Rośliny egzotyczne daria11715

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

No nazbierało się u mnie tego wszystkiego a cięgle by się więcej chciało hehe:) To fajnie że masz sadzoneczki, no mój na razie problemów nie sprawia:)
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

A to pąk na mjej passiflorze victora, takich jest wiele:)
Obrazek
No i moja małe albicja:)
Obrazek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

Piękna albicja ;)
a co Masz w tym akwarium, co jest w tle zdjęcia?
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

A tam jest małe aeonium 'schwarzkopf' i mała haworcja:) i pomniejsze szczepki małych sukulentowatych jakiś:)
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

A tu moja passi victoria.:)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

Prześliczna ta Twoja passi ;:138 . Żadna z moich nie zakwitła, zajmują tylko miejsce na balkonie ;:222 .
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

No jest piękna.:) No mi tylko ta zakwitła, ani błękitna nie zakwitła ani alata ani edulis. Tylko victoria, ale chociaż jakaś. Nie mam pojęcia dlaczego błękitna mi nie kwitnie, co roku kwitła a w tym figla mi spłatała i fige z makiem dostałam od niej.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

Na moim balkonie same straty - przędziorek tak poszalał podczas mojej nieobecności, że musiałam wyrzucić wszystkie jego największe skupiska, czyli całą wielką skrzynkę pomidorów balkonowych,cyprysa, passiflorę błękitną i kilka fuksji. Teraz staram się ratować oleandry, pomidorki Aztek, które mi zostały i quadrangularis. Na domiar złego suszarka balkonowa zwaliła mi się na dwa drzewka fuksjowe ;:145 . Nic, tylko usiąść i płakać. Powiadam Ci, myślałam, że mnie szlag jasny trafi, gdy zobaczyłam ten krajobraz po bitwie ;:223 .
Swoją drogą, to ten sezon wyjatkowo obfitujący w przędziorka jest, słyszałam narzekania od wielu osób, być może jest to efektem tak ciepłej zimy. A jak u Ciebie z tym tematem? Nie masz u siebie inwazji tych wstręciuchów? :wink:
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

Pasiflora victoria ma bardzo ciekawe kwiaty ;:63
Co do pozostałych pasiek ,pewnie im coś brakuje ?trzeba zasilić ..tak czy inaczej czasem nieźle się człowiek stara,a roślinki jak na złość nic :lol:
Będę zaglądać do Ciebie pa pa
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

arameic pisze:Na moim balkonie same straty - przędziorek tak poszalał podczas mojej nieobecności, że musiałam wyrzucić wszystkie jego największe skupiska, czyli całą wielką skrzynkę pomidorów balkonowych,cyprysa, passiflorę błękitną i kilka fuksji. Teraz staram się ratować oleandry, pomidorki Aztek, które mi zostały i quadrangularis. Na domiar złego suszarka balkonowa zwaliła mi się na dwa drzewka fuksjowe ;:145 . Nic, tylko usiąść i płakać. Powiadam Ci, myślałam, że mnie szlag jasny trafi, gdy zobaczyłam ten krajobraz po bitwie ;:223 .
Swoją drogą, to ten sezon wyjątkowo obfitujący w przędziorka jest, słyszałam narzekania od wielu osób, być może jest to efektem tak ciepłej zimy. A jak u Ciebie z tym tematem? Nie masz u siebie inwazji tych wstręciuchów? :wink:
Wiesz co o dziwo ale wgl przędziorki do mnie nie zaglądają przez wszystkie lata jakie mam rośliny to ani jeden się nie pojawił.Żadnego takiego paskudztwa, za to u mnie były w tym roku mszyce na jednej passi ale je wygnałam. I nic nie ma więcej. Kiedyś jeszcze ze szkodników miałam tarczniki na albicji dużej -ale przez nie niestety ona mi padła i zajęłam się hodowlą z nasionek. Pilnuje roślin i chodzę z lupą na przędziorki hehe:) Tylko szczerze mówiąc ostatnio moja karambola mnie niepokoi bo dostaje jakiś brązowych plam na liściach, pryskam ją kaptanem teraz. Mam nadzieję na uratowanie. No i liczi mi przez takie plamy padły, i mango ledwo co odratowałam.. Nie wiem co to może być, mam nadzieję że słońce im pomoże i ten oprysk... Bo karambole są takie piękne i nie chce ich stracić. Obrywam zarażone liście i obym powstrzymała tą inwazję.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

Zazdroszczę Ci tego, że to paskudztwo Cię omija. Do mnie mszyce też czasem zaglądają, ale w małej ilości, więc są raczej niegroźne. Dzisiaj powtykam w doniczki pałeczki Provado, które w zeszłym sezonie pomogły mi w walce z przędziorem. Może to coś da. No i wciąż pryskam.
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

Hmm.. nie słyszałam o tych pałeczkach-mówisz że pomagają, może i ja poszukam ich tak na wszelki wypadek jakby nie daj Boże te paskudztwo chciało przyjść. A drogie to jest?
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Rośliny egzotyczne daria11715

Post »

Jeżeli masz sporo roślin, to wychodzi dosyć drogo, bo w opakowaniu jest 20 pałeczek, a na większą donicę, to i ze cztery sztuki trzeba. A opakowanie kosztuje 30 zł. Jednak naprawdę działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”