Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Cześć, Dominiko.
Bardzo ładne hoje i epiphylla. :) W ostatnim sezonie też trochę wspomnianych roślin sprowadziłem pod swój dach. Wprawdzie wszystkie to jeszcze maluchy, ale mamy czas. :wink: E. chrysocardium i C. anthonianus muszą nabrać masy, aby zakwitnąć, więc czekaj spokojnie, a na pewno nie będziesz zawiedziona, gdy to już nastąpi. Z kwitnieniem epi jest różnie - jedne są bardziej skłonne do współpracy, inne mniej. Na pewno niezawodne jest E. oxypetalum. Zajmuje trochę miejsca, ale gdy zakwitnie robi wrażenie wizualnie, jak i zapachowo.
Pozdrawiam. :)
Mateusz
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Witaj Mateusz, dziękuje w imieniu roślinek :). Tak mamy czas, ale człowiek się niecierpliwi i chciałby żeby nawet mała sadzonką, roślinka mu już zakwitła.
A mi się wydawało że moje E. chrysocardium i C. anthonianus są już dużymi roślinami zdolnymi do kwitnienia, a Ty piszesz że jeszcze muszą nabrać masy, no nic to jeszcze poczekam :).
E. oxypetalum też mam nawet dwie doniczki. Jak na razie jeszcze u mnie nie kwitło, pewnie też są jest jeszcze młode, a tak wyglądają.
ObrazekObrazek
Jedyne epi, które kwitnie u mnie co roku niezawodnie to czerwone i różowe.
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

U mnie jest podobnie z czerwonym i różowym. :wink: E. oxypetalum kwitnie po 2-3 latach uprawy (sadzone z "liścia"), więc jest szansa, że w tym roku Ci zakwitnie. Miałem sporą roślinę, ale kot postarał się, żeby się nieco podzieliła... Zostawiłem 2 sadzonki praktycznie takiej wielkości, jak Twoje. Wstyd się przyznać, ale od połowy lata do tej pory siedzą w wodzie i... rosną jak szalone. Ogólnie rzecz biorąc, E. oxypetalym to roślina, która przez rok potrafi naprawdę porządnie przyrosnąć, więc spodziewaj się, że pod koniec 2015 będziesz miała 2 niezłe krzaczyska. :)
E. chrysocardium i C. anthonianus nie mam, więc pisząc, że muszą nabrać masy, opierałem się na opiniach innych i tym, co na ich temat wyczytałem. Niemniej warto poczekać, bo kwiaty robią piorunujące wrażenie. Wspomniane rośliny, obok E. hookeri i E. pittieri, które uważam za rewelacyjne, to zaplanowane pozycje zakupowe na przyszły sezon.
Jeżeli lubisz kaktusy epifityczne, to może powinnaś zainteresować się też aporocactusami? :lol:
I tak z innej beczki: kibicuję Twojej H. imperialis, bo to piękna roślina. Mnie się nie chce z nią bawić. Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę u Ciebie kwitnącą, czego życzę. :)
Mateusz
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Przynajmniej na czerwone i różowe zawsze można liczyć, że ładnie będą zdobić. :) Hmm to tyle mniej więcej mają wszystkie moje epi, wiec jest szansa na inne kolory kwiatów w tym roku :).
E. hookeri i E. pittieri też są śliczne, nie widziałam wcześniej takich odmian. Najbardziej nie mogę się doczekać kwiatów C. anthonianus, one najbardziej mi się podobają.
Lubie kaktusy epifityczne, bo one mają mniej kolców niż zwykłe kaktusy i są bezpieczniejsze w pielęgnacji. Wiadomo kolce kaktusów trudno się usuwa, a wbijają się...... Miałam kiedyś aporocactusa, ale niestety został przelany i padł. Teraz najbardziej podobają mi się kaktusy o drabinkowym pokroju łodygi.
Dziękuje, ja też mam nadzieję że h. imperialis u mnie zakwitnie. Chciałabym zobaczyć jej kwiaty na żywo, i innych odmian hoi o dużych kwiatach :).
Awatar użytkownika
mataan
500p
500p
Posty: 510
Od: 26 sie 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

