Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Lucy-onectica :wit
Uśmiałem się z Twego postu po pachy ale tak naprawdę to Twoją informację traktuję pół żartem pół serio bo moja żyworódka rzeczywiście zaczęła się panoszyć bo z jednej z jej "rozmnóżek"-tu niemalże ciepły jeszcze korygujący cytat Moderator Iwonki,urosła sobie wcale już nie taka maciupka roślinka w doniczce w jednej z dwóch moich cibor ;:306

Iwonko :wit
Duża ;:196 -ka za wyprowadzenie mnie i Forumowiczów z błędu i wyjaśnienie nazwy żyworódki,przyznam,że prawdopodobnie przeoczyłem temat przeglądając literaturę zbyt pobieżnie :oops:
Za nieświadome wprowadzenie w błąd zainteresowanych Forumowiczów baaardzo a baaardzo przepraszam ;:180 ;:180 ;:180

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Witaj :wit
Żyworódkę kiedyś miałam. Cibory mogłam Ci przysłać parę gałązek, tej popularnej, bo moja teściowa ma. Wzięłam od niej trzy baldaszki i już wypuściły korzonki i poszły do swojego domu. Miałam poprzednio już bardzo dużego i zachciało mi się go przesadzić, padł.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku, ale ta żyworódka naprawdę gdzie wpadnie tam sie rozpanoszy i potrafi zarosnąć wszystko w try-miga! :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku, cieszę się ogromnie, że Cibora tak ślicznie Ci się rozrosła i pięknie wygląda z tym dzbaneczkiem ;:167
Wawrzyn szlachetny - ciekawa roślinka ;:333 i gratuluję wyhodowanego Liczi.
Piękna sesja z Liliami ;:138
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arek a jak tam Twoje cytruski?" Pączkują już?
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Witaj Arku :wit :wit
Cudowne lilie ;:63 ;:63 jeszcze troszkę i moje na działce też zakwitną :D
Żyworódkę też mam a nawet dwie , jedną wysadzam na działce a jesienią wykopuje i przynoszę do domu ale nigdy nie wpadłam na taki pomysł żeby jej zrobić zdjęcia :) Wawrzyn szlachetny i inne kwiatuszki śliczne ;:215
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

O rety, znowu mistrzowskie zdjęcia - jak ja mam spojrzeć teraz na swoje roślinki...? Cibora - piękna, żyworódka również, ale lilie... cudownie pokazane. Jest na co popatrzeć i do czego powzdychać!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Ewo - Dzięki za podanie dokładniej nazwy mojej kalatei i miły post ;:196

Moniko - ;:196

Basiu - Tak,druga cibora już od dawna "grzeje sobie nóżki"stojąc w tym samym pokoju i na tym samym
parapecie z tą dorodniejszą ;:108

Kasiu - Lej wodę na spodek doniczki odratowanemu pędzikowi a może też będzie dorodny?

Moniko-Mondfa - Miło mi powitać Cię jako mojego nowego Gościa ;:180 a za miły post ;:196

Pati - ;:196

Anetko - Zgadłaś,pachniało w całym mieszkaniu jak w perfumerii,za miły pościk ;:196

Janeczko - W pałacu nie mieszkam i ogrodników nie zatrudniam ale lubię jak w domu jest w miarę na
bieżąco kolorowo a za pościk ;:196

Kasiulo17 - Lubię to ja i reszta domowników a ja Tobie również miłego weekendu życzę ;:108

Lucy - ;:196

Iwonko - Oby tylko moje liczi przeżyły wakacje a za miły pościk duża ;:196

Justynko - Ano tak jest z roślinkami.

Alinko - ;:196

Weroniko - Cytruski już nie pączkują bo już dawno zakończyły wegetację a jednym z powodów był
przędziorek drugim zaś ten,że chyba nie potrafię się z nimi dogadać i powinny zniknąć
z nagłówka mojego wątku?

Tereniu - Wszelki duch.....jak miło Cię znów gościć w moim wątku ;:196 no i jak mogłaś nie zrobić
zdjęcia swojej żyworódce?

Żanett-ko - Za miły pościk ;:196 i nie narzekaj na swoje roślinki bo mnie się bardzo podobają.

Miło mi powitać Was Wszystkie w moim wątku :wit Za sympatyczne posty duża ;:196 a do kolejnych odwiedzin zapraszam jak zawsze
serdecznie.Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości.

