Moja kolekcja - -/Sundaville

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Mi też wydajeisię, że dawanie obornika do doniczki jest ryzykowne. Osobiście tego nie praktykuje. Ja sadze sundaville w zwykłą ziemię dla kwiatów i zasilam nawozami.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Dziękuje,zwrócę się jeszczepo poradę ,gdy trzeba będzie ją przezimować , może moja czerwona piękność będzie początkiem kolekcji :heja
Lubię tu zaglądać , żeby pocieszyć oko
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grinna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 31 mar 2014, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Sorki, że dopiero teraz zamieszczam zdjecie, tak wyglądała po wybawieniu z niewoli i przesadzeniu.
Stoi w miejscu gdzie słońce zagląda od 14.00
A co do obornika to się zobaczy, wy nie próbowaliście a jak owszem . Roślinka dostana, gorzej jak miała to nie ma, wątpię czy ją zdołam przezimować. Eksperyment czas zacząć :wit .

Obrazek
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Jak się mają wasze sundaville?chyba teraz są w pełni kwitnienia.Ja przechowałam przez zimę dwie,które
kupiłam w zeszłym roku,jedna już kwitnie,czerwona w białe paski,druga ma już pąki ale jeszcze trochę
potrwa zanim zakwitnie,pewnie będzie różowa ale nie jestem pewna,marzy mi się jeszcze żółta.
Jutro postaram się je pokazać .
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Widziałam pełną r?żowa i pełną r?żową variegatę ale na stronkach w USA....u nas raczej mało dostępna :'(
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Jeśli chodzi o takie pełne, różowe "rarytasy" to najłatwiej je zdobyć wczesną wiosną np. na allegro. ;)
Nie wiem czy teraz są (podejrzewam, ze nie) .
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Belf a widziałeś taką na all...?
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

A co do polowania na żółtą odmiane to własnie znalazlem na aukcji . Co prawda troche są łysawe te sadzonki, ale powinny sie wyrobić :wink:
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witaj Belfie
Przejrzałam Twój wątek o sundavillach i wykorzystam cenne rady. Też jestem szczęśliwą posiadaczką tej pięknej roślinki.
Powiedz, proszę czy udalo się przezimować tę żółtą??
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

;:219 Jej ... przepraszam, że tak późno odpisuje, ale ostatnio nie mam zbytnio czasu nawet na komputer. Magdo żółtej nie udało się przezimować, a nawet do samej próby zimowania nie doszło. Zostawiłem na 2 tygodnie rośline pod opieką znajomego i mi ją przelał :evil: Nie udało się uratować, bo korzenie były już obumarte. Szkoda, bo nawet nie sprawdziłem, czy ta odmiana łatwo się rozmnaża :roll: Pozdrawiam i życzę lepszych efektów w uprawie :wit
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

No to szkoda rzeczywiście, ta żółta była naprawdę piękna. Nawet nie wiedziałam że sundavilla występuje w takim kolorze.
Mi udało się zakupić całkiem dużą kwitnąca sadzonkę w kolorze białym za 10zł. Już się pięknie rozrosła, dokupiłam jej małą drabinkę i rośnie sobie spokojnie.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Zgodnie z zapowiedzą zgłaszam się po poradę, co mam dalej zrobić z moją S.
Do wyboru mam piwnicę,tam nigdy nie ma ujemnych temperatur, ale jest niezbyt jasno, klatkę schodową, temperatura ok. 15 stopni, jasną, ale kwiatuszka mogą zwinąć, w domu trudno mi będzie obniżyć temperaturę poniżej 20 stopni, gdzie najlepiej ją przechować :?:




Obrazek
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Rzepko to dobre pytanie, ale wybrać musisz sama. Ja osobiście zimuje w garażu, gdzie panuje temperatura poniżej 20 stopni, ale jeste ciemno (okno od strony północnej) więc rosliny zawsze gubią liście i kwiaty, a na wiosne wypuszczają nowe pędy. Z kolei moja sąsiadka trzyma sundaville w ganku, gdzie temperatura wynosi zapewne powyżej 20 stopni, bo ma grzejnik i jest tam stosunkowo dużo swiatła (okno od strony zachodniej) przy czym roślina gubi kwiaty, ale nie gubi lisci, a pędy nie zamierają i w ten sposób zimuje do wiosny z liścmi (w zimie roslina puszcza też nowe pędy). Jak sama widzisz opcja sąsiadki jest bardziej opłacalna, ale ja nie mam takich warunków/miejsca. Tak więc spróbuj na klatce i podlewaj (tylko nie przelej) jak nie zgubi lisci to zimuj tak do wiosny, a jak zacznie gubic to przestan podlewac i zanies do piwnicy.


UWAGA
Na dniach spadnie temperatura w nocy. Możliwe przymrozki. Radze sprawdzić pogode w waszych rejonach i zabezpieczyć/schować rosliny na noc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”