Moja kolekcja - -/Sundaville

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Belfedor,piękne masz sundaville - kiedyś miałam ale jakoś mi zmarniała i już ponownie nie miałam .
Mam jeszcze pytanie o ten drugi Twój wątek do którego zapraszać - czemu nie mogę tam "zajrzeć" i wyświetla mi się kmunikat Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział. - czyżby były jakieś wątki dla wybrańców :?
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Belfedor :wit witam .
Ja też nie mogę otworzyć drugiego wątku ;:185
Proszę podpowiedz gdzie będzie lepiej sundavilii ??? w ciemnej piwnicy czy zostawić w pokoju ??? pytam bo boję się jej stracić .
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

TerDob sundaville podczas zimowania powinno się trzymać w jasnym pomieszczenie o temp10-15st C i trzeba ograniczyć podlewanie.
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witam gości :wit Do drugiego wątku nie możecie dostać się między innymi z tego powodu, że on nie istnieje. Został usunięty, a ja przepraszam, że wprowadziłem Was w błąd tym linkiem pod moim podpisem. Zapomniałem go usunąć :oops: .

Chudziak dziękuję za miłe słowa :D . Co stoi na przeszkodzie nabycia nowej rosliny ? Sundavilla nie potrzebuje wiele opieki żeby pięknie kwitnąć i być ozdobą tarasu/ balkonu. Tak więc liczę, że na wiosnę "upolujesz" jakąś ;:333

TerDob powiem tak. Ja swoje musze trzymać w piwnicy, ponieważ w domu nie ma miejsca na tak duże donice. W ciemnym miejscu rośliny na pewno zgubią liście i zostaną same badyle. W domu np. na parapecie jest większa szansa, że sundavilla zaaklimatyzuje się i będzie rosła bez "zapadania w sen zimowy" . Tak więc jeśli masz miejsce w domu to nie wahaj się. Tylko dobrze by było, żeby w pokoju nie przesadzać z ogrzewaniem, a najlepiej żeby pokój wcale nie był ogrzewany. Ale jasny pokój z dostępem do światła zawsze lepszy jest od piwnicy.
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Trochę odejdę od tematu i pochwale się moimi hibiskusami :D

Obrazek

Adonis
Obrazek
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Przepiękne, może warto wrzucić więcej fotek, albo założyć nowy wątek dla Hibi ;:138
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

msk83 pisze:Przepiękne, może warto wrzucić więcej fotek, albo założyć nowy wątek dla Hibi ;:138
Dziękuję :) . Myślę, że to nie ma sensu. Hibiskusów mam tylko dwie odmiany. Na wiosnę będę zamawiał kilka odmian z "prawdziwego zdarzenia" .
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Belfedor :wit :wit
Cudne te Twoje Hibiskusy a szczególnie ten żółty ;:215 ;:215 miałam kiedyś taki czerwony ale nie miałam gdzie trzymać, bo to były duże drzewka i teraz został tylko pełny czerwony - też ładny .
Pozdrawiam
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Przedstawiam moją sadzonkę z lata. Miesiąc po ukorzenieniu miała już 5 kwiatków. Teraz stoi w domu i puściła dwa pnącza, które mają ogromny dzienny przyrost :shock: . To pewnie zasługa ciepła. ;:3

Obrazek

I ciekawostka. Różowa sundavilla "urodziła" coś bardzo dziwnego. Na dzień dzisiejszy obstawiam, że są to jakieś nasienniki. Pewnie jakiś owad zapylił kwiatki. Z tego powodu sundavilla trafiła do ciasnej biblioteczki, w której ma dostęp do światła i może normalnie się rozwijać. Zobaczymy co to takiego. :D

Obrazek

Obrazek
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Dzisiaj znalazłem zdjęcie nasion sundavilli. Chyba jedyne w internecie. Nasionka są bardzo podobne do nasion purchawca. Co więcej jeden z forumowiczów spotkał się z tym "zjawiskiem" . I napisał, że nasiona wybrał z fasolek. Chyba miał tu na myśli strączki fasoli :roll: . Jeśli tak , to niedługo moje wąsy powinny urosnąć ;:183
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Belfedor czekam na sprawozdanie , co wyrośnie z tych Twoich wąsów - pisz ;:108 ;:306
A czy zdjęcia nasion sundavilli możesz wstawić tu ?? tak ze zwykłej ciekawości jak wyglądają ;:180
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

TerDob zdjęcia wstawić nie mogę, ponieważ nie należy do mnie, ale mogę wstawić link : http://img405.imageshack.us/img405/2320/20110129006.jpg .
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witaj... To masz ciekawostkę z tymi wąsami... Aż ciekawa jestem, jak się to rozwinie... :D
Mam pytanie, schowałeś już swoje Sundaville do środka...?
Moje jeszcze są na parapetach i kwitną i mają pączki... Nawet przymrozek, kilka tygodni temu im nie zaszkodził... Myślisz, że mogą jeszcze postać na tych parapetach...? Bardzo mało je podlewam i mają się dobrze... :D
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”