Kolorowe i zielone Beatriceee

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Cudne oleandry, hibiskusy i kawałek kota :wink:
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Beatko ;:180
Widzę, że u Ciebie wszystko wróciło do dobrego stanu ;:215
Pięknie kwitną Twoje pelargonie i oleandry ;:138 i w dalszym ciągu podziwiam Twoje petunie.
U mnie jakoś klimat im pewnie nie służy. Posadziłam w tym roku na próbę, ale słabo rosną i nie kwitną jak powinny.
Tak, mam południowy balkon, a wlaściwie loggię, gdzie w letnie połuniowe godziny jest duszno i upalnie, ale i dają się we znaki mocne wiatry.
Beatrice napisała:
Ja mimo dobrych chęci nie mogę utrzymać roślin ogrodowych na balkonie. W odpowiednim momencie po oprysku na przędziorka wywiozłam na ogródka cioci budleje. Pięknie odbiła, kwitnie, widać że jej tam dobrze. Żal było patrzeć jak się u mnie męczyła.
Beatko, to jest niezależne od Twoich dobrych chęci, a od wymagań roślin.
U mnie też rosło sporo roślin ogrodowych. Też im się na balkonie w doniczkach nie podobało, ale przesadziłam je na rabatkę trawnikową pod oknami. Tam mają się dobrze, rosną i nawet kwitną.
Twojego pięciornika pewnie ponadgryzał przędziorek i pomógł mu uschnąć, tak jak moje aksamitki w ub roku.
Na Twoich zdjęciach widać kawałeczek kociaka, pokaż go proszę w całości ;:215 ;:108
I wymiziaj , jeśli tylko pozwoli ;:198 ;:214
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Moniko Ty nie jedną osobę tu skusiłaś :D

Ewo stapelia może i fajna, ale ten zapach, fuj :wink:
Pisz nam tu szybko co takiego znalazłaś ;:oj nie trzymaj nas dłużej w niepewności

Fraszko no właśnie to najlepszy jego kawałek :D Kot teraz obcięty, nie wygląda zbyt pięknie, bo nie dał dokończyć dzieła ;:224

Maadro
, moja Babcia na petunie, też coś narzekała. Dostała je ode mnie z tego samego siewu, a mówi, że przekwitają jej i niezbyt pięknie już wyglądają.
Ja też mam balkon typu logga, i wiem co to znaczy :D Parówa tam nieraz straszna. Teraz strasznie wieje wiatr.
Kociak wymiziać się pozwoli, i dziękuję w jego imieniu. Nie dodawałam już tu jego fotek?
Wstawię coś wkrótce.

Miłego dnia dla odwiedzających mój skromny wątek.
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Beatko ;:196

Ale na zdjęcia roślin przede wszystkim i tak czekam. ;:65 ;:333
Czy planujesz jakieś typowo jesienne rośliny na balkon?
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Znowu jakiś problem mam, żeby wstawić fotki.
Tym razem laptop padł, coś się staruszek rozpada.
Tyle fotek wstawiłam z komentarzami, a on teraz nie chce się odpalić, więc wygoniłam męża do mycia, żebym mogła go podsiąść :-)

Tak pięknie kwitły stokrotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zioła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekhttps://lh4.googleusercontent.com/-zJwm ... M01595.jpg[/img]

Obrazek

Appleblossom

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z dwoma innymi pelargoniami, których prawie nie ma :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wniesione do zdjęcia