Na dzisiejszy post składają się:
Gerbera czerwona
Fikus Robusta
Poinsecja
Zapomniane hippeastrum


Gerbera - Gerbera
Przykuwała nasz wzrok swoimi ciekawie wybarwionymi kwiatami.Miała tylko trzy kwiatki jak ją kupiliśmy w markecie.W międzyczasie zakwitło ich aż osiem i cieszyły nasz wzrok aż do dziś?..Podlewając roślinki na parapecie przyglądam się codziennie przez moment ich wzrostowi i temu w jakiej są kondycji zdrowotnej.Dziś w trakcie oględzin zaniemówiłem z wrażenia bo wokół dwóch kwiatków czerwonej gerbery rozpięte były dwie pajęczyny a nich dziesiątki mikroskopijnych pajączków-przędziorków.W takiej sytuacji mijało się z celem ratowanie roślinki bo walka z tyloma przędziorkami z góry skazana była na klęskę i roślinka musiała znaleźć się na śmietniku.Gerbera stała na parapecie tuż nad kaloryferem i miała ciepło i sucho czyli doskonałe warunku do rozmnażania się przędziorka.Wcześniej była spryskiwana wodą jak większość roślinek co poniekąd zabezpieczało ją przed przędziorkiem, który nie lubi wilgoci ale zrezygnowałem z tego zabiegu bo liście gerbery zaczęły brązowieć.
Zatem,?nie spieszmy się? z wyrzucaniem gerbera ale bacznie go od samego początku obserwujmy i wypatrujmy szkodników.Gerbera żółta ma się dobrze,po przekwitnięciu pojawiły się nowe kwiaty.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Figowiec sprężysty "Robusta" - Ficus elastica "Robusta"
Rozwinął kolejny drugi liść od momentu zakupu w styczniu ale w trakcie robienia zdjęć zawiązywał się kolejny i dziś jest już rozwinięty kolejny trzeci liść.



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wilczomlecz nadobny - Poinsecja - Euforbia pulcherrima/gwiazda betlejemska/
Uległszy wskazówkom i zachętom Moniki zdecydowałem się na kontynuowanie hodowli grudniowych poinsecji,które zdobiły świąteczny stół a dawno już zgubiły zielone i czerwono wybarwione liście.
Po odpowiednich zabiegach-przycinanie starych pędów i przesadzenie do nowego podłoża dwie poinsecje mini i jedna duża zdobią się dziś niemałą ilością młodych i świeżo zielonych liści i coraz dłuższych młodych pędów.
Od czasu zrobienia zdjęć jeszcze bardziej podrosły i przybyło im jeszcze więcej liści.
Tak jak i pozostałym moim roślinkom,życzę im zdrowej wegetacji pod naszą nieobecność w okresie wakacji ;:306


Poinsecja duża.


Obrazek


Jedna z poinsecji mini.


Obrazek


Poinsecje mini.


Obrazek


Mała rodzinka poinsecji.


Obrazek


Zwartnica - Hippeastrum herb.
W zimie kupiliśmy dwa gotowe zestawy cebulek w kartoniku i wystarczyło je wyjąć ustawić na parapecie i zacząć podlewać.
Jeden z trzema hiacyntami drugi z hipeastrum.Przez nieuwagę kartonik z hipeastrum położyliśmy z innymi zakupami na półce w schowku bez dopływu światła i zapomnieliśmy o nim.Pod koniec kwietnia przypadkiem natknęliśmy się na opakowanie z hippeastrum,które wydawało nam się być puste.Po otwarciu okazało się,że z doniczki wyłania się mały zanemizowany pęd hipeastrum.Wyrastał bez wody i bez nawożenia ale nie miał szans przebicia się przez twarde tekturowe wieczko opakowania.Po ustawieniu go na parapecie,podlaniu i nawiezieniu stosunkowo szybko zaczął przybierać właściwą formę.
Nie urósł za wysoki bo miał zaledwie 25cm ale rozwinął cztery pięknie wybarwione kwiaty.


Zdjęcie opakowania.


Obrazek


Młody zanemizowany pęd hippeastrum próbujący przebić się przez wieczko tekturowego pudełka.


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Widoczne częściowo zawiązki pąków czterech kwiatów.


Obrazek


Kolejne etapy kwitnienia hippeastrum.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pierwszy kwiat hippeastrum w rozkwicie.


Obrazek


Obrazek


Kolejne rozwijające się pąki i kwiaty.


Obrazek


Obrazek


Hippeastrum na parapecie między ciborami.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze :wit
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Ja też Areczku bardzo Cię pozdrawiam i życzę, byś z wakacji przywiózł wiele miłych wspomnień i fotki pięknych roślin. A przez te tutaj Twoje pokazane wyżej chyba inaczej zacznę patrzeć na gerbery ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Bardzo ładnie wygląda hippeastrum z ciborami. Znęcałeś się nad nim (wstydź się ;:124 ), a ono tak ładnie zakwitło.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku piękne zdjęcia kwiatuszków ;:63 ;:63 ;:63 Ty to potrafisz je pokazać. :D
Hipeastrum cudowne. ;:333
Pozdrawiam i udanych wakacji życzę. :wit
A możesz zdradzić gdzie tm razem się wybieracie ???
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Rewelacyjne cibory :)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Skąd Ty bierzesz takie pomysły?? Hippeastrum między ciborami - super! ;:333

Rośliny mają jednak czasem zadziwiającą wolę życia ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”