Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Witajcie! ;:138

Podpatruję Was dopiero kilka tygodni a już uzależniłam się od przeglądania forum ;:108
Dziekuje za wszelkie rady i pomoc - za Waszą radą postanowiłam stworzyć swój balkonowy wątek by mieć wszytsko w jednym miejscu ;:162 trochę informacji o moim balkonie:

Balkon jest wiekszy niż tradycyjny i ma kształt litery "T"
Jest bardzo ciemny - położony od strony północno- wschodniej (bardziej wschodniej) i jakby jeszcze tego było mało otoczony jest kilkunastopiętrowymi blokami ;:14

Obrazek

Obrazek

Ogrodzony jest dosyć porządna siatką - w pierwszym momencie miałam zamiar zasłonić się matą, jednak to odebraloby mi i tak mało ilosc światła... Na balkon prowadzą od mieszkania dwie pary drzwi i jedno okno ktore nie daje praktycznie wcale światła - jest w głębi w koniuszku owej literki "T"

Trochę kwiatów a w zasadzie nasionek - bo wszytsko co robię lubie robić sama od początku do końca - zamówiłam ale juz po dokładniejszych wyczytaniu forum okazały się raczej niewypałem. ;:124

Postaram się dzisiaj jeszcze napisać co zamówiłam a za kilka dni wstawić zdjęcia - nie za bardzo wiem jak to przez Ipada zrobic - fotosik niestety zawodzi na tym polu :evil:

EDIT: Wstawiłam dodatkowe zdjęcia balkonu, więcej jego zdjęć na stronie 2.
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Witaj Mario :wit
Będę z uwagą śledzić Twoje balkonowe poczyniania ;:108 Też mam balkon od strony wschodniej, słoneczko mam do 12, ale na szczęście wokoło tylko małe bloki..
Czekam na więcej zdjęć :tan
Napisałaś, że balkon jest bardzo ciemny..Tzn?Nie dociera w ogóle słońce?Czy jednak przez kilka godzinek rano jest?
A jakie nasionka zamówiłaś, że okazały się niewypałem?I co planujesz posadzić na swoim balkonie?
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Zamówiłam nasiona :heja kobei, pelargonii, lobelii, barwinka, niecierpka, powojników i rdestu oraz dosyć duża szklarenkę - zastanawiam sie czy lepiej do wysiewu brac kolka torfowe czy po prostu zwykłą ziemię ogrodniczą.. :idea:

Jest jeszcze sprawa tego nieszczęsnego osłaniania się - ;:223 nie moge kłaść maty wiec starałam sie brac takie rośliny, ktore naturalnie mnie osłonią przed sąsiadami. Mam tez duża odległość pomiędzy podłoża balkonu a siatką - a mam małego synka ktory spokojnie mógłby wsadzić tam nogi :evil: wiec chciałam pnącza zadzic w donicach na podłodze zeby dziury te zasłonić a skrzynki tak czy siak powiesić na poręczy :tan

A słońca jest maleńko - troszeczkę rano i po południu ale to drugie to raczej odbite, za to całkiem mocne - mam cicha nadzieje ze moze latem słońce bedzie wyżej i troche lepiej bedzie...
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

To czemu taki niewypał? Uważam, że kobea, pelargonie i niecierpki sobie poradzą. Sama je miałam ;:333 Kobea miała u mnie słońce tylko rano,a później jak się wszystko rozrosło, to miała go jeszcze mniej i radziła sobie ekstra. Kwitła jak szalona :tan
A co do reszty(barwinek, rdest, powojniki), to nie wiem. Nie hodowałam tych roślin...Jeszcze na taki zacieniony balkon, możesz wypróbować begonie. U mnie lepiej sobie radziły w cieniu,niż na barierce w słońcu ;:108
Pomysł z zasadzeniem pnączy przy barierce-ekstra ;:215 Zawsze chciałam mieć taką możliwość, ale niestety mam zabudowaną barierkę :cry: Kobea zarośnie Ci w tempie ekspresowym ;:108
Jeśli chodzi o to, w co wysiewać..Opinie są podzielone. Ja np pelargonie i niecierpki(i inne rośliny) wysiewałam do krążków i bardzo sobie chwalę. Nie miałam najmniejszych problemów. Ale lobelii nie siałam..poczytaj tu o wysiewach lobelii do krążków--> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... i#p3767775
A tu o pelargoniach w krążkach---> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=392

;:3
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Dzięki Tobie zakupiłam doniczki, ktore starcza mi chyba do konca życia :D