Obrazek

Obrazek

A były takie malutkie, teraz cały stolik zajmują, muszę uważać żeby ich nie połamać jak wychodzę na balkon.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Piękna ta Twoja Appleblossom ;:167
Moja coś nie kwitła, aż obejrzałam ją dokładnie,a tam gąsienice się zalęgły i ucztowały na całego ;:124 Siedziały nawet w pąkach ;:145
Fuksje cudne ;:215
Ale te stokrotki..ehh...to moje marzenie...Może w przyszłym roku jakąś będę miała, bo zafuksjowało mnie na całego i każde miejsce przeznaczam dla fuksji :roll:
Jak mają się Twoje petunie? Wyglądają jakby lato wciąż trwało..A pamiętam, że moje we wrześniu w zeszłym roku, jak poczuły jesień to już koniec..zbrzydły z dnia na dzień :( Wtedy się jakoś do nich zraziłam, bo jeszcze trwało lato(kalendarzowe), a one już poczuły krótszy dzień i z pierwszym dniem września zaczęły padać ;:222
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Jej gąsienice :evil: to wredne, za najładniejsze pelargonie się brać.
U mnie za to appleblossom stłamsiła resztę pelargonii, które przy niej niezbyt dobrze się czują.
Nie dziwię się, że całe miejsce poświęcasz dla fuksji, piękne są, i duuużo miejsca potrzebują :;230 Ja przez jedną, która stoi na stoliku ledwo na balkon wychodzę.
Stokrotka za to też zbrzydła, może za mało o nią dbałam, wyrzuciłam ją.

Jakbyś wyczuła petunie, biała właśnie zaczęła brzydnąć. Od dołu, żółknie, łysieje. Nie wiedziałam co jej jest, bo inne w miarę dobrze, a tu mówisz że to norma.
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Ależ piękne te pelargonie!!!
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

No nareszcie jakieś fotki ;:224
U ciebie na balkoniku to jeszcze letnia sceneria ;:108 u mnie już się robi jesiennie ;:223
Fuksje śliczne, ale ja mam do nich słabość i jestem nieobiektywna :;230
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Pięknie u Ciebie na balkonie ;:138 Rośliny bardzo obficie Ci kwitną ;:138 Fuksje cudne ;:167
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Bajeczny balkon! Ile kwiatow! I persiasty tez uroczy.

Na dyskusje o kotach zapraszamy tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=126
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Beatriceee pisze:Jej gąsienice :evil: to wredne, za najładniejsze pelargonie się brać.
U mnie za to appleblossom stłamsiła resztę pelargonii, które przy niej niezbyt dobrze się czują.
No właśnie te gąsienice mają jakieś szlacheckie podniebienie, bo wzięły się za wszystkie pelargonie z grupy Rosebud :evil:
Co do tego tłamszenia..racja ;:108 U mnie jest tak samo..w przyszłym roku będę je luźniej sadzić, bo rosną jak szalone. Może dostaną dla siebie duże doniczki?Będę musiała pokombinować ;:219
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Kolorowe i zielone Beatriceee

Post »

Dagg dzięki :)

Moniczko w takim razie ja też jestem nieobiektywna bo mi się bardzo podobają :tan
U mnie też powoli jesiennie, np. poziomkom czerwienieją listki, zastanawiam się czy to efekt braku nawozu czy jesień. Poza tym wiele roślin już nie kwitnie, albo biednie wyglądają.
Poza tym mam ochotę na wrzosy i jakąś ładnie przebarwiającą się trawkę :D

Edytko dziękuję, witaj w moich skromnych progach :)

CrazyDaisy dziękuję w imieniu kwiatów i kota :)
u mnie do tej pory obyło się bez pazurów. Mi się nieraz oberwało od kota, córce na szczęście nie. Co prawda jak przychodzimy do domu, to wita się z nim, woła "cześć", pogłaszcze pod włos, ale nie ma wylewnego przytulania itp. Wszystko zależy od dziecka i kota. Znowu jak do mamy idziemy, tam jest "mój" dachowiec. Zupełne wcielenie łagodności, ale po przejściach. Na widok mojej córy ucieka do innego pokoju.
Eh, ja o zwierzętach mogę dłużej niż o kwiatach :;230

Alenko w zeszłym roku miałam gąsienice, ale to w tych małych, drobnych, białych kwiatkach, zapomniałam nazwy.
Jak dostaną duże doniczki to najpierw pójdą w korzenie. Ale z drugiej strony rodzinka na działce ma czerwone pelargonie w donicach. Jedna jest w dużej i pięknie kwitnie, dużo zdrowych liści, inne rosną w misach, także są to niskie donice i wyglądają biednie.
Nie jest łatwo dogodzić tym wszystkim kwiatom :D
U mnie w tym roku najlepiej radzi sobie Appleblossom.
Mam też dwie pachnące, ładne zielone, ale dały po jednym kwiatku :(

Na dyskusje o kotach zapraszamy tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=126
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”