Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Czas na kolejną porcję zdjęć z reszty balkonu. :) Zacznijmy może od parapetu:

Taki mam widok z okna:
Obrazek ObrazekObrazek

Tytoń ozdobny czuje się u mnie wyjątkowo dobrze i kwitnie jak szalony:
Obrazek

A to bazylia z biedry - była taką ot, niepozorną sadzonką w dziale warzywno-owocowym, a teraz rośnie wspaniale, nie nadążamy jej zjadać. ;)
Obrazek

I jeszcze pietrucha z własnego wysiewu:
Obrazek

Tuż przy progu drzwi "przynęta na koty" - mało estetyczna, ale skutecznie odwraca ich uwagę od zżerania innych roślin. Uff. A obok lawenda.
ObrazekObrazek

Korytka na balustradzie w tej części balkonu:
ObrazekObrazekObrazek

I nasze uprawy:
Obrazek

Sałata Dziewczynki:
Obrazek

Obrazek

A tak to wygląda w całości:
Obrazek
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Ewo, dziękuję za relację fotograficzną, widać, że Dziewczynka i Chłopiec idą w Twoje ślady i interesują się roślinkami, choćby tylko w celach konsumpcyjnych :D tak bardzo kolorowo u Ciebie, podoba mi się, jak ja idę na roślinkowe zakupy, to w oko mi wpadają głównie fioletowości, wiec tak monotematycznie raczej :wink: i nadal zazdroszczę miejsc siedzących :wink: w przyszłym tygodniu przeprowadzam się do koleżanki "podlewać kwiatki" na czas jej urlopu i zgodziłam się tylko dlatego, że będę sobie mogła wypijać poranną kawę na jej wielkim tarasie :;230
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Oo, jak ładnie! Mam nadzieję, że często siadasz na tym leżaczku i cieszysz oczy zielenią ;:108
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Zakątek Dziecięcy wraz ze swoimi lokatorami jest przecudny i nawet nie wiesz jak żałuję, że jeszcze sama się takich nie doczekałam ;:167 Stworzyłaś fantastyczną przestrzeń dla swoich Maluszków ;:180 Zioła muszą bardzo działać na zmysły - nie dość, że pięknie i oryginalnie pachną, to dotykanie faktury ich liści musi być dla dziecka ciekawym doświadczeniem zmysłowym.

Cudny masz ten widok z okna! A tytoń ozdobny mnie zauroczył, on jest jednoroczny prawda? Chyba sobie go sprawię w przyszłym roku. Uwielbiam taką feerię barw na balkonie :D I podobnie jak przedmówczynie, zazdroszczę miejsca do siedzenia. Ja nadal muszę zadowolić się progiem ;:224
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Odwiedziłam po długiej nieobecności Twój balkon- pięknie tu jest... Chłopczyka gratuluje ;:138 podpisuję się pod wcześniejszą wypowiedzią- zainteresowania roślinne ma po rodzicach ;:108 Obejrzałam także nagrany przez Ciebie filmik- bajka- poczułam się tak, jakbym faktycznie na nim stała(na balkonie), szkoda roślin, tych które nie dały sobie rady, ale ich miejsce nie jest puste- coś innego się dosadzi, jakiś inny pomysł wpadnie ;:224 efekt jest taki, że masz pięknie, kolorowo i z pomysłem ;:180 Jeszcze jedna rzecz mnie urzekła- Twój balkon jest dla każdego domownika- i koty sobie coś znajdą dla siebie i dzieci... taka wdzięczna i gościnna zielona oaza ;:180 dowód na to, że przyjazna koegzystencja jest możliwa ;:224
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Mnie też bardzo się podoba Twój balkon :) Zioła i widok z okna :) Dzieciaki pewnie uwielbiają ten balkon.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Pięknie i kolorowo! W następnym mieszkaniu też chcę mieć południowy balkon! Podziwiam że przy trzech kotach i dwójce dzieci masz taki porządek na balkonie, u mnie bez przerwy coś gdzieś zalega, nie ma kiedy ogarnąć (choć jednego kota mniej).
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Ech, tyle miłych słów mi napisałyście w zeszłym roku, a ja niewdzięczna znów zniknęłam... tak trudno znaleźć przy dwójce małych dzieci czas na regularne posty i strasznie tego żałuję. :( A w tym sezonie dodatkowo jestem już pracującą mamą, więc z pewnością nie będzie łatwiej. Ale chciałam napisać, że co jakiś czas zaglądam na forum, odszukuję znajome wątki, sprawdzam co u Was i po cichutku podziwiam. ;:167 ;:167 ;:167

I zdałam sobie sprawę, że wiem już, co mi tak utrudnia regularne postowanie: wrzucanie zdjęć. Albo może nie znam jakiegoś łatwiejszego sposobu..? Ale to, że najpierw trzeba wrzucić zdjęcia "gdzieś", a potem przeklejać linki... to zabiera sporo czasu, jak na moje ograniczone już zasoby. :;230

Tak czy inaczej, zaczynam czwarty sezon balkonowej dżungli. I jak to ja - znów eksperymentuję z gatunkami i kolorami. W tym roku nawet maszyna do szycie poszła w ruch, postaram się Wam pokazać efekty, jak tylko pogoda pozwoli na przyzwoite zdjęcia. :wink:
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Ewo, wpadłam z rewizytą, żeby powspominać Twoje zieloności, ciekawa też jestem tych zapowiadanych szyciowych dodatków balkonowych :wink: Dużo słońca!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Dzień dobry Dzielna Ewo. Podziwiam Cię, że znajdujesz na nas czas. Zgadzam się z Tobą w 100% - wrzucanie zdjęć to bardzo czasochłonne zajęcie. Najpierw trzeba zrobić zdjęcia, potem je skopiować do Fotosika a potem na Forum. Mi już trochę brakuje do tego czasu i cierpliwości. Ale jestem cały czas i czytam, co u Ciebie i innych Forumowiczów.
;:196
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

To ja już czekam na nowości. Miło Cię znów widzieć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”