To, że przelałaś aporo, nie znaczy, że nie możesz spróbować ponownie. :wink: W tym interesie cały czas jest ruch - coś padnie, coś innego zaczyna się podobać i tak w kółko. Moje preferencje zmieniały się już kilkakrotnie. Na aporocactusy namawiam, bo to jedne z moich ulubionych kaktusów, ale jak ktoś woli drabinki, to nie będę przecież zmuszał, nie? :wink: Ciernie epifitów raczej nie są straszne, bo wiele gatunków ich nie posiada albo są zredukowane tak, że nie sposób się skaleczyć.
H. imperialis nie należy chyba do zbyt łatwych, co? Zresztą w większości Twoje hoje, to raczej wymagające gagatki... Ja poszedłem na łatwiznę i nabyłem te łatwiejsze gatunki, chociaż i tak nie idzie mi z nimi najlepiej. :roll:
Jak będziesz miała czas, to pochwał się też innymi epikaktusami.
Mateusz
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Oooooo Epi ;:173 nie przejmuj się moje też nie kwitną. :wink: Trenują moją cierpliwość i pewnie skończy się tym, że zmienią właściciela. Mam te szczęście, że latem lądują w ogrodzie i nie zajmują miejsca w domu.
magda2
50p
50p
Posty: 75
Od: 25 lut 2012, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Gdybym miała więcej miejsca na parapecie...nie oparłabym się. Trzymam kciuki za kwitnienie chociaż i teraz tym zdjęciom niczego nie brakuje. Będę zaglądać z nadzieją na kwitnienie. Chociaż czy to takie ważne?- byłoby miło ale już same liściory wywołują emocje.Moja lobbi w worze zgodnie z radą walczy i spogląda na wiszące nad nią kuzynki z mam nadzieję zazdrością. Ma szanse. Troszkę cierpliwości tylko- też w końcu pokażą na co je stać. I ja to widowisko będę śledzić u Ciebie, na Twoich zdjęciach- pozdrawiam Magda
Gdy ci coś wpada do oka pamiętaj ze to odrobina kosmosu /Tuwim/
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Ale wielgaśne hoje ;:oj
piękne i dorodne :)
Pozdrawiam Marcin :)
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

agusiak888aturi Witam w moim wątku. A mi się cały czas wydaję że mam małe hoje. Może dlatego że ciągle patrze na te małe roślinki, które się dopiero co ukorzeniają albo zaczynają rosnąć.
mataan aporocactusa miałam kilka razy i niestety nie umiałam zapewnić mu odpowiednich warunków. Owszem podoba mi się ta roślina, piękne ma kwiaty, ale te kloce - ciernie jest ich jak dla mnie za dużo. Trzeba się bardzo pilnować przy pielęgnacji tych roślin, dlatego wole zrobić miejsce na inne gatunki roślin :). Z hojami to jest u mnie różnie, niektóre przyrastają bardzo ładnie inne natomiast ćwiczą moją cierpliwość, i tych niestety jest więcej :;230 . Ja teraz wybierając odmiany hoi nie kieruje się czy są łatwe czy trudne w uprawie, tylko tym czy mi się podobają. Tzn. czy mają ładne liście, kwiaty, zapach, chętnie kwitną itp. Owszem na początku jak zaczynałam moją przygodę z hojami to kupowałam te tańsze i łatwiej dostępne. Jeżeli chodzi o H. imperialis to u mnie ona dość chętnie rośnie trzymam ją we wkładach do hydroponiki.
kubasia Ja też zastanawiam się czy tak nie zrobić i czy nie zmienić im właściciela :;230 , ale jak na razie daje im jeszcze szansę w tym roku.
magda2Masz rację, a szczególnie te epi drabinkowe nie muszą kwitnąć, żeby cieszyć wystarczy że rosną :)
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Witaj Dominiko!
Śliczna kolekcja Hojii i Epiphyllum...czekam na więcej zdjęć :wink:
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Witaj!
Piękne masz boje i storczyki. :D Gratuluje hodowli. A to mój mini phalenopsis

Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Witaj w moim wątku, dziękuje za odwiedziny. :) Ostatnio niestety moja kolekcja hoji się zmniejszyła :(
Pięknie Ci kwitnie maluszek phalenopsis ;:oj :)
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rośliny doniczkowe dominiki_sz

Post »

Przydreptałam też do ciebie.
Dlaczego zmniejszyła ci się kolekcja hoyi. Też je kolekcjonuję od niedawna.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”