Zielona chwila wytchnienia

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Wreszcie doczekałam się. Długo kwiatuszki nie chciały pokazać się w pełnym rozkwicie, lecz dzisiaj zrobiły mi niespodziankę.
hoja lacunosa SV403
Obrazek Obrazek

Robię drugie podejście do hoi compacty, bardzo bym chciała,żeby tym razem zadomowiła się u mnie.
Obrazek

Tak moja h.carnosa wyglądała jeszcze niedawno
Obrazek Obrazek

Tak wygląda teraz:
Obrazek

Ciekawostki z mojego parapetu:
Kalanchoe Pinnata zwana Żyworódką Pierzastą (choć o tę nazwę toczą się spory)
Obrazek

Oraz mięta domowa (niekiedy zwana marokańską)
Obrazek
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Niech rosną i kwitną wspaniale;). :wit
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Pięknie Ci zakwitła h. lacunosa SV 403.

Pięknie urosła h. carnosa ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Dawno nie zaglądałam do mojego wątku. Niewiele się na moich parapetach zmieniło. Z niektórymi kwiatkami nie dogadałam się więc musiałam się z nimi rozstać, inne kołkują a jeszcze inne rosną jak szalone.
Bardzo mało zmieniła się moja mięta. Ciekawa jest historia jej pojawienia się w moim domu. Pewnego dnia wybrałam się na pobliskie małe targowisko w poszukiwaniu mięty kędzierzawej. Jakoś nie był już sezon na mięty i po odwiedzeniu dwóch innych miejsc prawie zrezygnowałam z poszukiwań. W sumie miałam nie jechać na "zielony ryneczek", ale coś mnie tknęło. Jeszcze nie weszłam pod wiatę a moją uwagę przyciągnęły drobne doniczki z różną zieleniną. Za nimi siedział starszy pan na którego twarzy malowała się łagodność i cierpliwość, głowę zaś obsypywał srebrny pył doświadczenia życiowego. Nie lubię się zatrzymywać w tamtym miejscu ponieważ osoby tam sprzedające bywają bardzo narzucające się. Tym razem jednak podeszłam, patrzę ... jest, mięta której poszukuję. Poprosiłam 3 doniczki. Wtedy starszy pan zapytał czy nie chcę mięty domowej. Już miałam odpowiedzieć, że nie,że dziękuję, ponieważ taką mam, gdy nagle mężczyzna podniósł doniczkę z czymś śmiesznie włochatym.
To jest mięta domowa? - pomyślałam. W życiu nie spodziewałam się,że coś takiego istnieje.
Oczywiście,że doniczka z tym wynalazkiem powędrowała ze mną do domu. Z takiego cuda nie można zrezygnować. Przesympatyczny pan dał mi kilka wskazówek co z tym można zrobić i jak pielęgnować. Od tego czasu mięta domowa zdobi mój parapet. Dlaczego nie zmieniła się od ostatniego razu? Prosta odpowiedź, kto ją u mnie zobaczy prosi o aplegrę, więc powędrowała już do niejednego domu. Nie przepadam za jej smakiem w herbacie, ale uwielbiam wąchać, głaskać jej prześmieszne listki.

Moja mięta domowa.

Obrazek/276/a231fb6cc9a1dc60med.jpg" border="0" /></a>
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Piękne masz hoje ;:215 . Kwiatuszki Lacunosy urocze ;:167
Pozdrawiam.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Bardzo dziękuję Anka159 :D

W tej chwili niestety kwiatków nie ma, choć lacunosy są nie do pobicia, non stop próbują zawiązać pąki, lecz ponieważ słoneczka brak, szybko je zrzucają.

Inną ciekawą hoją która u mnie potrafi przetrwać, to Luis Bois która rośnie wraz z siostrzaną lanceolatą. Wydawałoby się,że nie da sobie rady w pokoju północno-zachodnim, a jednak miewa się całkiem dobrze. Jeszcze nigdy nie kwitła, ale mam cichą nadzieję,że w tym roku zaszczyci mnie choć jednym kwiatuszkiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Ładniutka ta hoja, teraz będzie więcej słońca, to jest nadzieja, że zakwitnie. Czy wiesz, jakiego zapachu kwiatów się spodziewać? Da się wytrzymać, czy lepiej uciekać?
Basia
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Niech wygrzeje się w słoneczku to niebawem obsypie się kwiatami.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Niestety, nie mam pojęcia jak ogólnie belle pachną. Moja zwykła jesienią zakwitła "aż" 3 kwiatkami lecz zapachu wcale nie dało się wyczuć.
Dzisiaj coś zauważyłam. H.Lanceolata postanowiła się wystroić.


