jak ładnie! Mam nadzieję, że często siadasz na tym leżaczku i cieszysz oczy zielenią ;:108
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”