Na wysiew lobelii poczekam jeszcze z miesiac w takim razie teraz i tak jestem u Mamy na północy i cudowne paczuszki juz na mnie pewnie czekają.. Zapomniałam napisac - kupiłam tez miniaturki pomidorki bo kiedys mi swietnie na balkonie rośly i zastanawiam sie w ogóle nad postawieniem na balkońie takiej miniszklaenki bo mam miejsce - na Allegro za 90, albo obłożenia folia taka ikeowska metalowa polke - jak zrobię troszkę dziurek zda egzamin? Jest w ogóle sens u mnie?
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Ja się przyczyniłam do zakupu doniczek??? :shock:
A co do pomidorków, nie pomogę..Nie hodowałam, ale na pewno ktoś "pomidorowy" tu zajrzy i Ci podpowie ;:108
Miniszklarenka na balkonie...Hm...muszę chyba o tym pomyśleć ;:224 Kusiły mnie w zeszłym roku.....
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Witam Marysiu :wit
Również jestem właścicielką wschodniego balkonu. Słonce jest na nim gdzieś do 12, a potem popołudniu podobnie jak u Ciebie, odbite od okien stojącej naprzeciw kamienicy. Z powodzeniem co roku rosną mi na nim zioła, pomidorki, truskawki, a z kwiatów fuksje i begonie. Zapraszam na stronkę 6-tą w moim wątku, na kilka fotek balkonowych ;:3 .
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Witam Marysiu :wit
Bardzo lubię odwiedziać wątki balkonowe więc nie mogło mnie tutaj zabraknąć ;:138
Na zacieniony balkon polecam tak jak dziewczyny begonie i fuksje, świetnie sobie u ciebie poradzą ;:215
Żeby skusić Cię na fuksje zajrzyj na stronę http://www.fuksjana.pl - nasz forumek Adrian sprzedaje właśnie wysyłkowo fuksje, zobacz jakie cudeńka, aż trudno się oprzeć ;:224
Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za Twój balkonik ;:196
PS A jakąś fotkę balkoniku możesz wstawić? Nawet pustego - jesteśmy ciekawe jak on wygląda ;:224
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Witaj w klubie Marysiu.
Tak sobie myślę, że położenie Twojego balkonu pozwala Ci na ogromny wybór roślin. Możesz hodować zarówno rośliny, które lubią słońce, jak i te , które lubią cień. Nie każdy ma tak fajnie - zwłaszcza posiadacze balkonów zwróconych na zachód.
Nasiona, które juz kupiłaś, to bardzo dobry wybór. Ja bym tam jeszcze dorzuciła żeniszka. Miałby super warunki na wschodniej stronie.
Pomidorki wydaje mi się, że również udadzą się na wschodniej stronie i to nawet bez szklarenki. A jaką odmianę pomidorków kupiłaś?
Pozdrawiam mocno
Halina
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Dzień dobry Marysiu, witam też Koleżanki Forumowiczki ;:196
Nie mogę się doczekać zdjęć Twojego balkonu. Tak jak dziewczyny uwielbiam wpadać z wizytami i oglądać cudze balkony. Ja też mam cienisty balkon, tzn., częściowo zacieniony przez betonowe barierki. W efekcie podłoga i ściany balkonu są w większości w cieniu, za to na barierkach mam sporo słońca. Od wielu lat eksperymentuje z roślinami ale jednak w tym roku po prostu posadzę hosty, które podobno lubią cień. Może też spróbujesz?
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Witam kolejnego "balkonowca" :) Ja posiadam balkon południowy i to dopiero jest problem żeby wszystko przeżyło w takim upale ;:3
Moja mamuśka natomiast ma balkon od wschodu i zawsze pięknie rosły jej pelargonie.
Wstaw foty balkonu, nawet pustego :)
Pozdrawiam i cieszę się, że jest z kim czekać na wiosnę i planować aranżację balkonów ;:oj
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Ojej dziekuje za tak liczne odwiedziny!! ;:7 Nie wiem czy dziękować za linka do fuksji bo musiałam obiecać mężowi ze to juz ostatnie moje zamowienie kwiatowe :D wybor rzeczywiscie przeogromny a kilka wybranych znikło zanim skończyłam wybierać :( zdecydowałam sie na 4 - ;:172 każda w troszkę innym kolorze teraz jak przeglądam to wybrałabym jeszcze inne ale i tak jestem przeszczesliwa - mozna co rok zamawiać nowe i nigdy się nie znudzić!!!!

Wybrałam z fuksji odmiany :heja

Paloma: http://www.fuchsiahybrida.pl/sklep/fuks ... Paloma_124
Pretty Diana: http://www.fuchsiahybrida.pl/sklep/fuks ... _Diana_196
Stephanie: http://www.fuchsiahybrida.pl/sklep/fuks ... phanie_369
Blessed Event: http://www.fuchsiahybrida.pl/sklep/fuks ... _event_439

I jedną pelargonię Appleblossom: http://www.fuchsiahybrida.pl/sklep/pela ... ebud_nr_27

Może jak mnie coś przykusi zamówiłabym jeszcze jedną, dwie ale nie mam już chyba tyle miejsca na balkonie ;:185 przecudowne odmiany mam tylko nadzieje ze bedzie im u mnie dobrze :tan

A u Was Panie jakie się najlepiej sprawują?
Awatar użytkownika
szy---
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1923
Od: 31 sty 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Witam, :wit
a jakieś zdjęcia balkonu?
Balkon u Szymka Zapraszam :D
Szymon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”