Obrazek

Sama jestem ciekawa jaki mają zapach, szczególnie,że oprócz Lanceolaty i Luis Bois w pokoju zamieszkuje jeszcze zwykła Bella i Bella Variegata.

Tak sobie razem wiszą.
Obrazek
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Świetne te Twoje hoje. Carnosa ładnie Ci urosła ;:138
A jak się ma compacta? Przyjęła się?
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Bianko przepiękna jest twoja H. 'Luis Bois', jak wyrosła! A masz może jeszcze H. mathilde i australis 'Lisa'? Przyznam, że to były moje faworytki ;:167
Co do zapachu, to moja bella też nie pachnie niestety.
A taką miętę ja znam pod nazwą kubańskiego oregano - tutaj w wątku Krysia o niej pisze, może ona by ci coś doradziła? http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p3517757
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Nieulozona-tak jeśli chodzi o compacte to nie za bardzo mam się czym pochwalić. Co prawda dostała większą doniczkę, ale jakiegoś spektakularnego skoku wzrostowego nie zauważyłam.

Obrazek

Malachitku, bardzo dziękuję za wskazówkę dotyczącą mięty. Za nic nie wpadłabym,że mogę szukać tej zielonej roślinki pod takimi nazwami. Kiedyś usłyszałam do jednej osoby, która też na swoim parapecie takową miętę posiada,że to roślina trująca a ja do herbaty listki dodawałam. Nawet gdyby osóbka ta rację miała, to i tak byłoby za późno. Żyję i nigdy mi nic nie było, co oznacza, że albo na mnie toksyna nie działa albo wcale trująca ta włochata mięta nie jest. Dobrze zdobyć ciut więcej wiedzy w tym temacie.
Niestety H. mathilde odesłałam do krainy wiecznej zieloności a H. australis lisa coś mnie podkusiło obciąć i ... zostało mi tylko to, co w tej chwili moczy się w wodzie z nadzieją,że puści korzonki.

Jeszcze jedna ciekawostka, która jest w trakcie zagęszczania, dostałam 3 aplegry i mam nadzieję,że szybko się zadomowi.

Obrazek
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona chwila wytchnienia

Post »

Dzień już dłuższy, ale o słoneczku można tylko pomarzyć. Mimo wszystko, pewnego wieczora gdy weszłam do pokoju poczułam delikatny, piękny aromat. Z początku nie skojarzyłam co to takiego. Siedzę na wersalce oglądając ulubiony serial a co chwilę owiewa mnie fala wspaniałego, delikatnego zapachu. Odwracam głowę spoglądając na parapet i co widzę? Wreszcie otworzył się jeden baldachim lacunosy. Tylko jeden baldachim a tyle radości. Od tego czasu lacunosy obsypują się nowymi baldachimami, aż się boję co to będzie jeśli postanowią rozkwitnąć je jednocześnie. Bardzo lubię te hoje, są niesamowicie wdzięczne.

Obrazek

Belle także nie próżnują. Niestety, na razie nie wyczułam żadnego zapachu. Może przy większej ilości kwiatków coś się pojawi. Mimo wszystko kwiaty cieszą, szczególnie gdy to ich pierwszy sezon w którym kwitną. Tutaj prezent od h.lanceolata

Obrazek

Oraz zapowiedź od h.bella
Obrazek

Moja ogromna radość i niespodzianka, choć na razie malutka i nieznaczna, bo składająca się jedynie z dwóch kwiatków. Ważne,że hoja retusa próbuje swoich sił.

Obrazek

Na koniec odrobina świąt ... lecz wcale nie wielkanocnych :wink:
Jakoś poinsecja nie ma ochoty mnie opuścić, wręcz na życie jej się ma. Wypuściła nawet nowy, zielony listek.

Obrazek

Już niedługo pewnie zabiorę się za zazielenianie balkonu. Będzie co robić ale i czym się cieszyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”